Фан клуб: МЗТ Скопје

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Мзт-Вардар 78-73 ај да си ја честитаме новата победа:)


МЗТ!
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
I od mene cestito ja iskreno sakam i u playoff da vlezete( i so nas da se padnete) , na so licese toa polufinaleto lani so vardar nikakov zar nisto
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
moram da vi kazam nesto family aerodrom resivme da se raspadneme posto mzt igra bolje od koga sme kazneti :pos2::pos2::pos2: shala e nemojte seriozno
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Што е работата сеа со казната? Заврши? Пуштаа ли со Вардар, зш не бев...
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
ni zavrsi kaznata od sega moze u sala ama pa igrame sega tri po red vo gosti so strumica feni i rabotnicki :nesvest::zlo:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
ni zavrsi kaznata od sega moze u sala ama pa igrame sega tri po red vo gosti so strumica feni i rabotnicki :nesvest::zlo:
Распоредов ни е :kesa: .Со Струмица и Фени во гости не очекувам ништо ама во Градски парк може се да се случи:vozbud:
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Колку и да сакам да сум оптимист со Струмица не ми се верува дека ќе тепаме а тешко и за Фени ама ајде да се надеваме, ај можда конечно ќе ги тепаме Фершпед.
 
V

Viktoranius

Гостин
Абе тепајте ги и Фени и Работнички.
За вас сум во тие 2 натпревари.:salut:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Само едно нешто ќе кажам. Да се надеваме. И онака само тоа ни останува.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Надешта последна умира ама мора да се игра и мислам дека барем една ке добиеме од овие 3!Градски парк ке гори!!!
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
znaete li na sto mi tekna sega!!!! za najdobrata koreogafija sto e nekogas napravena vo makedonija nekogas!!!! mzt-rabotnicki neznam koja godina tocno!!!!! OVACATA na teren koga ja simnavme :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Не знам кој е овој играч Бојан Атансовски но мислам да земале некој од улица боље ќе изигра. Многу слаба екипа имаме оваа сезона не знам што мислеле со овие играчи да прават. Среќа што Ѓуровски потпишал за нас бидејќи он е едионствен на ниво на кошаркар а не баскетчии како другите. јане повторно ме разочара со неговата игра вечерва како и на претходната утакмица со Амак СП. Не знам што ќе с еправи но мора на плусезона да земат подобри засилувања.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom