Обложување на нет

K

kalimer0

Гостин
Може на Betcity повлекување пари преку Skrill ако си дополнил преку Visa? дека пишува
"Симнување на средства од сметката е возможно единствено на начин на кој беше дополнета сметката."

Има некој вадено со Visa да ми каже искуство? Гледам "комисија: 6 евра" ова значи 6 евра провизија? Други даноци нешто се плаќа? Тазе сум во онлајн кладењево :D
 
Член од
31 јануари 2012
Мислења
48
Поени од реакции
8
Да повлечам пари од бет365 директно на картичка виза-нлб, дали би ми правеле некакви проблеми ?
Дали има некој до сега што го казниле за ваков трансфер, бидејќи законски е забрането ?
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
од bet365 не прават проблеми за повлекување.... каде си прочитал дека тоа е законски забрането?
повлечи ги слободно, а ако се работи за некоја огромна сума и ти е страв прво повлечи мал дел и кога ќе видиш дека нема да имаш проблем повлечи си ги и останатите....
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Сакам да напрам withdrawal од betadria, ама ми бараат SWIFT code и IBAN. Јас кога депозирав, ставив од VISA Electron од НЛБ, сега треба да одам пак во НЛБ и да барам да ми отворат трансакциска сметка и со тоа ќе ги добијам овие SWIFT code-от и IBAN, ако добро разбрав? И ако треба вака, за колку време се отвора трансакциска сметка ?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Сакам да напрам withdrawal од betadria, ама ми бараат SWIFT code и IBAN. Јас кога депозирав, ставив од VISA Electron од НЛБ, сега треба да одам пак во НЛБ и да барам да ми отворат трансакциска сметка и со тоа ќе ги добијам овие SWIFT code-от и IBAN, ако добро разбрав? И ако треба вака, за колку време се отвора трансакциска сметка ?
Одма се отвара девизна сметка, проблем е кога ќе ти стигнат парите... Ќе треба да пополниш формулар од каде ти пристигнале а најверојатно ќе стои betadria. Не е дозволено коцкање па приливот може да ти го вратат.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Одма се отвара девизна сметка, проблем е кога ќе ти стигнат парите... Ќе треба да пополниш формулар од каде ти пристигнале а најверојатно ќе стои betadria. Не е дозволено коцкање па приливот може да ти го вратат.
Нема шанси да ти вратат прилив во Титунска Банка. Тоа може да ти се случи со Прокредит на пример, или со Алфа Банка.
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
363
Поени од реакции
289
Betadria:facepalm: спореди малку коефициенти таа ти е бетер и од нашава 2win а и др игри не се нешто подобри.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Златна BET365 и ич да не му ја мислите. Не се само коефициентите во прашање при избор на кладилница него и многу други фактори. Како што се начин на уплата и исплата на парите, корисничка подршка, добар интерфејс итн итн.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Нема шанси да ти вратат прилив во Титунска Банка. Тоа може да ти се случи со Прокредит на пример, или со Алфа Банка.
Малце фалеше еуростандарт да ми ги врати 3-4 дена натегање... , тутунска цел ден ми го разгледуваа барањето на крај ми одобрија.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Малце фалеше еуростандарт да ми ги врати 3-4 дена натегање... , тутунска цел ден ми го разгледуваа барањето на крај ми одобрија.
Не разбирам какво барање. Парите стигаат на име на банката, тие се јавуваат да одиш во банката да ја потпишеше изјавата за девизен прилив, и ти ги исплаќаат парите. Јас одмана не сум подигал пари преку банкарска дознака, затоа што користам скрил картички, но кога повлекував на овој начин никогаш немав проблем со Тутунска Банка.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Не разбирам какво барање. Парите стигаат на име на банката, тие се јавуваат да одиш во банката да ја потпишеше изјавата за девизен прилив, и ти ги исплаќаат парите. Јас одмана не сум подигал пари преку банкарска дознака, затоа што користам скрил картички, но кога повлекував на овој начин никогаш немав проблем со Тутунска Банка.
Од кога ќе пристигнат парите ти се јавуваат да потпишеш изјава, да дадеш се што имаш документи за тоа, па после ја одобруваат трансакцијата.
Пополнуваш овластување за да ти ги стават парите на располагање.
Ако им се види сумљива трансакцијата можат да ги вратат парите од каде што стигнале.
Ова е во секоја банка повеќе од 2 години е вака, за претходно незнам како било.
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Од кога ќе пристигнат парите ти се јавуваат да потпишеш изјава, да дадеш се што имаш документи за тоа, па после ја одобруваат трансакцијата.
Пополнуваш овластување за да ти ги стават парите на располагање.
Ако им се види сумљива трансакцијата можат да ги вратат парите од каде што стигнале.
Ова е во секоја банка повеќе од 2 години е вака, за претходно незнам како било.
Јас исплаќам директно на картичка од Бет 365 и досега сум немал никаков проблем.
Картичка од тутунска банка

Sent from my C2105 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom