- Член од
- 14 април 2008
- Мислења
- 1.257
- Поени од реакции
- 914
Политичарите глумат моќ, ама страв им е од бунт и незадоволство на народот. Независно како е искажан. А за вакви прашања никогаш не се знае како ќе проработи збирната свест. Под граѓански притисок многу одлуки изменуваат, само вешто прикриваат дека тоа го направиле од страв од ширење на незадоволство. Дури и големите светски политички центри гледаат што се случува на терен и од тоа како стои таму состојбата такви одлуки донесуваат. Затоа треба на терен добро да се држиме.јас и ти ќе кажеме дека не е,ама кажи им на политичарите дека не е,ќе ти се изнасмеат во фаца и ќе ја продадат за скромна сума.
И тие што се на власт моментално и тие што сакаат да дојдат на власт.Кур ги заболе нив за Македонија и за тоа што мислиме јас и ти во врска со мигрантите.Ќе одиграат како ќе каже Америка или ќе ни спремаат современа демократија.
Уствари веќе почнаа да ни спремаат современа демократија,ама тоа е веќе друга тема на разговор.
[DOUBLEPOST=1444936059][/DOUBLEPOST]Како научити избеглице да живе на немачки начинВо склоп со темава немам што да додадам ново,Се е статус кво,ве читам секој ден и гледам дека на некој персони се обидувате да им сипувате мозок со инка,ама тешко ви иде.
Колку побрзо сфатите дека на такви не може мозок да им се даде,толку подобро за вас.Само игнор и терајте сиВеројатно си помлад и не знаеш како луѓето и кога сфатат дека оделе во погрешен правец од лична суета не признаваат и глумат рамнодушност. Сигурен биди дека се подосвестија за глупавоста на целината на нивниот настап во темава и затоа се повлекуваат.
Фолкер Ром је на челу градића од само око 5.000 становника, који је међутим примио око хиљаду избеглица и сместио у бараке бивше америчке касарне. У писму који је објавио на веб-сајту града, Ром је избеглицама пожелео добродошлицу, саосећајући се са њима због тога што су многи од њих прошли страхоте, али је потом кренуо са набрајањем шта им је неопходно да не би били странци у земљи. Осим знања немачког језика, Ром је избеглицама поручио да се у Немачкој поштује имовина других те да „се не сме улазити на приватне поседе, баште и остале зграде, да се не сме брати воће и поврће које није ваше”.
„Немачка је чиста земља и требало би да таква и остане! Смеће или отпад се баца у означене контејнере или канте... У Немачкој се прво плати производ у супермаркету, а тек онда отвара”, написао је градоначелник, додајући „странцима” да „наше потребе за вршењем нужде задовољавамо искључиво у тоалетима, а не у баштама и парковима, такође ни у заклонима или скривеном жбуњу”. „Постоје јавни тоалети које могу сви да користе. После коришћење ових тоалета, уобичајено је да се оставе чисти.”
Осим овога, градоначелник је у својим, како их је насловио, „корисним инструкцијама и упутством” избеглице упозорио да не праве буку после 22 часа, да „се младе девојке осећају угрожено ако им прилазите на улици и тражите број мобилног телефона, контакт на ’Фејсбуку’ или да се њом ожените”, као и да „не возе бицикле на тротоарима, ни средином улице”.
Његова правила су изазвала талас критика људи који истичу да су она пуна предрасуда и да је избеглице приказао као лопове, прљаве људе, који спопадају девојке. Критичари су очигледно у једном тренутку и оборили интернет страницу Хардхајма, док је градоначелник Ром у разговору за ТВ Штерн истакао да је само исказао све оно што брине чланове његове заједнице.
Политички магазин „Шпигл” у свом интернет издању признаје да заиста није лако када на мање од 5.000 људи дође хиљаду избеглица из земаља које припадају другим културама, али истиче да је избеглицама могуће помоћи и на другачији начин од Ромовог, указујући на велики приручник за избеглице који су написали волонтери који потичу из различитих култура а живе већ дуго у Немачкој.
Последно уредено: