Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Никако неможам да го изгледам Come and See поради тоа што нема убава снимка, толку ли е добар филмот што сите го фалите?
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Изглеј го трелерот и така во тебе владе доволна експертиза за случувањата од 2 минути ...
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Никако неможам да го изгледам Come and See поради тоа што нема убава снимка, толку ли е добар филмот што сите го фалите?
Мене ми е најдобар филм поврзан со војна (што се однесува од аспект на жртвите). Онака најреално, најгруbо ја прикажува со се сите гнасотии, без никакви цензури.
 
Последно уредено:

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Многу слаб Terminator Genisys, многу чајни обиди за хумор, евтини реплики и лоша приказна. Ме изгубија со тајмлајнот во серијалов, кој каде се телепортира, што се дешава?

Арни, доста ти е другар.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
G

grande-juve

Гостин
Sicario добра кинематографија, добра глума, добра поента на крајот, можда малце поише очекуев, 7,5/10
Сличен на Zero dark thirty
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Me and earl blabla добар, некој кажа скалило над fault in our stars, не.
Крајот епик. Forever stuck in my head. Која мелодија...
А и 2-3 работи ги предвидов и малце се напнав.
уште на почетокот кажа дека the movie literally killed her... и покрај тоа што неколку пати кажа дека ќе оздраве, знаев дека ќе се извини што излажал
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Sicario добра кинематографија, добра глума, добра поента на крајот, можда малце поише очекуев, 7,5/10
Сличен на Zero dark thirty
За кинематографија и глума се слажем, али дај појасни ми ја поентата во споилер?
Мене убаво ми почна филмот, почна да се развива и возеше едно темпо и на крај оп, завршува.
Во никој случај не ми беше досаден, и далеку е од лош, ама некако крајот не ми се свиѓаше. И цело време демек го ловат главниот за на крај онака лејм го начекуваат на јадење и без борба. (n)
Измешани мисли имам и стварно не знам што да го оценам. Мислам 7мица му е сасвим доволно. :D
 
Последно уредено:
G

grande-juve

Гостин
За кинематографија и глума се слажем, али дај појасни ми ја поентата во споилер?
Воглавно она шо го кажа Дел Торо на крај на Блант, волците владеат, џабе закони процедури и слично.. песимистичко, ноарско :) тоа мислам му беше главниот фокус на филмов, а ни го претстави преку акцијата за фаќање на главниот
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Дојдов јас на ред да однесам филм со другариве кога гледаме и не знам шо ми текна си реков The Fall ќе им се бендиса на сите, мене ми е добра 9ка филмот.
Ќе ме кренеа со клоци на крајот.

Ќе треба да одберам нови другари.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Вчера го гледав Deliverance. Одамна го меркам и ај реков конечно да му седнам. Филмчиште. Мислам дека го имав најхорорското искуство во последно, иако филмот не е класичен хорор, дури не е ни хорор. Почетните 15 минути ми беа едни од најкрипи снимените почетни минути ever. Глума опасна добра, собрана е една фина екипа на актери. А Џон е несомнено одличен режисер.

П.С сценава само, ако не планира некој да го гледа, или го нема гледано.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom