Каде да наjдам? [Food Edition]

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.322
Поени од реакции
17.766

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.322
Поени од реакции
17.766
Кај може да купам чоко попс за приготвување на шишарки???

http://moirecepti.mk/post/шишарки/

Чоко попс ти е фактички ситен корнфлекс... По маркетиве ќе најдеш. А можеш да ги направиш и со оризови снегулки. Поевтина варијанта е ко што знам. Јас имам правено со нив и супер искочи. :rolleyes:
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Чоко попс ти е фактички ситен корнфлекс... По маркетиве ќе најдеш. А можеш да ги направиш и со оризови снегулки. Поевтина варијанта е ко што знам. Јас имам правено со нив и супер искочи. :rolleyes:
значи истиот рецепт од линкот само да ставам оризови снегулки ? (а колку да ставам, една кутија цела ќе одговара ли за таа смеса?)
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.322
Поени од реакции
17.766
значи истиот рецепт од линкот само да ставам оризови снегулки ? (а колку да ставам, една кутија цела ќе одговара ли за таа смеса?)
Извини вака што покасно ти враќам... може веќе и си ги направил.
Еднаш во кајгана готвачов готвевме баш шишарки. Рецептот е сличен на тој горе. Јас тогаш ги правев со оризови снегулки. Инаку мене тогаш едно ќесе ми беше многу, ставив од прилика, ќе видиш онака од око, да не биде ептен течна смесата, ама па и да не биде многу густа... Попрепорачливо прави во поголемко тенџерче, за да можеш да мешаш поубаво, бидејќи оризовите снегулки зафаќаат повеќе место. :D
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.736
Поени од реакции
2.553
Тика масала (индиски зачин) се наоѓа некаде кај нас?
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Sakam da kupam plinsko za gotvenje pa bi ve zamolil preporaka i kade mozam da najdam nekoe podobro a so prifatliva cena
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Барам да купам мелник за крупна бибер и сол..кај може да се купи?
бев во веро таму се гола вода ..пластка
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.207
Барам да купам мелник за крупна бибер и сол..кај може да се купи?
бев во веро таму се гола вода ..пластка
Во Џамбо горе десно од ескалаторот имаше дрвени солиден квалитет[DOUBLEPOST=1442707846][/DOUBLEPOST]
Sakam da kupam plinsko za gotvenje pa bi ve zamolil preporaka i kade mozam da najdam nekoe podobro a so prifatliva cena

решо на плин и боца или боца со горивник?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom