Група Ц - Загреб (Macedonia - Gre - Cro - Geo - Ned - Slo)

Кои четири екипи поминуваат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    121
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Одбрана играат одлично Холандија, исфрлени Шенгелиа и Пачулија од рекетот.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Прогноза за напата група:

1. Хрватска
2. Грција
3. Словенија
4. Македонија
------------------------
5. Грузија
6. Холандија

Нашата репрезентација или пријатно ќе изненади или ќе доживее катастрофа. Ќе бидам отпимист но не сум сигурен.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Реално Грузијциве заслужија да изгубат. Ајде да ги видиме нашиве.
 

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
415
Поени од реакции
675
Каков старт :icon_lol:

Правење 7-0 за 30 секунди...Самарџија е невидена скапаница :icon_lol:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.657
Поени од реакции
13.156
@Ilumious, не знам дали си докторка :), но имам приметено дека често коментираш повреди на спортисти. Богдановиќ при пад удри со глава во пархет, изгледа има потрес на мозок. Доколку навистина доживеал потрес на мозок какви се шансите да се врати до крај на првенството?
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
@Ilumious, не знам дали си докторка :), но имам приметено дека често коментираш повреди на спортисти. Богдановиќ при пад удри со глава во пархет, изгледа има потрес на мозок. Доколку навистина доживеал потрес на мозок какви се шансите да се врати до крај на првенството?
Не сум доктор, ама јас ќе ти кажам. :) Пошто пратам спорт 20 години, досега ниеден потрес на мозок не го оддалечил играч од терените повеќе од 4-5 дена (најмногу). Така да, ако не утре, најкасно задутре очекувај го Богдановиќ спремен - пушка за настап. :) Мада верувам дека и утре ќе игра.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Томи е чудо од дете, на 4 години почнал да следи спорт, а на 6 пропил ракија:icon_lol:
 
G

garthok

Гостин
a be Кристијан Николов дефинитивно се откажа од наше државјанство, ако е така се надевам дека никоаш нема да заигра за Турција
Се откажал од наше за да може да игра во евро лига. Океј де, не е бугарско. А за Магдевски некое инфо +? Баш ме интересира која е причината, сегде читам различно. Ако се откажал ради минутажа во контекст на годините што ги има стварно е арогантно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
@Ilumious, не знам дали си докторка :), но имам приметено дека често коментираш повреди на спортисти. Богдановиќ при пад удри со глава во пархет, изгледа има потрес на мозок. Доколку навистина доживеал потрес на мозок какви се шансите да се врати до крај на првенството?
Остави го овој што те цитирал, не знае. Не сум доктор ама сите кај мене дома се и се разбирам.

Се прави веднаш магнетна резонанца и се гледа дали има некое внатрешно крварење, дали има напукнувања на черепот кои ќе ствараат притисок. Ако нема, повредениот се држи во болница и мирува додека чувствува збунетост, изгубеност во простор, тешкотии во помнење, емотивна нестабилност, проблем со концентрацијата.. А ако се видат проблеми, неизбежна е операција и подолго отсуство.

Ваљда е првово ако има потрес на мозок и зависи од индивидуата, некаде недела дена би требало да отсуствува.:)))
Ама пак ќе кажам зависи од индивидуата оти на судска имаа случај пред неколку години, жена почина откако се удрила млако од висечи плакар :toe:
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Брат, и веруваш дека не знам? :D
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Остави го овој што те цитирал, не знае. Не сум доктор ама сите кај мене дома се и се разбирам.

Се прави веднаш магнетна резонанца и се гледа дали има некое внатрешно крварење, дали има напукнувања на черепот кои ќе ствараат притисок. Ако нема, повредениот се држи во болница и мирува додека чувствува збунетост, изгубеност во простор, тешкотии во помнење, емотивна нестабилност, проблем со концентрацијата.. А ако се видат проблеми, неизбежна е операција и подолго отсуство.

Ваљда е првово ако има потрес на мозок и зависи од индивидуата, некаде недела дена би требало да отсуствува.:)))
Ама пак ќе кажам зависи од индивидуата оти на судска имаа случај пред неколку години, жена почина откако се удрила млако од висечи плакар :toe:
Во НФЛ се многу чести овие повреди, како што напиша мора да се направи МРИ но 90% паузираат околу 3-4 дена, да помини зашеметеноста и да се направат превентивните тестови.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Гледајте вечер како има да го јадат немиен гејциве.Хезоња има да ги трти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom