Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Дали Л-Карнитин помага во топење на маснотии или некој друг топач да предложите?
Со средена исхрана и калориски дефицит, Л-Карнитин ДО-помогнува во топење масонтии. Малце поспоро дејство има ама е испробано и безбедно. Ако си за спор ама безбеден кат, тогаш би ти го препорачал.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.238
Поени од реакции
36.509
Премногу слободно време. :)
Дај на заем малку време :D
Инаку еден тежински и еден кардио секојдневно ти се многу, 3-4 кардио неделно + 5 тежински е некоја горна граница за натурал, а ако си на „специјално гориво“ може и да се помести малку :)
 
Член од
6 август 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво.
Имам 17 години, висок сум 173цм и тежок 79кг, сакам да симнам барем 10 до 15 килограми.
Дајте ми некој совет.
Благодарам од напред.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.740
Најдобар креатин кој е ?
Вежбам неколку години со поголеми паузи поради x причини и досега немам ништо користено, па сакам да пробам нешто вакво.
 
E

Epsilon

Гостин
Дали ако зголемам повеќе серии че се издефинирам повеќе или да зголемам на повторувањата во една серија?
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Најдобар креатин кој е ?
Вежбам неколку години со поголеми паузи поради x причини и досега немам ништо користено, па сакам да пробам нешто вакво.
I najevtiniot vrshi rabota se dur e mikroniziran. Ja ne bi frlil nad 800-900 den za kreatin.

Sent from my D5103 using Tapatalk
 
E

Epsilon

Гостин
Океј, можеше учтиво да ме корегираш каде грешам и да ми одговориш на прашањето. Еве да го преформулирам:
-Што би се подобрило ако зголемам на повторувања, а што на серии?

Сакаш одговори, сакаш не, пумпарицата ме заболе.
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Зависи што подразбираш под "дефинирање".
Дефинирање на мускулите?
Сериозно?

Океј, можеше учтиво да ме корегираш каде грешам и да ми одговориш на прашањето. Еве да го преформулирам:
-Што би се подобрило ако зголемам на повторувања, а што на серии?

Сакаш одговори, сакаш не, пумпарицата ме заболе.
Пак ти смрди прашањето.

Ај, да не го натегам, дефинирање дефинирај ми. Како да го сватам, поизразени мускули?

Даваш информации еквивалент на следново. Здраво дечки, да барам ПЦ со појак процесор или со појака графичка? Нит знаеме буџет за ПЦ-то, ни за што ќе се користи. И одозгора кога (иако индиректно) ти викам дај повеќе информации ти ме правиш неписмен будала, како да ќе помислам вратата дома ќе ја дефинираш ебаго.

#pumparica4lyfe
 
E

Epsilon

Гостин
Сериозно?



Пак ти смрди прашањето.

Ај, да не го натегам, дефинирање дефинирај ми. Како да го сватам, поизразени мускули?

Даваш информации еквивалент на следново. Здраво дечки, да барам ПЦ со појак процесор или со појака графичка? Нит знаеме буџет за ПЦ-то, ни за што ќе се користи. И одозгора кога (иако индиректно) ти викам дај повеќе информации ти ме правиш неписмен будала, како да ќе помислам вратата дома ќе ја дефинираш ебаго.

#pumparica4lyfe
Епа тоа и ми е прашањето дали че имам поизразени мускули или че зголемам на маса?

Досеа ебаго че претрчав до теретана че платев 5 бона и че ми одговореше некој на прашањето.

-.-'
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Епа тоа и ми е прашањето дали че имам поизразени мускули или че зголемам на маса?

Досеа ебаго че претрчав до теретана че платев 5 бона и че ми одговореше некој на прашањето.

-.-'
Знаеш што, ај у курац со се. Инка да земам у глава нема да ти влезе ебате. Толку од мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom