Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.557
Поени од реакции
48.086
правев фабрички рестарт и ми се избришаа сите броеви што не сум ги зачувал на мејл. Пробав да ги вратам со тоа wondershare ама ми побара пари. Препорачајте некое друго програмче за врќање на контакти.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.992
Поени од реакции
41.263
правев фабрички рестарт и ми се избришаа сите броеви што не сум ги зачувал на мејл. Пробав да ги вратам со тоа wondershare ама ми побара пари. Препорачајте некое друго програмче за врќање на контакти.
прај бекап увек на сд картица, иначе не верувам дека може да се вратат, имаше едно програмче disk digger вадев слики порано од сд нез дали може и контакти да најде
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.129
Поени од реакции
12.859
Дечки имам еден проблем,ми треба помош!Имам Самсунг с3,батеријата не ми држеше,а у последно време почна и многу споро да се пуни.Си викам ај рикна батеријава скроз,си отидов фино лепо си земав батерија нова,си држеше топ вчера.Ја испразнив до крај за да ја полнам ама коа ја стаив на полнење - пак ист проблем!Пробав и со друг полнач и на друг штек - џабе!5-6 саати му требаат да се напуни!
Давајте совет што да праам?Дали треба на сервис да го носам?Ако има некој од ск тука сервисер нека пише
пс.Му напраив и Мастер ресет и пак џабе!
Фала однапред
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.271
Поени од реакции
1.575
Дечки имам еден проблем,ми треба помош!Имам Самсунг с3,батеријата не ми држеше,а у последно време почна и многу споро да се пуни.Си викам ај рикна батеријава скроз,си отидов фино лепо си земав батерија нова,си држеше топ вчера.Ја испразнив до крај за да ја полнам ама коа ја стаив на полнење - пак ист проблем!Пробав и со друг полнач и на друг штек - џабе!5-6 саати му требаат да се напуни!
Давајте совет што да праам?Дали треба на сервис да го носам?Ако има некој од ск тука сервисер нека пише
пс.Му напраив и Мастер ресет и пак џабе!
Фала однапред
Пробај со друг усб кабел

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.271
Поени од реакции
1.575
Носи го на сервис

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Дечки имам еден проблем,ми треба помош!Имам Самсунг с3,батеријата не ми држеше,а у последно време почна и многу споро да се пуни.Си викам ај рикна батеријава скроз,си отидов фино лепо си земав батерија нова,си држеше топ вчера.Ја испразнив до крај за да ја полнам ама коа ја стаив на полнење - пак ист проблем!Пробав и со друг полнач и на друг штек - џабе!5-6 саати му требаат да се напуни!
Давајте совет што да праам?Дали треба на сервис да го носам?Ако има некој од ск тука сервисер нека пише
пс.Му напраив и Мастер ресет и пак џабе!
Фала однапред
Тогаш најверојатно е конектор за полнење, ако сакаш да го правиш на ПП ќе договориме
 
Член од
21 декември 2014
Мислења
112
Поени од реакции
23
проблем
самсунг сгх д 780 цело време се рестартира
решение???
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
проблем
самсунг сгх д 780 цело време се рестартира
решение???
Сам пали кога ќе се стави батерија? и на полнач исто прави?
пробај со *2767*3855# еепром ресет код
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.508
Има ли некој информација како да го направам телефонот да ми прима странски сим картички? Засега само на вип ми прима
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Има ли некој информација како да го направам телефонот да ми прима странски сим картички? Засега само на вип ми прима
Ќе го однесеш во некоја мобилара и ќе ти го декодираат.
 
Член од
21 декември 2014
Мислења
112
Поени од реакции
23
Сам пали кога ќе се стави батерија? и на полнач исто прави?
пробај со *2767*3855# еепром ресет код
ова претпоставувам е код за мастер ресет-не се секавам на кодот,пред година дена кога го правев, не ми помогна, само знам ги изгубив сите броеви зачувани на тел.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Колку кошта тоа?
Кој модел?[DOUBLEPOST=1438278367][/DOUBLEPOST]
ова претпоставувам е код за мастер ресет-не се секавам на кодот,пред година дена кога го правев, не ми помогна, само знам ги изгубив сите броеви зачувани на тел.
Тоа е да, тогаш пробај со друга батерија, софтвер итн ... сервис
 

Kajgana Shop

На врв Bottom