Дрекслмајер

  • Креатор на темата cige
  • Време на започнување
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
ama ne se rastura i obezvrednuva kapitalot a rabotnicite na ulica za da se stvorat oligarsi i prekunoc novopeceni makedonski miljarderi
izvini sto zaboraviv,mijalkov so godini rabotese da stane ova sto e denes.ne stana miljarder preku nokj kako branko. valjda zatoa mijalkov e ok,a branko ne e ok?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
izvini sto zaboraviv,mijalkov so godini rabotese da stane ova sto e denes.ne stana miljarder preku nokj kako branko. valjda zatoa mijalkov e ok,a branko ne e ok?
А колку фирми има насила со закани,рекет,злоупотреба на позиција, .... преземено?
Тоа легално е
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.079
Поени од реакции
11.470
Темава е за Дрекслмајер, не забегувајте од неа.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.044
Поени од реакции
36.440
11 илади сендвичи повеќе за разлика од времето на транзицијата. 200.000 отпуштени работници со приватизацијата. Тука е разликата , и тука ќе биде во април 2016. Затоа ќе губите.

Не да ги оправдувам Дрекслмајер и нивните бедни услови , не би работел кај нив ни за леб да немам.
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
11 илади сендвичи повеќе за разлика од времето на транзицијата. 200.000 отпуштени работници со приватизацијата. Тука е разликата , и тука ќе биде во април 2016. Затоа ќе губите.

Не да ги оправдувам Дрекслмајер и нивните бедни услови , не би работел кај нив ни за леб да немам.
То дадоа корка леб и во април пак ќе ги гласаш.

uploadfromtaptalk1438076297218.jpeg
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.044
Поени од реакции
36.440
Член од
23 декември 2007
Мислења
330
Поени од реакции
157
Од кај само ќе ги влечат да ја потполнат бројката тоа не ми е јасно. Бегаат вработени кои се искусни и повеќе од 1 година вработени во ДММ, а сега како што молат и со приватни агенции за вработување и со други работи може и самата држава да врше притисок кон невработените, а кога и да е и тоа ќе дојде.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.082
Поени од реакции
6.709
Од кај само ќе ги влечат да ја потполнат бројката тоа не ми е јасно. Бегаат вработени кои се искусни и повеќе од 1 година вработени во ДММ, а сега како што молат и со приватни агенции за вработување и со други работи може и самата држава да врше притисок кон невработените, а кога и да е и тоа ќе дојде.
па има одамна притисок за невработените,ако одбијат работа која има ја нуди АВРМ ќе бидат избришани од агенцијата,препорака за новите кандидати кои не им се работи таму да одат да ја издржат обуката и првиот месец договор тогаш се на тренинг и никој не им бара норма,потоа излегуваат од таму и мува не ги лази ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom