Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
445
pa odi vo agencija za da aplicira za proizhod. a ne ti davaat za apliciras za proizhod ako nemas star dokument,krstenica,vencainica,voena kniska.
primer.sestra ti zemala pasos so vencanica od baba i dedo. ti kje ides so pasosot na sestra ti kako dokaz za bugarstvo ili so istiot star dokument so loj sto izvadila pasos sestra ti?
со происход бе, ако го имаш документот за потекло
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
2
Поени од реакции
1
Zdravo.!.Aj ako ima nekoj informacija za tie so sme prekrateni od 2012 dali ima nekoja nadez ili ke mora od pocetok nova procedura da pocnuvame. Blagodaram i pozdrav...
 
Член од
14 јуни 2015
Мислења
28
Поени од реакции
35
Ima nekoj informacija sto bidna so glasanjeto na zakonot denes?
Колку што ми е познато, законот во Бугарија вели дека доколку до петок не се гласаат законите што се ставени како програма на народното собрание за тековната седмица, се закажува вонредно собрание наредниот вторник и тогаш се гласа.
Така да, најкасно до вторник попладне би требало да има новости.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
120
Поени од реакции
37
Nekoj da dade sovet sto da se pravi, me prekratija vo DABC nemav dopolnitelen dokument za poteklo i dadov mkd izvod od tatko mi, edina nadez mi dava dokumentot od BKK od Strumica ili nekoj da dade druga opcija?
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Колку што ми е познато, законот во Бугарија вели дека доколку до петок не се гласаат законите што се ставени како програма на народното собрание за тековната седмица, се закажува вонредно собрание наредниот вторник и тогаш се гласа.
Така да, најкасно до вторник попладне би требало да има новости.
Sobranieto raboti spored redosled na programa. Vcera bese glasanje pod tocka br. 1. Второ гласуване на Законопроект за изменение и доп'лнение на Закона за енергетиката.
Utrovo, okolu 10 BG vreme, imase informacija deka se vo tek glasanje pod tocka br. 2 Второ гласуване на Законопроект за изменение и доп'лнение на Закона за горите i br. 3. Второ гласуване на Законопроект за изменение и доп'лнение на Закона за митниците.
Odat po red. Vo 15:30 imaat sednica na vlada vo vrska so sledbenata reforma. Do toj cas mozno e da pomine i П'рво гласуване на Законопроекти за изменение и доп'лнение на Закона за б'лгарите koj e redosledno pod 6, ako ne, glasanjeto za zakonot ce bide utre.

Vesti od pred 52 minuti: Pominal zakonot za gorite i zakonot za mitnici (br. 2 i 3 redosledni tocki za glasanje).
http://pik.bg/народното-с'брание-прие-промени-в-закона-за-горите-news370300.html
http://www.standartnews.com/balgariya-obshtestvo/mitnicharite_s_oshte_pravomoshtiya-293791.html
 
Член од
29 јуни 2007
Мислења
17
Поени од реакции
4
Zdravo.!.Aj ako ima nekoj informacija za tie so sme prekrateni od 2012 dali ima nekoja nadez ili ke mora od pocetok nova procedura da pocnuvame. Blagodaram i pozdrav...
Minatiot mesec jas prasuvav vo ambasada za takov slucaj i mi rekoa deka moze da podnesis zalba do DABCh i ako ti ja odborat da moze da podnesis dopolnitelni dokumenti, a ako nemas dopolnitelni dokumenti togas nisto-gabe ti e
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
zosto bi odel vo 'agencija' DABCH,ako vekje imas proizhod?
kolku sto sfativ jas,covekot otisol vo DABCH da aplicira za proizhod a vrz osnova na pasosot od sestra si kako dokument za poteklo?
Токму така...инаку аплицирав за дупликат произход.
 
Член од
2 мај 2015
Мислења
46
Поени од реакции
34
и денес ништо од гласањето??? Гледам @Walkman активно ја следел седницата. Нема некои новости што ќе не расположат ???
 
Член од
23 јули 2015
Мислења
21
Поени од реакции
41
Здраво на сите би ве замолил за една информација?Имам брат со бугарски пасош дали тој документ би ми послужил за докажување на бг потекло,како и од каде да ја почнам процедурата.Имам закажано преку посредник прво одење за во Октомври. Но ме интересира бидејки немам поверение во посредници и ништо не ми кажуваат дали би можел нешто сам да направам.
Однапред ви благодарам
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom