UEFA Евро 2016 (квалификации)

Џ

Џонтра Волта

Гостин
Како бе не се знае?? Човекот е беше медиумска звезда веднаш по натпреварот. Are you kidding me?!
И покрај се, не е потврдено дека дронот е пуштен од некој албанец, нема ниеден приведен или осомничен.
Еве амебовидниот што кажува.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.026
Поени од реакции
7.124
Палењето на англиското знаме е најправилната работа.Треба на секоја утакмица против нив да им се пали тоа знамето, и да се вадат знаме на Ирска и на Шкотска со знак на поддршка во нивната борба.
Токму тие англичани убиваа Македонци , токму тие англичани ја поделија Македонија, нивните раце се полиени со македонска невина крв.Истиве им ја дадоа власта на грчкиве фашисти , истиве користеа средства кои беа забранети во војна против Македонците на Пајак планина.
И нема што да се правдете наркоман бил она бил, напротив треба да сме горди на тој чин.
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
346
Поени од реакции
165
Еве амебовидниот што кажува.
Па се додека немаше крената постапка против него, нема виновен за случајот. Србија фино лепо можеш да крене постапка против него (хинт: човекот сподели видео после случајот од пред натпреварот како го подготвува дронот и знамето), но не, им лежеше подобро да го обвинат братот на Еди Рама :pos: и Албанската федерација за нешто што се случи во нивен стадион без гостински навивачи што значи под дифолт ти си одговорен за се. Знаеја дека ако го обвинат виновникот што го направи делото Албанската федерација ќе се оградуваше од него како и што направи. На крај сепак плативме 100 000 евра за тоа, што е повеќе од доволно.
Се на се, им го напикнавме до грклан.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.537
Поени од реакции
5.084
Како ли ќе вие на вас кога ние ќе почнеме да ги вадеме мапите на Голема Македонија каде што цела Албанија е под нас.Нели тоа се историски мапи, ништо навредливо :cool:.
Тоа е застрашувачко нешто, не би можеле да поднесеме никако, ве молам да не не провоцирате така...:facepalm:[DOUBLEPOST=1436726246][/DOUBLEPOST]
Дронот сам себе го летал... они сите били у подрум.
Не, овојпат не бевме у подрум, направивме референдум, дали да пуштаме дрон или не, 100 % гласавме да пуштаме дрон ама со бомба у него, но после го сменија затоа што не можевме да најдеме доволно јак дрон, затоа пуштавме нешто по смртноносно, кодирана шема која само одредени ќе ги удира во психата...[DOUBLEPOST=1436726482][/DOUBLEPOST]
@te-ultra кој се радува на друга репрезентација бе дечко? Овде праиме муабет како педерски ги земате бодовите. Овде луѓе коментираат бидејќи причината поради што дојде до прекин вклучуваше карта каде делови од мојата земја се во некоја друга (замислена). Затоа е заинтересираноста а не за србите. Ме боли столе за нив како и за вас. Утепајте се со србите у Скадар кога ќе играте ако сакате. И ти најде да ми лепиш етикета србоман? Без америчко знаме не вредите два денари бе дечко.
Иди бе...
Вие немате мапи кои содржат туѓи територии?
 
Последно уредено:

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ама ок е да мислиш дека сред Белград во меч каде навивачите удираат играчи, невидено насилство, да кажеш треба да се казни Албанија за дело на еден човек кој сам си призна и споделуваше видео како си го "подготвуваше" дронот.
Кога сум напишал вакво нешто?..јас само се надоврзав на сликата со палењето на англиското знаме од македонската публика
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
346
Поени од реакции
165
Кога сум напишал вакво нешто?..јас само се надоврзав на сликата со палењето на англиското знаме од македонската публика
Па тоа мислење го имаат повеќето тука. Ај после да не мисли човек дека не им го :pusigo: на Србите.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Палењето на англиското знаме е најправилната работа.Треба на секоја утакмица против нив да им се пали тоа знамето, и да се вадат знаме на Ирска и на Шкотска со знак на поддршка во нивната борба.
Токму тие англичани убиваа Македонци , токму тие англичани ја поделија Македонија, нивните раце се полиени со македонска невина крв.Истиве им ја дадоа власта на грчкиве фашисти , истиве користеа средства кои беа забранети во војна против Македонците на Пајак планина.
И нема што да се правдете наркоман бил она бил, напротив треба да сме горди на тој чин.
Културно дете си ти.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Културно дете си ти.
Јас имам контрадикторно мислење за палењето на англиското знаме,од една страна навистина е невкусно така да му го палиш знамето без причина и му правиш антиреклама на самата држава и индиректно му кажуваш дека ги мразиш ,ама од друга страна кој кур пак..нека знаат кај идат и дека нема заебанции тука на балканот...таму во нивната цивилизирана западна Европа нека си играат курташак све да му ебам капиталистичко
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.026
Поени од реакции
7.124
Јас имам контрадикторно мислење за палењето на англиското знаме,од една страна навистина е невкусно така да му го палиш знамето без причина и му правиш антиреклама на самата држава и индиректно му кажуваш дека ги мразиш ,ама од друга страна кој кур пак..нека знаат кај идат и дека нема заебанции тука на балканот...таму во нивната цивилизирана западна Европа нека си играат курташак све да му ебам капиталистичко
Која антиреклама ? Дечко научија својата историја.Ако ги мразиш Грците треба да ги мразиш британците т.е. англичаните дупло.Тие ја одредија мапата и ја извршија поделбата на Македонија.Тие ги бомбардираа на македонските села во граѓанската војна, тие го извршија етничкото чистење на македонските села на егејот.Грците сами не беа моќни за тоа, а Британците под маската требење на комунистите ги иселуваа македонските села.
Колку што Албанците ја сакат Русија , толку Македонците треба да ја сакат Англија од големите велесили.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Која антиреклама ? Дечко научија својата историја.Ако ги мразиш Грците треба да ги мразиш британците т.е. англичаните дупло.Тие ја одредија мапата и ја извршија поделбата на Македонија.Тие ги бомбардираа на македонските села во граѓанската војна, тие го извршија етничкото чистење на македонските села на егејот.Грците сами не беа моќни за тоа, а Британците под маската требење на комунистите ги иселуваа македонските села.
Колку што Албанците ја сакат Русија , толку Македонците треба да ја сакат Англија од големите велесили.
Знам што имаат направено не се секирај,знам дека тие ја направија асимилацијата на македонците во Грција но реално оваа тема не е за таква дискусија и мислам да не ја трупаме за џабе со непотребни реплицирања
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
шо е со овие дритониве и фљоримиве на форумов.... не ми се верува како е можно толку прости да се :jajce:
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.537
Поени од реакции
5.084
шо е со овие дритониве и фљоримиве на форумов.... не ми се верува како е можно толку прости да се :jajce:
Се гледа кој е прост, србомани....
Еј ќотек јадеа играчите на сред терен, вие како србомани треба да се извините за тоа, а не да го оправдувате тоа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom