UEFA Евро 2016 (квалификации)

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Nie se palime i se raduvame na nasa reprezentacija a vie !!? Drkate na srbi seuste a !! Ne za dzabe ve vikat Juzna Banovina[DOUBLEPOST=1436590824][/DOUBLEPOST]
Уште вие рано за радување. Ќе завршите трети и на крај ќе испаднете во баражот.
Dodajmo kako su Albanci po novom izračunu ujedno i najbolja trećeplasirana momčad kvalifikacija te su u ovom trenutku siguran putnik na Euro. Znaci uste 4-5 bodovi i Istoria
 
Последно уредено:

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.382
Поени од реакции
16.593
Nie se palime i se raduvame na nasa reprezentacija a vie !!? Drkate na srbi seuste a !! Ne za dzabe ve vikat Juzna Banovina[DOUBLEPOST=1436590824][/DOUBLEPOST]
Dodajmo kako su Albanci po novom izračunu ujedno i najbolja trećeplasirana momčad kvalifikacija te su u ovom trenutku siguran putnik na Euro. Znaci uste 4-5 bodovi i Istoria
Taka eeeee, kuchinjata laat, karvanot si vrviiii.
Neka pusaaaat :drk::drk::drk:
 
C

Castiel

Гостин
Едно многу битно прашање. Почнаа дрифтањата во тетово? чим за прекинат натпревар славеа и дрифтаа сеа којзнае што ќе биде.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.499
Поени од реакции
2.782
@te-ultra кој се радува на друга репрезентација бе дечко? Овде праиме муабет како педерски ги земате бодовите. Овде луѓе коментираат бидејќи причината поради што дојде до прекин вклучуваше карта каде делови од мојата земја се во некоја друга (замислена). Затоа е заинтересираноста а не за србите. Ме боли столе за нив како и за вас. Утепајте се со србите у Скадар кога ќе играте ако сакате. И ти најде да ми лепиш етикета србоман? Без америчко знаме не вредите два денари бе дечко.
Иди бе...
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
346
Поени од реакции
165
@te-ultra кој се радува на друга репрезентација бе дечко? Овде праиме муабет како педерски ги земате бодовите. Овде луѓе коментираат бидејќи причината поради што дојде до прекин вклучуваше карта каде делови од мојата земја се во некоја друга (замислена). Затоа е заинтересираноста а не за србите. Ме боли столе за нив како и за вас. Утепајте се со србите у Скадар кога ќе играте ако сакате. И ти најде да ми лепиш етикета србоман? Без америчко знаме не вредите два денари бе дечко.
Иди бе...
Alooo, ne zboruvate so norvegjani, ve zname nie mnogu dobro, znaeme kolku sakate da im :pusigo: na srbite.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.828
Поени од реакции
82.922
После све што ни направија, во последниве години, би требало да им е јасно на Албанците, дека ние никако не можеме да се радуваме на албанска победа. Особено кога е добиена со провокации и пресуди со двоен аршин.
Тоа не значи дека сме србомани, иако има и такви.
 
Ф

Флеш

Гостин
Албанците почнаа со провокација на знаме Голема Албанија закачено на дрон и го започнаа целиот циркус.Доказ дека сеуште Прва Светска Војна не е завршена за нас сите земји,каде што и географски започна.Овие негативни национализми треба да престанат.Да вистина е Македонците сеуште се трчкаровци по Србиве,дел по Грциве,дел по Албанциве,дел по Бугариве,сето тоа поради што сите вие "добронамерни" соседи ја поделивте Македонија и ги принудивте мак народ да живее на различни територии без да збори свој јазик,асимилиран и бркан.Исто гомно се сите околу нас.Еден етникум признаваат,не вршат попис на точен број,не дозволуваат слободно изразување.
Сето ова срање ќе си продолжи,настанов со дронов,други
настани.Требаше неутрално ниеден нема поен и секому иста пара казна,енд оф д стори,исто гомно на однесување.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.026
Поени од реакции
7.124
Како ли ќе вие на вас кога ние ќе почнеме да ги вадеме мапите на Голема Македонија каде што цела Албанија е под нас.Нели тоа се историски мапи, ништо навредливо :cool:.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.817
Поени од реакции
44.390
Глупости Син глупости
me mrzese da go citam celo obrazlozenie od ova ali ako, neka e, odlukata ne e fer i stojam na toa, trebase dvete zemji da se kaznat a ne onie koi iniciraa prekin so politicka provokacija da bidat nagradeni ama vas toa sekako ne mozam da vi go objasnam zasto razmisluvate subjektivno ...

Na kraj karmata se nadevam ke presudi i srbite ke im go nategnat u sred albania i pak od TV ke si go pratat evropskoto, zasto ovie 3 boda defakto ne gi zasluzuija so apsolutno nisto. Ili preigruvanje ili da se registrira so 0-0, osnovata za ovaa odluka jas ne ja gledam, ali lobiranjeto i keshiranjeto si go napravile svoeto ocigledno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom