Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Да не знаеш случајно шо бројка штраф носи seat-ов?

Е тоа незнам... А и би требал да мериш со шублер за да видиш, бидејки нема глава ... Иако би требало да е универзално и исто за повеќе возила, барем во истата групација што се ...
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Шо ќе купуваш ЦД за навигацијата боље земи си нова навигација пошто кошта приблизно колку и самото ЦД ако не и поевтино, така барем ќе си ја наместиш на прегледно место, навигациите вградени во автомобилите според мене се срање ствар пошо не се баш на прегледно место поставени, повеќе ради чалам ги има.


Ова е Голф 7, глупиве инженери не можеле подоле да ја стават :facepalm:
Немам зборови ! Топ
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.618
Со што/каде да однесам колава,најверојатно ќе го земеме голфчето,но има на неколку места,НЕ гребаници-длабоки или од клуч или од врата,туку црна боја односно од веројатно моловиве,на паркинзи жената не внимавала и има 2-3 мали линии,кои не сакам да ми стојат...значи не е длабоко туку само црни линии...ми кажаа во мр бриколаж(џ) имало некои пасти,ама не знам колку е тоа добро...ако ја однесам на полирање ќе се среди ли тоа или можам и со паста ? мада кое е боље,нејќам да ја сјебам у старт :D
 
Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
Здраво, треба да идам за Грција али моето возило нема Зелен Картон, на татко ми возилото има, дали можам јас тоа возило да го возам во странство? На Зелениот Картон пишува името на татко ми, и каде се вади полномошно?

Поздрав
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Здраво, треба да идам за Грција али моето возило нема Зелен Картон, на татко ми возилото има, дали можам јас тоа возило да го возам во странство? На Зелениот Картон пишува името на татко ми, и каде се вади полномошно?

Поздрав
AМСМ
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Да прашам ќе треба овие денови да земам кола за ден два е сега што потребни документи се за да извадам полномошно? Знам дека документот се симнува од нет се пополнува, се оди кај нотар и потоа што треба за кај нотар?

Мене ми треба за тука во мк не за странство...
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Да прашам ќе треба овие денови да земам кола за ден два е сега што потребни документи се за да извадам полномошно? Знам дека документот се симнува од нет се пополнува, се оди кај нотар и потоа што треба за кај нотар?

Мене ми треба за тука во мк не за странство...


Ма каков нотар, само АМСМ за било какви полномштва... А ако ти е за тука, јас не би ни вадел ... И самиот неколку пати имам идено со туѓа кола низ државава и не ми правеле проблеми ...
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Ма каков нотар, само АМСМ за било какви полномштва... А ако ти е за тука, јас не би ни вадел ... И самиот неколку пати имам идено со туѓа кола низ државава и не ми правеле проблеми ...
Ок ко така, фала ти.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
Мене полномошното ми треба за во Грција. Не е проблем ќе извадам тоа. Мене ме интересира само дали зелениот картон важи за возилото или за лицето кое е впишано, бидејќи е на татко ми возилото и на негово име е зелениот картон, а јас сакам во Грција да идам со него.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Мене полномошното ми треба за во Грција. Не е проблем ќе извадам тоа. Мене ме интересира само дали зелениот картон важи за возилото или за лицето кое е впишано, бидејќи е на татко ми возилото и на негово име е зелениот картон, а јас сакам во Грција да идам со него.
Зелен картон важи за ВОЗИЛОТО
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Мене ми имаат побарано полномошно во Македонија - додуша, еднаш само.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
785
Поени од реакции
265
Mi treba pomos vo vrska so VW Golf5. Me interesira sto e razlikata pomegju Golf 5 obicen, i Golf 5 GOAL edition? fala, pozdrav
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.618
А мене ме интересира,дали со полирање ќе излезат некои мали црни гребнатинки(најверојатно од гума од моловиве што ги ставаат оние на ќошеви) и дали и каде може да се исчисти клучов,знакчето VW е малце затемнето,ваљда од премногу користење(вториот клуч,првиот е како од салон) али нејќам таков да ми е...




За ова зборам,знакчето...
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
kolku bi trosilo audi so 120 kojna
vakov model od 2003 god naftas?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom