Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
25 март 2012
Мислења
8.491
Поени од реакции
5.022
За случајот Сопот не слушнавме дека осудените се невини. И искрено, кур ме боли за НАТО војници.
Ар ју факин кидинг вит ми????
Не зборевме за жртвите, зборевме за невини кои лежат децении во затвор... знам дека пак кур те боли за албански затворени, како што викаше бркот, и така затворот е полн.
Ако осудените се невини, ќе дојде до судир помеѓу Албанци и власта, не помеѓу Албанци и Македонци. Таков ретардиран филм дека осудените се невини ама Заев не објавува за да не дојде до судир помеѓу Албанци и Македонци, може да продава само на кафе-семинари.
И тие протести за наводно невино затворените за случајот монструм беа против власта, но сите знаеме како вие македонците гледавте кон тоа.[DOUBLEPOST=1436127461][/DOUBLEPOST]http://alsat-m.tv/News/202488/bomba-e-monstres-familjari-akuzon-qeverine-per-inskenim[DOUBLEPOST=1436127577][/DOUBLEPOST]
Ни на едниот ни на другиот му е гајле за оваа дупка, сето се за фотељи и власт!

А ако се случи да излеза материјали во кои се тврди дека невини лежат во затвор несакам ни да замислам шо ќе се случи
Ништо, и денеска албанците веруваат дека невини се затворените, нема да смени ништо некоја снимка, снимката треба да биде наменета за македонците. На албанците само ќе им се потврдува сомнежот, нема да има некаква експлозија од реакции, можеби на фејсбук.
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Ар ју факин кидинг вит ми????
Не зборевме за жртвите, зборевме за невини кои лежат децении во затвор... знам дека пак кур те боли за албански затворени, како што викаше бркот, и така затворот е полн.
Пуно, во снимката за Сопот слушнавме признание дека полицијата ја водела истрагата непочитувајќи законски норми. Тоа значи дека тие што лежат се противзаконски осудени, ама не мора да значи дека се невини.

И мене би ми сметало за Смилковско да лежат невини не заради што многу ги жалам тие што лежат, туку од други, многу посебични причини.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.491
Поени од реакции
5.022
Пуно, во снимката за Сопот слушнавме признание дека полицијата ја водела истрагата непочитувајќи законски норми. Тоа значи дека тие што лежат се противзаконски осудени, ама не мора да значи дека се невини.

И мене би ми сметало за Смилковско да лежат невини не заради што многу ги жалам тие што лежат, туку од други, многу посебични причини.
Слушнавме дека немале никаков доказ, никаков, земале селанец го тепале додека кажувал имиња на соселани кои први му текнале, ги нашле и затвориле.
Ова на било каков начин да го кажеш е трагедија за демократска држава и општество кои за деценија неправедно осудени молчи, а за запален автобус при остри протести против тиранијава го блокираа интернетот.

А за другото разбирам...
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
@puno друже овде цел форум не излегол со тебе на крај па јас кје излезам , против која власт човече ме боли кур мене за власт , прво види со какви парили и знамиња протестиравте , џихат ? света војна ? нинџи , контењери пола скопје наопаку превртено ? кога ги гледам сликите од тој протест се прашувам во која куртон дупка јас живеам , искрено ме боли к*р и за вмро и за сдс да ти кажам искрено , само да ми објаснуваш дека сте цвекиња за мирисање те молам немој ,
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.241
Поени од реакции
21.105
Ako ako uzivajsi , toa sho go postirav i Zaev vcera direktno od Ohrid na seminar go posochi , taka da tekstot drzi voda, i nema zosto da ne veruvam koga i sam go slusnav i licno bev tamu.
Еееe Мафо бе, на семинари со Заев одиш, г'з и гаќи сте. :D

Што вели Црпко, со колку разлика тепувате на следниве избори?
 
A

Ali Pasha

Гостин
Дали се невини тие од Сопот?? Не можам да тврдам, но прислушкувањата ни кажуваат дека немало докази да се осудат како виновни. До тогаш, треба да важи презумција на невиност. Може истото сценарио да испадне и за Смилокскиот случај. Да немало доволно докази дека осудените се убијците.
Тоа кај албанците веднаш се сваќа дека се невини (што не мора да е точно).
Албанците историски не се насочени кон ваков тип на масакр врз невини деца, но после вклучувањето на еден дел од младите во овие ИСИС движењата, тој кодекс тешко дека ќе се почитува од овој дел на индоктринирани радикалисти. Затоа не можам да тврдам дека не биле албанци убијците (можно е и да не се).
Сепак Заев не треба да манипулира со овие докази , оти се од суштинско значење за стабилноста на државата, и не треба да се служи со нив, како со материјал за преговарање со власта!
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.491
Поени од реакции
5.022
@puno друже овде цел форум не излегол со тебе на крај па јас кје излезам , против која власт човече ме боли кур мене за власт , прво види со какви парили и знамиња протестиравте , џихат ? света војна ? нинџи , контењери пола скопје наопаку превртено ? кога ги гледам сликите од тој протест се прашувам во која куртон дупка јас живеам , искрено ме боли к*р и за вмро и за сдс да ти кажам искрено , само да ми објаснуваш дека сте цвекиња за мирисање те молам немој ,
Тебе не те боли кур тоа што невини деценија лежеа во затвор, не си сам, не се секирај....
Дури не те боли кур протест против власта да дискредитираш затоа што некои носеа арапски знамиња, ти си латас, јанко ти си...

Намерно, иако сте против владеењево, кога станува збор за албанците власта ви станува света ветена преродбена партија.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.241
Поени од реакции
21.105
Знае Заев да избере бе. Што, ти да не му љубомориш?
Не, не, таман работа. Баш ми е мило што некој форумски лик успеал во животот.

Црпко од секогаш знаел да избере капацитет луѓе за своја лева/десна рука. Ете, и да не е цел екстремитет, и среден прст од лева рука да е, сепак е огромен успех.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.215
Поени од реакции
8.465
Пуно, во снимката за Сопот слушнавме признание дека полицијата ја водела истрагата непочитувајќи законски норми. Тоа значи дека тие што лежат се противзаконски осудени, ама не мора да значи дека се невини.
Најјакото e што Заeв им го обeзбeди рeторичкиот арсeнал, па и признаниe од обвинeтитe во „Монструм“ да слушнeмe на снимките -- нeма да смeни ништо кај нив, повторно ќе бидат невини и обесправени. Читај го овој погорe: ништо, и денеска албанците веруваат дека невини се затворените, нема да смени ништо некоја снимка, снимката треба да биде наменета за македонците.

Ова во иднина многу пати ќе ни се удира од глава.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Тебе не те боли кур тоа што невини деценија лежеа во затвор, не си сам, не се секирај....
Дури не те боли кур протест против власта да дискредитираш затоа што некои носеа арапски знамиња, ти си латас, јанко ти си...

Намерно, иако сте против владеењево, кога станува збор за албанците власта ви станува света ветена преродбена партија.
Можиш да ми ја објасниш поврзаноста на овие шо се во затвор со арапските знамиња? Џихат , нинџи , исис и шо уште не, те молам дајми објаснување можи?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Не, не, таман работа. Баш ми е мило што некој форумски лик успеал во животот.

Црпко од секогаш знаел да избере капацитет луѓе за своја лева/десна рука. Ете, и да не е цел екстремитет, и среден прст од лева рука да е, сепак е огромен успех.
Доволно беше само да се слушнат првите 2,3 т.н бомби , за нормален човек со ,,НЕ испран`` мозок да го види вистинското лице на овај диктатор. Јас не знам како можи после сите овие работи сеуште да му сте верни и да му се фаќате за стредниот прст. Значи салам ве има удрено во психата, ова е нешто исто како со сектите, ти го перат мозокот и толку многу навлегуваш во нивните секташки свакања , и толку мн си зашеметен шо нема назад. Ист е случајот и со вас.
И да се потврди дека зад ова убиство седат луге блиски до ешалонот на Грујо вие пак ке го подржувате. Ајде не сакам да изразувам вулгарно и да навлегувам до кој се степен сте спремни да го подржувате.

Разбирам да работиш во администрација, или да те вработил на убаво работно место да земаш 400,500 евра. Ама за 150 евра месечно да му сте верни до гроб што и да направи, и да ве третира како робови и низ нос да ви ги вади тие 150 евра ,стварно неможам да ве разберам.
- Еве за год ке има предвремени, побрзајте во штаб плакати треба да лепите. Срцина му сте на Груевски ваква раја како вас ни на сон не можеше да замислит и да посакат. Најубо му е со вас, летат магарето летат.
Поздрав !
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2008
Мислења
1.257
Поени од реакции
914
Не разбирам како толку бргу наседнувате и почнавте да размислувате дека МОЖЕБИ СЕ НЕВИНИ осудените за убиствата покрај Смиљковско езеро.
Во оваа фаза на политичка состојба и Груевски и Заев ќе употребат скоро секакво средство за одржување/доаѓање на власт. Со ова навестување дека има прислушувани разговори од кои може да се потврди дека убијците од Смиљковско езеро се невини опозицијата сака да го искористи албанскиот револт за да се сврти против Ахмети и учеството на ДУИ во Владата. И така да се собори власта. Не му е првпат на Заев да се истрчува со навестувања и после изнесеното да излези празен меур. Лично сум убеден дека не поседува ништо значајно што докажува некаква невиност на осудените.
Се работи за преголем залак во релативно мирно време и немало потреба од судски шпекулации. Некој е убиец и ем непотребно ем опасно би било за власта да заглавува невини. Колку да е нашата полиција неспособна, за вакво нешто за свеж случај на убиство во секоја држава се ангажира целиот апарат и тоа не останало нерешено.
Нормално е адвокатите дека ќе маткаат. Не е пресудата донесена само врз основа на сведочењето од заштитениот сведок. Пример најпрво беше откриена колата понов модел на Opel Omega со која осудените дошле и си заминале од местото на злосторот.

Излегувањето на масата протестирачи против пресудите за убиствата од Смиљковско езеро имаа политичка природа и испраќаа политичка порака: Ако и за ваков монструозен случај ние албанците излегуваме во голем број и правиме голем бунт, тогаш значи оставете не да си правиме што сакаме и за било што да не се задирате со нас.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.241
Поени од реакции
21.105
Разбирам да работиш во администрација, или да те вработил на убаво работно место да земаш 400,500 евра. Ама за 150 евра месечно да му сте верни до гроб што и да направи, и да ве третира како робови и низ нос да ви ги вади тие 150 евра ,стварно неможам да ве разберам.
- Еве за год ке има предвремени, побрзајте во штаб плакати треба да лепите. Срцина му сте на Груевски ваква раја како вас ни на сон не можеше да замислит и да посакат. Најубо му е со вас, летат магарето летат.
Поздрав !
Oh, the irony! :pos:

Вчера се пофали дека си бил на некој семинар за плакатолепачи во Охрид, а денес ми збориш за лепење плакати, и притоа ставаш во "вас" и "вие" некој кој не го познаваш, и немаш појма кој е и што е. Тие 150 евра за кои збориш, некој дневно по толку ги заработува, без да има потреба да оди на плакатолепачки семинари во Охрид. Онака, чисто информативно, колку да знаеш. :свиркам:

Разбирам да те вработиле во администрација, или на убаво работно место со 400-500 евра плата, ама цел живот да дудлаш во партија од интерес, и да лепиш плакати, за еден сендвич!? Oh wait... вас ни сендвичи не ви даваат. :icon_lol:
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Oh, the irony! :pos:

Вчера се пофали дека си бил на некој семинар за плакатолепачи во Охрид, а денес ми збориш за лепење плакати, и притоа ставаш во "вас" и "вие" некој кој не го познаваш, и немаш појма кој е и што е. Тие 150 евра за кои збориш, некој дневно по толку ги заработува, без да има потреба да оди на плакатолепачки семинари во Охрид. Онака, чисто информативно, колку да знаеш. :свиркам:

Разбирам да те вработиле во администрација, или на убаво работно место со 400-500 евра плата, ама цел живот да дудлаш во партија од интерес, и да лепиш плакати, за еден сендвич!? Oh wait... вас ни сендвичи не ви даваат. :icon_lol:
Да те информирам малце зошто гледам почна и да бладаш не знаеш шо зборуваш појке. Секое лето се одржува летен камп на СДММ во Охрид. На сабајле
Има предавање по сат,два па преку ден има премногу забава и дружење. За разлика од вас каде за уши ве влечат по градовите во спротивно гер аут.
А за интерест имам и то како, благодарение на сегашнана опозиција , тогашна власт и мајками и таткоми се вработени во државна фирма.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom