Копа Америка 2015

Кој ќе биде победникот на Копа Америка 2015?


  • Вкупно гласачи
    146
  • Гласањето е завршено на .
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Доаѓа на ред Игуаин и викам на мајка ми ,, Пази се да не те спука во глава,,. И овој кога ја опали во Мачу Пикчу ја однесе.

Него гледам утакмицава ви се свиѓала. Мене па ми беше очобол. По една шанса на двете страни по полувреме. Продужението не можев ни да го гледам.
Аргентина без Мариа е како Баерн без Робен. Ќе ги тепат босите репрецентации, а кога ќе дојде на ред на некоја посилна нигде ги нема на теренот.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.259
Поени од реакции
21.499
Изгледа Аргентинциве уопште не вежбале пенали, за разлика пак од Чилеанците кои одлично ги изведоа сите 4 (првиот беше уметност).
Жално што оваа генерација на Аргентина сеуште нема освоено трофеј, ама за се е крива фудбалската федерација на Аргентина и тренерите без авторитет што ја водат репрезентацијата.
 
R

red.devil

Гостин
Можам многу сличности да најдам на оваа Аргентина со Англија кога играа Бекам, Џерард, Лампард, Овен... Големи имиња, мизерни селектори и никаква игра и резултати.

Добро, Аргентина барем стигнува до финале некако.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Браво 4 титули оваа сезона. Златна топка. :vozbud::pos:[DOUBLEPOST=1436073319][/DOUBLEPOST]
.
Браво нема 4 титули, не урлај за џабе. :cool:

@Џони Вајсмилер Биелса беше селектор 2002ра година мислам, лани Сабеља им беше, најдобар според мене. А пред тоа Марадона и оној Батиста кеџерон.


Иначе газам со анализиве, лани на Светското Аргентина ја однесов до финале, сега исто Аргентина до финале и Чиле до титула. :D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Крос пичето ја утна на втората анимација, све да му ебем. Среќа што овој е дрво, иначе...
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Првото финале кое ме натерало да задремам, и да се разбудам после пеналите. И да ми треба саат време да сфатам кај сум, што сум, и која година е.

Да ти се мочам во
- јужноамериканскиот фудбал
- Аргентина
- Чиле
- Рускиот стрим
- 15 инчи лап топ
- Hot summer night
- се останато поврзано со Копа Америка
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Првото финале кое ме натерало да задремам, и да се разбудам после пеналите. И да ми треба саат време да сфатам кај сум, што сум, и која година е.

Да ти се мочам во
- јужноамериканскиот фудбал
- Аргентина
- Чиле
- Рускиот стрим
- 15 инчи лап топ
- Hot summer night
- се останато поврзано со Копа Америка
абе не беше топло вчера :D
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Можам многу сличности да најдам на оваа Аргентина со Англија кога играа Бекам, Џерард, Лампард, Овен... Големи имиња, мизерни селектори и никаква игра и резултати.

Добро, Аргентина барем стигнува до финале некако.
Сепак разлика во класи се таа англија и оваа аргентина. Ама да истата приказна е.

Инаку Бјелса јас го спомнав како најсалам селектор од Аргентинците шо ги имам видено, а не дека е којзнај колку добар. Со Билбао можи му беше врвот во кариерата. Инаку комплет заборајв дека Сампаоли е Аргентинец :) ако не му го раскинат држављанството по она вчера :)
 
P

pepito*

Гостин
Чоло тренер и го освојуваат мундијалот во Русија.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Чоло тренер и го освојуваат мундијалот во Русија.
Уште да го убедат. Мислам дека нема да напрај глупост на млади години да води репрезентација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom