Фан Клуб: Челзи

Член од
3 јануари 2015
Мислења
245
Поени од реакции
509
И тоа како недостига нов играч на местото од Оскар, ама ајде...
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
@Донев

Не велам да се продаде. Нареднава четврта сезона за него нека е решавачка. Ако игра како досега, тогаш треба да добие шут карта. Јас зборував за неговата просечност и недоволна креативност. Особено зборував за тоа дека не смееме да се потпреме само на него, на позиција десет.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.599
Поени од реакции
52.431
@Џонтра Волта се збори дека викендов ќе биде испратена официјална понуда до Интер за Икарди, и решени се да го земат. Салах не е опција, во моментов се договараат со Фиорентина. Да си знаеш, да не ти дојде како шок после.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.977
Поени од реакции
1.935
Не е сам, добро ако гледаме според матични позиции само тој може да игра позади напаѓачот.
Но сезонава кога имаа минутажа на таа позиција Фабрегас и Вилиан, особено вториот изиграа добро.
Вилиан дури беше покреативен бидејќи имаше повеќе слобода во играта, Фабре ми е спор за таа позиција, мц си е перфектна за него.

Башка тоа ако се земе некое крило - амц Траоре и Лофтус ќе имаат значително помала минутажа.
Значи според мене неопходни ни се напаѓач бидејќи нели Дрогба си замина, ако замине Чех, голман за втор избор, лев бек ако замине Луиз и дм ако ни бега Микел.
Бројот на играчи ни е доволен од минатата сезона, нема потреба од екстра играчи бидејќи нели промоција ќе добијат Траоре и Лофтус, добро Лофтус ни е од лани ама сезонава очекувам значително поголема минутажа.
Калаш гледам направил 22-ка, доволно му е калење со позајмици, време му е да се инволвира во првиот тим и да видиме до кај е и што е.
Мики маус купот и првите 2 рунди во Фа купот треба да стартува. Па ако го биде ок ако не шанса на Аке, Чалоба и овој Данецов може да влета како комбинација.
Плус го имаме Зума кој е речиси без грешка на секој натпревар, можеби имаше и подобра сезона од Кехил.
Поентава ми е дека нов дефанзивец ќе е вишок, добро нема да е вишок ама значително ќе се намали минутажата на Зума и евентуално Калас.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
@Џонтра Волта се збори дека викендов ќе биде испратена официјална понуда до Интер за Икарди, и решени се да го земат. Салах не е опција, во моментов се договараат со Фиорентина. Да си знаеш, да не ти дојде како шок после.
Донеф ќе јадеш ќутек ти.
Паласио за вас. :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.344
Поени од реакции
108.657
@Џонтра Волта се збори дека викендов ќе биде испратена официјална понуда до Интер за Икарди, и решени се да го земат. Салах не е опција, во моментов се договараат со Фиорентина. Да си знаеш, да не ти дојде како шок после.
Сакаш да летаат шамари?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.599
Поени од реакции
52.431

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.599
Поени од реакции
52.431
Да не речеш не сум ти кажал. :D
Иначе стварно за Салах сега преговарале. Фиорентина има две опции. Да даде 1 милион за позајмица или да даде 18 милиони и да го купи. Спремни биле и на втората и сега се чека Салах да одлучи. Во секој случај мислам дека ќе реши да остане со нив.

А Икарди, може да го лапнеме, не би било лошо :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.344
Поени од реакции
108.657
Зошто? Затоа што се грижам за тебе и те известувам со време? :unsure:

Кој те спомна па тебе :D
Океј, да не биде дека не си предупреден. Ако не си запознаен со ситуацијата, @Peja989 нека ти подобјасни, он знае како стојат работите. :kafence:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.599
Поени од реакции
52.431
Океј, да не биде дека не си предупреден. Ако не си запознаен со ситуацијата, @Peja989 нека ти подобјасни, он знае како стојат работите. :kafence:
Ми кажа дека сте му ќутеле во живо и не сте смееле да писнете, а он ви мавал заушки. Не знам што е работата :toe:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.344
Поени од реакции
108.657
Пијан бил 100%, нема друго објаснување, му ебам тоа пицата од Кремисимо што ја чекаше 40 минути.

Ок, ја јадам гомна а ја фурнарини чекав 40 минути :yid:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom