Фан Клуб: Челзи

Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Џабе го фалевме Квадрадо вчера, Ди Марцио пишува дека утре неговиот агент и клубот ќе разговараат за негов трансфер во Италија. Јувентус и особено Интер биле заинтересирани. Овој Мурињо станува патолошки лажго. До пред една недела рече дека сериозно рачуна на Квадрадо за наредна сезона. Добро, позитивен сум само затоа што и за Оскар го рече истото :unsure:
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Џабе го фалевме Квадрадо вчера, Ди Марцио пишува дека утре неговиот агент и клубот ќе разговараат за негов трансфер во Италија. Јувентус и особено Интер биле заинтересирани. Овој Мурињо станува патолошки лажго. До пред една недела рече дека сериозно рачуна на Квадрадо за наредна сезона. Добро, позитивен сум само затоа што и за Оскар го рече истото :unsure:
Може самиот играч инсистира да си оди а не Мурињо ;)
 
H

HoT IcE

Гостин
Абе го фалевме за Колумбија, според она што го покажа за полусезона во Челзи не ни за Академија, и ако дојде убава понуда од страна зошто да не?
А како што рече и колегата погоре, може самиот инсистира на траснфер.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.609
Поени од реакции
52.460
Зошто не?

Него, изгледа Микел си оди. Најмногу ќе жалам по него, озбилно :(
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Ако Мурињо кажал за некој играч дека останува наредна сезона не рачунајте поќе на тој играч. Истото го кажа и за Ширле, Лампард, Мата,Торес ... и тако даље.
Исто така има изјавено дека не планира да засилува конкурент за титула да дава играчи, Мата во Јунајтед, Лампард во Сити, па еве сега Чех во Арсенал.
За Чех криво ми е многу, требаше можи да му дат опција тој да брани ЛШ како поискусен а Куртоа во лигата и така сите задоволни ке беа,не си прајте филмој дека Грин е соодветна замена за на клупа оти не е, катастрофа од голман е една мала повреда на Тибо и го јадовме стапот, Бегович да ако го земат ке биди таман со него
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Абе и Мата и Шурле сами бараа трансфери, но што претходеше на тоа. Дај не бидете манијакални и престанете да го браните Мурињо по секоја цена. Кој нормален играч би барал трансфер, ако тренерот, стручниот штаб и клубот вистински се позади и веруваат него?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.609
Поени од реакции
52.460
Абе и Мата и Шурле сами бараа трансфери, но што претходеше на тоа. Дај не бидете манијакални и престанете да го браните Мурињо по секоја цена. Кој нормален играч би барал трансфер, ако тренерот, стручниот штаб и клубот вистински се позади и веруваат него?
А мислиш декa Мурињo личнo седнaл сo негo и гo уверил декa ќе му дaвa шaнси нaреднa сезoнa?

@HoT IcE Мурињo сaмo кaј Мaтa мoжеше дa имa удел, aмa гo пушти зaтoa штo му пoбaрa личнo. Кaј Лaмпaрд и Чех немa никaкoв удел.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Vie taka si mislite deka nema udel, retko igrac da si pobara sam transfer pogotovo od klub kako Celzi
 
H

HoT IcE

Гостин
Е зoштo дa не пoбaрa aкo не е зaдoвoлен oд стaтусoт кoј гo имa?
Да играш у Челзи, да зимаш ненормална плата и дремеш на клупа? Глупо ти е прашањево у време кога сите се борат што повеќе пари да земат.
Ги сфаќам што сакаат да кажат. Те сфаќам и тебе,
Ама пак ќе речам ако замине, нема да ми биде криво.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
А мислиш декa Мурињo личнo седнaл сo негo и гo уверил декa ќе му дaвa шaнси нaреднa сезoнa?

@HoT IcE Мурињo сaмo кaј Мaтa мoжеше дa имa удел, aмa гo пушти зaтoa штo му пoбaрa личнo. Кaј Лaмпaрд и Чех немa никaкoв удел.
Е тоа е проблемот, што не седнал. Таков му е начинот, исправен или не, резултатот е неизбежен. Иако на моменти мене не ми се допаѓа воопшто.
 
H

HoT IcE

Гостин
Епа таман работа сега ќе изиграва Брендан Роџерс или што ти ја знам. Фергусон 30 години менаџер на тој принцип функционираше па знаеме што направи.
Сосема исправна одлука е Мурињо да биде ист за сите. Ако Мата, Шурле или Квадрадо сакале да зборат со него и да извадат повеќе минутажа преку разговор а не тренинзи и игра, сосема исправна одлука и однесување на Мурињо е.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.609
Поени од реакции
52.460
Е тоа е проблемот, што не седнал. Таков му е начинот, исправен или не, резултатот е неизбежен. Иако на моменти мене не ми се допаѓа воопшто.
Дa, и мене вooпштo не ми се дoпaѓa тoј нaчин штo мнoгу реткo личнo нa игрaчите им јa oбјaснувa нивнaтa ситуaцијa.

Акo Квaдрaдo не е зaдoвoлен, ќе бaрaaт претстaвниците трaнсфер нa тoј сoстaнoкoт. Акo тoгaш Мурињo и бoрдoт речaт декa верувaaт и рaчунaaт нa негo зa нaреднa сезoнa, мoже ќе гo смени мислењетo.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Муабетот ми беше дека Мурињо едно вели, друго мисли а сосема трето прај, така да многу многу на изјавите негови не се потпирајте сите менаџери така прат. Кој менаџер знај во иднина шо ке биди со играчот, ниеден од ден на ден се можи да се смени
 

Kajgana Shop

На врв Bottom