Беса во отворен протест за федерализација на Македонија

W

wicked_1

Гостин
после Маидан, федерализација е на ред :icon_lol:
по иницијација на Беса, партија со повеќе членови него гласачи
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Идиотиве "сенароден" го повикуваат, а никој не ги ферма. Како Албанец што сум, ова движење е рак за албанското население во Македонија.
И јас така сметам, ама ќе видиме...
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.215
Поени од реакции
16.719
Верувам дека барањето за редефинирање на државата, како консензуална држава на Македонците и Албанците е всушност барањето за федерализација.

Прашањето е колку тежи БЕСА кај албанското избирачко тело. А они може да си бараат што сакаат, зашто добивме воспитни по демократија па мора да ја спроведуваме.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Не ми е логично продаваат патриотизам и чиста Македонија вмроовци, а до вчера беа во коалиција со албанска партија и му ги дудлаа исечените курови.


:toe:
Тоа е нај смешното. Го дркаат тука на патриотизам а гласаат и се кољаат за влада шо е на нати го - дај ми го однос со љоптариве. Си се частат со претседатели на судови, судии, места во администрација, тендерчиња, бизнис протекции, протекции на кримогени фаци, си праат "терористички напад" и им "бега" љочка онака случајно...
Абе смешки... И последниот аргумент со "името не го даваме" ви пропадна, драпајте курови сеа.
Шо се однуесе до барањава, сите им се реални и со причина. А за "федерализација" и "официјален јазик на цела територија" можат само да сањаат.
Онака си пуштаат пробен балон, па ако фати, фати.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
после Маидан, федерализација е на ред :icon_lol:
по иницијација на Беса, партија со повеќе членови него гласачи
Убаво ти е да се праиш наудрен, или воопшто не си читал.
http://vesti.mk/news/3166548/nevzat-halili-ja-proglasi-republika-ilirida
Ова е најава во септември 2014 Во Скопје.

Овде е најавата од пред 3 години во Тирана.
http://forum.kajgana.com/threads/Во-Тирана-е-потпишан-меморандум-за-Република-Илирида.59274/#post-4854572

А пуштив и линкови во темата за Гошинце со убави и прецизни образложенија, што ги пишував уште пред да се случи Куманово.[DOUBLEPOST=1433452566][/DOUBLEPOST]
Верувам дека барањето за редефинирање на државата, како консензуална држава на Македонците и Албанците е всушност барањето за федерализација.

Прашањето е колку тежи БЕСА кај албанското избирачко тело. А они може да си бараат што сакаат, зашто добивме воспитни по демократија па мора да ја спроведуваме.
Ахмети не тежеше воопшто во Албанското избирачко тело во 2001 година. Вистинското прашање е колку тежат воено?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
Јамајка да ти бил дежурен оваа недела за будење на македонецот за да го види вистинскиот непријател.

Насловот :pos:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.457
Поени од реакции
40.331
после Маидан, федерализација е на ред :icon_lol:
по иницијација на Беса, партија со повеќе членови него гласачи[/quotei dui pred ohridskiot dogovor nemase glasaci
Tebe doma da dojdat i da te izbrkaat ke ostanes so toa mislenje vo glavata
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.086
Поени од реакции
11.485
Јамајка да ти бил дежурен оваа недела за будење на македонецот за да го види вистинскиот непријател.
Очекувај да те праша дали ќе одиш на протестот.
 
W

wicked_1

Гостин
Убаво ти е да се праиш наудрен, или воопшто не си читал.
http://vesti.mk/news/3166548/nevzat-halili-ja-proglasi-republika-ilirida
Ова е најава во септември 2014 Во Скопје.

Овде е најавата од пред 3 години во Тирана.
http://forum.kajgana.com/threads/Во-Тирана-е-потпишан-меморандум-за-Република-Илирида.59274/#post-4854572

А пуштив и линкови во темата за Гошинце со убави и прецизни образложенија, што ги пишував уште пред да се случи Куманово.
Отвараш тема за Беса и некои нејзини ставови кои не се никаков фактор у оваа држава и како партија се формирани од вчера, па шириш параноја како средношколка тука - спасувај се народе, па и Невзат Халили ми го цитира бе...
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.215
Поени од реакции
16.719
Убаво ти е да се праиш наудрен, или воопшто не си читал.
http://vesti.mk/news/3166548/nevzat-halili-ja-proglasi-republika-ilirida
Ова е најава во септември 2014 Во Скопје.

Овде е најавата од пред 3 години во Тирана.
http://forum.kajgana.com/threads/Во-Тирана-е-потпишан-меморандум-за-Република-Илирида.59274/#post-4854572

А пуштив и линкови во темата за Гошинце со убави и прецизни образложенија, што ги пишував уште пред да се случи Куманово.[DOUBLEPOST=1433452566][/DOUBLEPOST]
Ахмети не тежеше воопшто во Албанското избирачко тело во 2001 година. Вистинското прашање е колку тежат воено?
На крајот се сведува на тоа дали ќе имаат подршка од надвор(мислам на Запад и "меѓународна заедница") и дали навистина е во план некакво сценарио.

А воено нека си тежат колку сакаат, тоа не би требало да претставува проблем.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Јао кој шум се појави на темава, тоа е чудо едно.[DOUBLEPOST=1433453077][/DOUBLEPOST]
Отвараш тема за Беса и некои нејзини ставови кои не се никаков фактор у оваа држава и како партија се формирани од вчера, па шириш параноја како средношколка тука - спасувај се народе, па и Невзат Халили ми го цитира бе...
Немој само да бидеме изненадени колку тежат.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
Очекувај да те праша дали ќе одиш на протестот.
Го знае одговорот, нема да ме праша мене...[DOUBLEPOST=1433453124][/DOUBLEPOST]Сега на алсат има интересна вест[DOUBLEPOST=1433453262][/DOUBLEPOST]
Јао кој шум се појави на темава, тоа е чудо едно.
Мора да си горд сега, важна алка си во општествово.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
На крајот се сведува на тоа дали ќе имаат подршка од надвор(мислам на Запад и "меѓународна заедница") и дали навистина е во план некакво сценарио.

А воено нека си тежат колку сакаат, тоа не би требало да претставува проблем.
Јас уште стојам на тоа мислење дека има голема шанса, сценариото за Македонија да завршува со укинување на Македонската држава.
Прво политичка нестабилност, па хронична безбедносна и на крај поделба на територијата.[DOUBLEPOST=1433453326][/DOUBLEPOST]
Мора да си горд сега, важна алка си во општествово.
За што да сум горд бе пуно, дека дозволивме да ни ја уништите државава?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom