Фан Клуб: Реал Мадрид

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.309
Поени од реакции
29.412
Колку е очаен Перез и 40 милки ќе им даде на Манчестер, место да се фокусира на играчи у средниот ред и еден добар напаѓач они запнале со Де Геа а може комотно Навас прв голман Икер резерва.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Ако им земат повеќе од 25 за ДДГ, нек се утепаат.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.309
Поени од реакции
29.412
Според статистиката на марка 47.516 минути на стартерите, за разлика од само 9.365 минути на резервистите оваа сезона. Ротација 0 и тоа Карло претежно ги пушташе овие кога другите беа повредени а да не правиме муабет за измени во текот на натпреварите.
Некои Германски медиуми шпекулираат дека Клоп постигнал договор со Реал до 2018.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Ако им земат повеќе од 25 за ДДГ, нек се утепаат.
Се силат од кај нас затоа што Де Геа го привлекува Реал само затоа што е мадриѓанец, него не би му било проблем инаку да си ја продолжи кариерата во Манчестер, затоа и нема побарано трансфер :D
Али 15-20 милиони на Манчестер денес не му значат ништо, за таа понуда се исплати и да го остават да си дојде после кај вас на фри. Или ќе го дадат за 30, или за помала сума ама некако со наша доплата за Балето :)

Да ме праша некој мене, наша доплата и Балето кај нас би била топ зделка со оглед на тоа и дека Чех нема ништо против да дојде во Манчестер.. :)
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Се силат од кај нас затоа што Де Геа го привлекува Реал само затоа што е мадриѓанец, него не би му било проблем инаку да си ја продолжи кариерата во Манчестер, затоа и нема побарано трансфер :D
Али 15-20 милиони на Манчестер денес не му значат ништо, за таа понуда се исплати и да го остават да си дојде после кај вас на фри. Или ќе го дадат за 30, или за помала сума ама некако со наша доплата за Балето :)

Да ме праша некој мене, наша доплата и Балето кај нас би била топ зделка со оглед на тоа и дека Чех нема ништо против да дојде во Манчестер.. :)
Ако го земете Балето, ние ќе ви доплатиме, и вака и така не се проблем парите ни за двата клуба :D. За сите страни е подобро Бејл да продолжи во Јунајтед, а не овде. Сите се уназадуваат.
Једино ако не планираат да му ја сменат позицијата, па да мрдне малку од место.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Ако го земете Балето, ние ќе ви доплатиме, и вака и така не се проблем парите ни за двата клуба :D. За сите страни е подобро Бејл да продолжи во Јунајтед, а не овде. Сите се уназадуваат.
Једино ако не планираат да му ја сменат позицијата, па да мрдне малку од место.
Да, да, ако го пуштите Балето без разлика која и да е цената, без проблем нашите го пуштаат Де Геа, затоа што какво значење има Де Геа за вас, такво и Балето за нас :)
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Аууу како ми се свиѓаат шпекулацииве за Клоп(y)(y)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.781
Поени од реакции
18.393
Се силат од кај нас затоа што Де Геа го привлекува Реал само затоа што е мадриѓанец, него не би му било проблем инаку да си ја продолжи кариерата во Манчестер, затоа и нема побарано трансфер :D
Али 15-20 милиони на Манчестер денес не му значат ништо, за таа понуда се исплати и да го остават да си дојде после кај вас на фри. Или ќе го дадат за 30, или за помала сума ама некако со наша доплата за Балето :)

Да ме праша некој мене, наша доплата и Балето кај нас би била топ зделка со оглед на тоа и дека Чех нема ништо против да дојде во Манчестер.. :)
Девојката била проблем.

Од фан клубов тука и за без пари ќе ви го дадат, арно ама Флорентино денес излага со изјава дека Бејл ќе биде бољи, има поента да докаже човекот.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Клемент го презема Дерби. Иеро ќе биде тренер на некоја од помладите селекции на Реал. Остануе уште Карло а? Не знам шо да мислим за промена на тренер. Од една страна ми е океј, од друга не.
Иначе колку педерски се понашаат кон Навас, греота.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Перез нема шанса да прифати дека Балето му е фејл така да нормално дека ќе удри по тренерот во ваква ситуација. Имаше некои твитови дека наводно денес е дискутирано за Карло и дека му е врачен отказ, а ќе објават во јуни.

Според мене не си оди, остануваат и тој и Бејл, може ќе се купи нешто од купот летово што ќе се игра во Ј.Америка, може не, значи не очекува скоро иста сезона и догодина, Бејл на десно и надевај се дека ќе му тргне.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom