Фан Клуб: Јувентус

Член од
27 мај 2013
Мислења
3.506
Поени од реакции
4.666
Алегри е најголем виновник за овие резултати на Јуве тоа да си го знаете. Едноставно е мајстор за вакво натпреварување, нема да ме чуди Јуве да и го спопика и на Барса. Вечерва заедно со Јувенташ навивав за Јуве со срце, многу ми е мило шо сте во финале, на почеток на сезона викав Јуве да стаса до финале ама да изгуби. Но искрено сакам да освои. Италијански тим повторно по 5 години да биде Европски првак. Честито со среќа во финале, и земете триплете, оти не ги можам Интерашите дека само они имале триплете(големи ташаци, нема со шо др да се фалат)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.352
Поени од реакции
16.857

Tutti a Berlino @pepinho7 @alessandro_matri_32 @andreabarzagli15 @bonuccileo19 @gianluigibuffon—​
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.171
Поени од реакции
4.024
Честитки другари, заслужено. Се гледаме у финале. Не сме фаворити како што не праат сите, сепак е финале, еден потег може да смени се. Поздрав, се читаме у Јуни.
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
270 милиони евра за три напаѓачи на Реал за на крај да примат два слатки гола од играч од нивната академија, Мората. :love:

4.000 навивачи беа погласни од цел стадион кој собира 81.000. Шминкери, позери, театар и со каква ли уште етикета нема да им залепеш али џабе е сè кога егото ти е преполно.
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Реакцијата на Џиџоне после последниот свиреж ме донесе на работ,малце ми фалеше да се разлигавам ...
Со огромна негова заслуга и идеме у финале.
Утакмицава небешеперфектна,ама крајната цел е единствено нешо шо е важно.
Финале ебате,финале,после 12 години.
Ко штор ече и самиот Џиџи "не секој ден се игра финале у ЛШ,мора да се обидеме да победиме"
Вреди да се проба.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.284
Поени од реакции
86.163
Во првото полувреме игравме катастрофално, но една од најголемите предности на Алегри е што може да ги свати недостатоците на тимот, и за 15 минути го трансформира тимот во машина. Многу добро ја умртвивме играта, класично италијанско катанаџо, и по вторпат играчите на Реал освен со центаршутеви незнаеа како на друг начин да нападнат. Кога го дадоа голот, како да изгубив надеж за финале, не верував дека ќе дадеме гол, со оглед на тоа што Тевез синоќа беше криминално лош, а тој ни е најважната алка во нападот. Али затоа класика италијанска, од нигде и никаде, без никаква акција Мората даде гол :P.

Сега со Барса незнам што ќе биде, ептен им е јак нападот и средината, али мислам дека одбраната им е слаба страна. Несмееме први да примиме гол во Берлин, дека тогаш ќе треба да се отвориме, па можат напаѓачите на каталонциве да не фатат на контра. Се надевам дека Алегри ќе го надмудри Енрике, дека овој не ми изгледа како некој мастермајнд, доволно е да ги пушти МСН во напад, и ќе му дават голови.

Јувентус оваа сезона само од ЛШ заработи 100 милиони евра...

[DOUBLEPOST=1431590100][/DOUBLEPOST]Во Среда го играме финалето од Купот против Лацио... причина повеќе против Интер да настапат Де Чеље и Падоин
 
Последно уредено:

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
LEPOST=1431590100][/DOUBLEPOST]Во Среда го играме финалето од Купот против Лацио... причина повеќе против Интер да настапат Де Чеље и Падоин
Плус Матри,Пепе и Коман....како сакаш речи ќе ви ја дупниме глата..1 и т1 2+ :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom