ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Па истата партија двете сценарија ги креирала, не за џабе е национал фашистичка пробугарска партија.
И на Косово исто и во Црна Гора. Стварно се опасни овие партии. Па дури и низ Европа и Америка ги манипулираат албанците да станат мафијаши.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Вчера другар мој праел муабет на оваа тема со човек информиран за акцијава, не разбрав точно дали и учествувал или негови пријатели учествувале, не е ни битно, убеден е дека некој откуцал за акцијава, зашто сабајлето во 4 саат ги чекале спремни, знаеле кој од каде доаѓа и ги начекале фино лепо подготвени.
Допрва ќе излегуваат детали од цела оваа акција, но факт е дека 6 души еј, 6 семејства завиени во црно, тука нема никаква основа да се пропагира триумф, каков и да е епилогот, матер да им се ебало на тие кои нападнаа, ова е страшно за нас, 6 ... сега за сега, за цивили сеуште нема никаква информација.
Annnndddd 10 points go to SYN ! Фала чао пријатно, тоа е тоа. Цела вечер го верглам истото.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Нормално брат, а истово важи и за ВМРО. Исто треба човек да е ретардиран дека ВМРО го издејствувало ова... А јас намерно го потенцирав ова затоа што има многу вакви дегени што го потенцираа ова и не знам стварно како не им е срам и немаат трошка почит према семејствата на загинатите...
Eve vaka. Ke kazam javno deka 100% od izborite sum glasal za kopitata sto se na vlast. E sega posle otkrivanjeto skoro na celiot kriminal od strana na Zaev sto go napravija ovie bezrbetnici.. kazi mi koj e edinstveniot izlez od situacijata da ne odgovaraat a sepak da gi zadrzat milionite sto gi ukrale? Zar seuste ocite ne.vi se otvoreni deka vo ovaa prokleta drzava se e izrezitano i prethodno skroeno? Za se uste mislite deka sve ova sr slucilo spontano radi krevkata situacija vo drzavava? NE! Ovie sto se na vlast se najgolemite teroristi i kopilinja sto nr samo na drzavata.. na generacii i generacii posle nas mamata im ja ebaa.
2001 zlatni deca zosto zaginaa? Za albanec minister za odbrana? Za skopje 2014? Za kopileto mijalkov sto ja kupi pola makedonija?
Ovie kopilinja se speemni na SE, ali vlasta da ja dadat NE! Najgolemiot problem e sto nema na kogo da ja dadat.
I sega ke mi kazes deka svarno napadot bil od teroristi? Koja e celta? Sto sakaat tie teroristi? Nemojte vo situacijava da gi mesate Albancite zosto nemaat pojma so ova.. a kopilinjava na vlast za da si gi isperat govnata ko sto rekov prethodno se spremmi na se. od narodot zavisi dali nedtoto ke zavrasi kako ljuBco 2. Teraat nakaj toa.
 
V

viktora

Гостин
(ВИДЕО) Генерал Николовски за Канал 5: Некој полицајците ги изложи како живо месо

Генералот во пензија Илија Николовски гостуваше вчера во живо во вестите на Канал 5.

Разговорот беше поставен на сајтот на телевизијата, па исчезна, но се појави верзија на Јутјуб снимана со мобилен телефон.

Видеото се шири на социјалните мрежи и еве ги ставовите на генералот:

Не го сваќам човеков.Па овој командувал во време кога со гратски автобуси војската ја префрлуваа на војно поле.Векце,Карпалак...Све експерти пичкаму мајчина.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Луѓе кога ќе разберете дека ако нема жесток одговор (кој вклучува и жртви неизбежно) овие орки ќе не ебаваат? 2001 не памтам некого да уапсија ретко кога имаше прикажано тела. бевме тотално раскарани како и сега и се обвинувавме меѓу себе кој е крив. Памтам за Карпалак другиот ден политичариве се расправаат кој е крив а не фатија ни еден од таа група што нападна.
Е затоа овие луѓе што загинаа и се надевам нема нови да загинат се херои. Затоа што ни ја обезбедуваат нашата иднина, за да можете утре удобно пред компјутер да смислувате теории.
Уште еднаш почекајте да дознаеме повеќе детали. И онака дремеме пред компјутер
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Eve vaka. Ke kazam javno deka 100% od izborite sum glasal za kopitata sto se na vlast. E sega posle otkrivanjeto skoro na celiot kriminal od strana na Zaev sto go napravija ovie bezrbetnici.. kazi mi koj e edinstveniot izlez od situacijata da ne odgovaraat a sepak da gi zadrzat milionite sto gi ukrale? Zar seuste ocite ne.vi se otvoreni deka vo ovaa prokleta drzava se e izrezitano i prethodno skroeno? Za se uste mislite deka sve ova sr slucilo spontano radi krevkata situacija vo drzavava? NE! Ovie sto se na vlast se najgolemite teroristi i kopilinja sto nr samo na drzavata.. na generacii i generacii posle nas mamata im ja ebaa.
2001 zlatni deca zosto zaginaa? Za albanec minister za odbrana? Za skopje 2014? Za kopileto mijalkov sto ja kupi pola makedonija?
Ovie kopilinja se speemni na SE, ali vlasta da ja dadat NE! Najgolemiot problem e sto nema na kogo da ja dadat.
I sega ke mi kazes deka svarno napadot bil od teroristi? Koja e celta? Sto sakaat tie teroristi? Nemojte vo situacijava da gi mesate Albancite zosto nemaat pojma so ova.. a kopilinjava na vlast za da si gi isperat govnata ko sto rekov prethodno se spremmi na se. od narodot zavisi dali nedtoto ke zavrasi kako ljuBco 2. Teraat nakaj toa.
ова штабскиве муабети,без разлика дали вмро или сдсм,најјаки ми се.со пуканки во раце ги читам.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
Сител јавува и за 8ми припадник на МВР загинат...страшно...

Не гледав вчера вести освен околу пладне 24вести и Телма, фатив што зборел Латас на дневникот во 18ч. ваљда. Па како не му е срам копиле едно смрдено...све сакам да изнакажам за него...него да го убиеш ќе одговараш ко за човек да си убил.
 
Член од
20 октомври 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Vcera go 1 vecerta proagav na vodnjanska , soobrakajot bese blokiran I pomina horhe . Toj e vraten znaci nokeska ali denes eve go nema nigde seusta a toj drugiov u drzavava e I go nema nigde not nego .Da zasramat , ni zaginaa deca a niv gi nema nigde ej
 
А

Атлантист

Гостин
(ВИДЕО) Генерал Николовски за Канал 5: Некој полицајците ги изложи како живо месо
Значи овие ваквите се дното, во ваква ситуација одработуваат политички. Имаме институции и во ваква ситуација е погубно да се внесува сомнеж заради политички поени. Ако им се наруши моралот на полицијата поради вакви ликови, тек тогаш наебавме.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Сител јавува и за 8ми припадник на МВР загинат...страшно...

Не гледав вчера вести освен околу пладне 24вести и Телма, фатив што зборел Латас на дневникот во 18ч. ваљда. Па како не му е срам копиле едно смрдено...све сакам да изнакажам за него...него да го убиеш ќе одговараш ко за човек да си убил.
не го слушнав што кажа само видов слика каде наводно рекол, во стил, има и други битни теми не е само Куманово сеа ... :eek:
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Значи овие ваквите се дното, во ваква ситуација одработуваат политички. Имаме институции и во ваква ситуација е погубно да се внесува сомнеж заради политички поени. Ако им се наруши моралот на полицијата поради вакви ликови, тек тогаш наебавме.
Тоа ми е муабетот и тоа човеков бил генерал. Па стрпи се да ти ибам фацата дај коментар кога ќе заврши акцијата. Каков е тој професионалец што дава вакви изјави.
 
E

Epsilon

Гостин
ова штабскиве муабети,без разлика дали вмро или сдсм,најјаки ми се.со пуканки во раце ги читам.
Да бидеме реални и пред сето ова, целиот твој, мој и нечиј живот во секојдневнието беше поврзна со политика. Дури и роднините ми викаа да трчам по штабови да фатам некоја работа (ооооо јас бадијалџијата :) ).
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Бобан Ивановиќ и Горан Илиевски се имињата кои не биле објавени. Имало уште двајца, вкупно 8 загинати.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Успешна акцијата а??? 6+ загинати и 30+ ранети повеќето од најелитната единица и најопремената.Најсофистицираната опрема во МВР за што се користи за вакви терористички групи или??
Врвот во МВР треба повеќе да се занимава за тоа што се платени безбеднос а не со крупен бизнис и заштита на истиот.
Не ми се мисли и суди какви игри се во прашање времето се надевам ќе покаже.
Жално е ова што се случува во нашата држава.
Да се надеваме сето ова да не ескалира.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.595
Поени од реакции
110.210
Eve vaka. Ke kazam javno deka 100% od izborite sum glasal za kopitata sto se na vlast. E sega posle otkrivanjeto skoro na celiot kriminal od strana na Zaev sto go napravija ovie bezrbetnici.. kazi mi koj e edinstveniot izlez od situacijata da ne odgovaraat a sepak da gi zadrzat milionite sto gi ukrale? Zar seuste ocite ne.vi se otvoreni deka vo ovaa prokleta drzava se e izrezitano i prethodno skroeno? Za se uste mislite deka sve ova sr slucilo spontano radi krevkata situacija vo drzavava? NE! Ovie sto se na vlast se najgolemite teroristi i kopilinja sto nr samo na drzavata.. na generacii i generacii posle nas mamata im ja ebaa.
2001 zlatni deca zosto zaginaa? Za albanec minister za odbrana? Za skopje 2014? Za kopileto mijalkov sto ja kupi pola makedonija?
Ovie kopilinja se speemni na SE, ali vlasta da ja dadat NE! Najgolemiot problem e sto nema na kogo da ja dadat.
I sega ke mi kazes deka svarno napadot bil od teroristi? Koja e celta? Sto sakaat tie teroristi? Nemojte vo situacijava da gi mesate Albancite zosto nemaat pojma so ova.. a kopilinjava na vlast za da si gi isperat govnata ko sto rekov prethodno se spremmi na se. od narodot zavisi dali nedtoto ke zavrasi kako ljuBco 2. Teraat nakaj toa.
Абе брат, јас за вакви работи апелирав да не се зборуваат. Не е моментот за ова, сфати. Те разбирам потполно, не ги поддржувам воопшто, свесен сум каков криминал направиле... Друга е работата сега, батали ВМРО, СДСМ.

П.с. Немој да мислиш дека немаше да има Албанец министер за одбрана ако беше СДСМ или ГРОМ на власт, ако ме разбираш... Друг некој диктира за такви работи, некој од горе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom