ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
6 февруари 2009
Мислења
496
Поени од реакции
462
помагај бе друже што правиш на форумов не ми е јасно, или на пауза си ... па ај на кајгана ќе се логирам и ќе глумам лудило.
и прекини со навредиве, по дома ова Идиоти и слично, на твоите да им викаш.
Smenata mi zavrshi, dojdeni se drugi ekipi ( so iskustvo od polski bolnici vo misii vo afganistan ) se ok sega za sega!
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.700
Поени од реакции
29.319
Прилично одговорни теорористи.
Станале рано во 5 часот кога нема никој по улица за да не го повредат невиното население што сакаат да го тероризираат.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.876
Поени од реакции
18.578
Idiot eden istata policija e! Ako se podeli ni tamu ni tamu ke ima red! I zasrami se shto seresh tuka! Da gi videshe ti raznesetite i krvosani momci ke te vidam dali ke seresh tuka ili majkata na edniot shto nemozevme da ja smirime! Idiot!!
На шефот тоа да му кажеш, не мене.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.484
Поени од реакции
5.001
Koga vikam od prva raka znachi toa lichno mi e kazano od chovek vo polna ratna sprema, prljav i krvav! Pravete filmovi...protest na 17....se e del od isto scenario!!
Никој не вика дека тој што ти ја пренесел веста манипулира, и тој е жртва и манипулиран.

Болдот...
 
Член од
16 февруари 2015
Мислења
67
Поени од реакции
80
Оваа “Диво Насеље“ е како квартови во Либан и Сирија:D
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Јас ниту едно видео ниту пак слика не видов од есз во акција. Сите слики и видеа се веројатно далеку позади судирот.
Точно, и од другата страна има реон позади ударната линија каде мора да има движење кое може да се сними нели.

@pLaToOn
Па ене го каде е Куманово, мобилниот (или фотапаратот во раце) и иди снимај. Фали истражувачко новинарство во земјава.
Фали, дефинитивно :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.542
Поени од реакции
14.674
Шпекулација дека има 4 мртви полицајци
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Точно, и од другата страна има реон позади ударната линија каде мора да има движење кое може да се сними нели.
имало или не, не знам кој би се нафатил да излезе и да снима позади непрофесионални лица, додека овие со калаш (со кој предходно пукале во конзерви на ридови) се пресметуваат. Од друга страна имаш професионална единица за специјални задачи.
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
496
Поени од реакции
462
Никој не вика дека тој што ти ја пренесел веста манипулира, и тој е жртва и манипулиран.

Болдот...
U redu!! Izmanipuliran komandant na specijalci so izmanipulirani obaveshtajni informacii so sve! Znaele za ova samo se mislelo deka ke bide poblosku do 17ti!
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Koga vikam od prva raka znachi toa lichno mi e kazano od chovek vo polna ratna sprema, prljav i krvav! Pravete filmovi...protest na 17....se e del od isto scenario!!
Не златен,нема да има протест ако продолжи ситуацијава.

"Правото на протест може да се ограничи само доколку Собранието на РМ прогласило воена или вонредна состојба" - Устав на РМ
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.484
Поени од реакции
5.001
имало или не, не знам кој би се нафатил да излезе и да снима позади непрофесионални лица, додека овие со калаш (со кој предходно пукале во конзерви на ридови) се пресметуваат. Од друга страна имаш професионална единица за специјални задачи.
Сите снимки се од прозорец или тераса, никој не излегол надвор...
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Не златен,нема да има протест ако продолжи ситуацијава.

"Правото на протест може да се ограничи само доколку Собранието на РМ прогласило воена или вонредна состојба" - Устав на РМ
2001 немаше вонредна состојба па сега.
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
496
Поени од реакции
462
Не златен,нема да има протест ако продолжи ситуацијава.

"Правото на протест може да се ограничи само доколку Собранието на РМ прогласило воена или вонредна состојба" - Устав на РМ
Kazi im go toa na onie usijanine glavi i ke rechat ete ne ni davaat da protestirame..neznam shto i ushte tolku ke se zdivat. A i da se suspendirani nemozesh bez policija da ostavish zosho pak ke se soberat nezasovolni i huligani
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
МВР: Во Куманово се разбива вооружена група
Се преземаат мерки за разбивање на вооружена група во кумановската „Дива населба“. Акцијата која се уште трае, се одвива по претходно добиени оперативни сознанија дека во тој дел од градот има вооружена група, изјави за МИА Иво Котевски, портпаролот на МВР.

https://www.youtube.com/watch?v=VKSJlS--Scc

http://www.mkd.mk/makedonija/mvr-vo-kumanovo-se-razbiva-vooruzhena-grupa
 

Kajgana Shop

На врв Bottom