ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Scenarioto bilo sledno: da se napadne od nadvor i preku opozicijata od vnatre i da se podeli policijata na dva fronta za da nema kapacitet da dejstvuva i tamu i tamu. Ova ne go kazuvam jas tuku lichno mene mi e kazano od specijalec nadreden vo pridruzba na ranetite!
И викаш, како не ни е срам :masa:
 
Член од
16 февруари 2015
Мислења
67
Поени од реакции
80
По вести се пишува дека 12 полицајци се повредени, 3 потешко...
Ти седи мирен и чекај да не ти остават униформа и писмо пред врата, а знаеш што ти следува на тебе и твоето семејство ако одбегнеш служба во УЧК:)
 
Член од
9 март 2012
Мислења
175
Поени од реакции
249
Kako ne vi e sram be!?
Eve vi od prva raka...apsenje vo divo naselje i romanovce vo isto vreme. Uapseni vo divo naselje 5-6 dushi koj ne davale otpor. Vo romanovce zateknale poveke odkolku se ochekuvalo..po kazuvanje na specijalcite cel bataljon uniformirani vo formacija so oznaki na uck i teshko vooruzuvanje! Povredeni specijalci preneseni na klinika i vo voena bolnica. Golem del fateni zivi teroristi!
Scenarioto bilo sledno: da se napadne od nadvor i preku opozicijata od vnatre i da se podeli policijata na dva fronta za da nema kapacitet da dejstvuva i tamu i tamu. Ova ne go kazuvam jas tuku lichno mene mi e kazano od specijalec nadreden vo pridruzba na ranetite!
Vo romanovce nema ni p od policija nemojte da dezinformirate.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.925
Поени од реакции
835
Не смееме да паднаме не овие финти, од авион се гледа чиво сценарио е ова и не ни помислувам дека може да им пројде, се виде дека можеме заедно да се бориме за доброто на Македонија така да не се палете нит 2001 ќе се повтори нит ништо туку земете излезете пред влада, собрание, јавно обвинителство и покажете заби на овој режим.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.223
Поени од реакции
5.237
Ај ќе ве замолу да не бидете аналитичари свите кој стои зашто стои пошто никад нема да дојдемо до закључак!
Ситуација е напната и има ранети полицајци ја верују у сценарија на владу ама сга не е момент имав фамилију тија људи поштовање малко .
Не ги нападајте албанци нема врску сс њима овој
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Прашање кое навистина ме интересира, надвор од сите теории на заговор - како тоа на сите снимки и слики ги има само полициските сили?
Ако од другата страна има група, а не велам дека нема, тогаш сигурно и те можат да се уловат со камера. Таму не е сигурно да се снима, а кај полицијата е сигурно, зошто куршуми летаат само натаму а не и накај полицијата? Некому не е во интерес да се снимат? Се крие нивната спремност и распоред а се објавува на полицијата? Ако населението во близината на групата е исплашено да сними, а исплашено е и она околу полицијата, тогаш дали едните покрај стравот имаат и друг интерес да не снимат и обајават ништо? Оние кој се кај полицијата, прават глупост и си пукаат сами во нога со објавувањето, или наместо глупост прават некому добро дело и пукаат во туѓа нога? Многу прашања чиви одговори би дале делумно одговор на нашата глупост но секако и наивност дека некој е толку многу уплашен а друг храбар и само сака да ја информира јавноста што се случува.
Го пишувам онака, не дека реално има потреба да се дискутира зошто одговорите повеќе или помалку се познати.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Прашање кое навистина ме интересира, надвор од сите теории на заговор - како тоа на сите снимки и слики ги има само полициските сили?
Ако од другата страна има група, а не велам дека нема, тогаш сигурно и те можат да се уловат со камера. Таму не е сигурно да се снима, а кај полицијата е сигурно, зошто куршуми летаат само натаму а не и накај полицијата? Некому не е во интерес да се снимат? Се крие нивната спремност и распоред а се објавува на полицијата? Ако населението во близината на групата е исплашено да сними, а исплашено е и она околу полицијата, тогаш дали едните покрај стравот имаат и друг интерес да не снимат и обајават ништо? Оние кој се кај полицијата, прават глупост и си пукаат сами во нога со објавувањето, или аместо глупост прават некому добро дело и пукаат во туѓа нога? Многу прашања чиви одговори би дале делумно одговор на нашата глупост но секако и наивност дека некој е толку многу уплашен а друг храбар и само сака да ја информира јавноста што се случува.
Го пишувам онака, не дека реално има потреба да се дискутира зошто одговорите повеќе или помалку се познати.
Јас ниту едно видео ниту пак слика не видов од есз во акција. Сите слики и видеа се веројатно далеку позади судирот.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.655
Поени од реакции
32.717
@pLaToOn
Па ене го каде е Куманово, мобилниот (или фотапаратот во раце) и иди снимај. Фали истражувачко новинарство во земјава.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Idiot eden istata policija e! Ako se podeli ni tamu ni tamu ke ima red! I zasrami se shto seresh tuka! Da gi videshe ti raznesetite i krvosani momci ke te vidam dali ke seresh tuka ili majkata na edniot shto nemozevme da ja smirime! Idiot!!
помагај бе друже што правиш на форумов не ми е јасно, или на пауза си ... па ај на кајгана ќе се логирам и ќе глумам лудило.
и прекини со навредиве, по дома ова Идиоти и слично, на твоите да им викаш.
Ne od treta , jas vi velam deka vo romanovce nema nisto, celava situacija e sprovedena samo vo edna ulicka vo kumanovo, toa sto policijata gi bllokirall site ulici tamu e nejzina rabota.
Објасни му на каучот ова, не мене.
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
496
Поени од реакции
462
За мене ова е шпекулација за да се спречи протестот на 17 мај. Имам пријатели од вмро кои самите си кажуваат дека деновиве беа растурени од страна на опозицијата дури и сами беа свесни дека паѓа нивната влада, имаат работни места на државни функции и беа исплашени дека опозицијата ќе ги избрка од работа. Така да ова сценарио во никој случај не и одговара на опозицијата која со преостанатие две бомби и со протестот требаше само да го згоеми притисокот до паѓање на оваа влада. А сега поради оваа сериозна ситуација се менува во корист на власта. После бобмбата амонструм исто така голем притисок ќе имаше и врз дуи да даде оставка или пак и они се умешани во тој случај и сега ова сценарио во куманово и на нив им одговара д ане ја напуштат власта.
Koga vikam od prva raka znachi toa lichno mi e kazano od chovek vo polna ratna sprema, prljav i krvav! Pravete filmovi...protest na 17....se e del od isto scenario!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom