Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
16 април 2008
Мислења
2.524
Поени од реакции
2.376
Ти си комедии жими се.
Кај би играл Јанг и Ди Марија ако дојдат другиве двајца. Ај за Јанг океј.. али за Ди Марија бе. :pos: Сезонава е очаен да, али од кај знаеш како ќе се покажат другиве двајца. Ти со кој и да не поврзат одма го сметаш за играч на јунајтед..
Депај и јас го сакам, дечкото има потенцијал и ни требаат крила.
А Андерсон не игра крило туку игра на место позади напаѓач (атакинг мидфилдер ) http://www.transfermarkt.co.uk/felipe-anderson/profil/spieler/159372

Проуглај малце.
Го имитираш Гоше од пред неколку години
Значи добро е што ти си екстремно паметен и ми кажуаш да гуглам кога пример би можел да го гледам Андерсон што горе доле го правам скоро цела сезона.Не емитирам некого,само се поврзав со претходниот пост што го пиша некој а и поради тоа што имаше денеска на Телеграф дека ЛВГ ќе го барал Андерсон на лето.
https://www.youtube.com/watch?v=IFxaE79gXz0 Види кои позиции ги игра Андерсон па после прави се паметен.Игра со двете нозе и во Лацио игра лево крило,Кандрева игра десно а Клосе шпиц.Ако не ти е јасно нешто отвори го составот од Лацио еве на последната утакмица.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Маркетингот е појак кај Балето. Само да потпише Де Геа и да искористиме мамка.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.971
Поени од реакции
18.716
Би требало да бидеме во блага предност за Бејл, доколку нашиве сакаат да го земат, пошто нели, Гигс му бил идол, од негово кажување.

https://www.facebook.com/video.php?v=857594374281907
Да, само што и Флорентино гледа да си ја спаси фотељата сега. Бејл беше неговиот голем потпис, човекот што требаше да го наследи Роналдо, иако во моментов буквално се бори да остане компактен дел од тимот, според мене поради огромниот неоправдан притисок од медиумите и фановите и од друга страна што ко играч од негов калибар не му одговара играта на шпанските тимови, особено високиот пресинг и бркањето на топката по цел терен. Бејл е играч на кој му треба простор, каде ќе дојдат до израз неговите физички квалитети, ради што ЕПЛ е идеална за него. Покрај тоа мислам дека човеков не се снајде баш во Мадрид и целиот тој медитерански менатлитет, поповлечен е и ненаметлив, уште не успеа да се вклопи во тимот и мислам дека освен со Модрич и не се дружи со никој друг, поради тоа мислам и дека не е баш најдобро прифатен од останатите во тимот. Особено од Роналдо и тајфата околу него, па претпоставувам ради тоа е и тивко саботиран на терен, кога понекогаш добива топка во финиш на акција дури и делува изненадено и некако избрзува и ја усерува од преголема желба да докаже дека и он може да го прави тоа што го прави Роналдо. Марка водат кампања против Флорентино, па затоа маваат јако по 100 милионскиот потпис. Уште од почеток почнаа со приказните за килата на Бејл, па дури и прошлата утакмица кога даде два гола и учествуваше во креирање шанси му дадоа најслаба оцена од сите играчи на теренот. Е ако сака Флорентино да преживее и ако дојде до тоа да Бејл мора да се продаде ќе мора да донесе класа крило. Ја во моментов освен во Азар не гледам човек што би можел да го замени Бејл т.е Бејл што сите го посакуваа. Па ако го исфинансирате неговото доаѓање мслам дека не би имало никаков проблем да премине кај вас наредна сезона, ако не ќе треба да се прават дилови со Челзи. Искрено би сакал Бејл да се врати во ЕПЛ, пошто прво не заслужува ваков третман и второ не би сакал да си ја усере кариерата.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.240
Поени од реакции
26.094
Да, само што и Флорентино гледа да си ја спаси фотељата сега. Бејл беше неговиот голем потпис, човекот што требаше да го наследи Роналдо, иако во моментов буквално се бори да остане компактен дел од тимот, според мене поради огромниот неоправдан притисок од медиумите и фановите и од друга страна што ко играч од негов калибар не му одговара играта на шпанските тимови, особено високиот пресинг и бркањето на топката по цел терен. Бејл е играч на кој му треба простор, каде ќе дојдат до израз неговите физички квалитети, ради што ЕПЛ е идеална за него. Покрај тоа мислам дека човеков не се снајде баш во Мадрид и целиот тој медитерански менатлитет, поповлечен е и ненаметлив, уште не успеа да се вклопи во тимот и мислам дека освен со Модрич и не се дружи со никој друг, поради тоа мислам и дека не е баш најдобро прифатен од останатите во тимот. Особено од Роналдо и тајфата околу него, па претпоставувам ради тоа е и тивко саботиран на терен, кога понекогаш добива топка во финиш на акција дури и делува изненадено и некако избрзува и ја усерува од преголема желба да докаже дека и он може да го прави тоа што го прави Роналдо. Марка водат кампања против Флорентино, па затоа маваат јако по 100 милионскиот потпис. Уште од почеток почнаа со приказните за килата на Бејл, па дури и прошлата утакмица кога даде два гола и учествуваше во креирање шанси му дадоа најслаба оцена од сите играчи на теренот. Е ако сака Флорентино да преживее и ако дојде до тоа да Бејл мора да се продаде ќе мора да донесе класа крило. Ја во моментов освен во Азар не гледам човек што би можел да го замени Бејл т.е Бејл што сите го посакуваа. Па ако го исфинансирате неговото доаѓање мслам дека не би имало никаков проблем да премине кај вас наредна сезона, ако не ќе треба да се прават дилови со Челзи. Искрено би сакал Бејл да се врати во ЕПЛ, пошто прво не заслужува ваков третман и второ не би сакал да си ја усере кариерата.
Ројс, Агуеро, Азар. Ќе најде Реал звучно име, па Анчелоти повторно ќе чеша глава како да ги вклопи сите во компактна целина. Како и секогаш што било со Перез.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.353
Поени од реакции
65.433
Баркли стагнираше со прогресот сезонава, и тоа солидно.

За Ди Марија имам некое чувство дека воопшто не е среќен во Јунајтед и дека има шанса да си замине летово, за евентуално на негово место да дојде Бејл.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.486
Поени од реакции
4.063
@аце_настески Друже грешка си за Андерсон негтова природна позиција му е атакинг мидфилдер ама игра лев крилен напаѓач во 4-3-3 формација која ја игра лацио сезонава зошто е брз играч нешто како Мата кај нас последните два натпревари. На нас ни треба некоје експлозивно крило како Бејл, Депај или Ројс кој би играл лево место Јанг и се мислам дека ќе се тргне по Бејл и тој ќе биде трансфер цел број 1.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.524
Поени од реакции
2.376
@аце_настески Друже грешка си за Андерсон негтова природна позиција му е атакинг мидфилдер ама игра лев крилен напаѓач во 4-3-3 формација која ја игра лацио сезонава зошто е брз играч нешто како Мата кај нас последните два натпревари. На нас ни треба некоје експлозивно крило како Бејл, Депај или Ројс кој би играл лево место Јанг и се мислам дека ќе се тргне по Бејл и тој ќе биде трансфер цел број 1.
Природна позиција можеби му е атакинг мидфилдер само што подобри игри покажува кога игра крило и баш затоа скоро цела сезона таму го користат.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.353
Поени од реакции
65.433
The Spaniard says playing in Van Gaal's possession-based system has made him a more patient player, but says he 'keeps his distance' with the Dutch coach.

"I keep my distance with Van Gaal, but he's a good guy with a strong character," said Herrera. "He believes we're all the same in the dressing room.

"Van Gaal loves possession and doesn't like to risk [losing] the ball. He wants long possessions and to keep the ball because he believes you create spaces staying in the right place, because the team have the quality to find you.

"At the beginning he used to tell me off because I always looked for the ball, I wanted to have it, and I must wait for it."

"Rooney is outgoing and insults us in Spanish. I'd rather talk to him about football because he likes boxing and could try with me. :pos:

"Carrick's very serious, but suits another quote by (Marcelo) Bielsa (Herrera's boss at Athletic Bilbao): Leaders don't need to speak much, but you listen to them when they speak.

Ander: "Maybe [biggest joker] is Young but the Spanish speakers have more sense of humour. We always joke about clichés from our countries.

"There's a lot of respect for Rooney & Carrick, but De Gea says the dressing room used to be more hierarchic w/ Rio, Scholes, Giggs."
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.240
Поени од реакции
26.094
Јас би преферирал европјани пред јужно американци летово, ама по шпекулацииве изгледа Ван Гал ги сака вториве.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.353
Поени од реакции
65.433
Јас би преферирал европјани пред јужно американци летово, ама по шпекулацииве изгледа Ван Гал ги сака вториве.
Логично, овие вториве даваат лев тестис да играат за Реал/Барса и не можеш да се ослониш на нив...
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Ne sum se pustil odamna na forumov,nemam vreme,ama moram da prasam dali me pofali nekoj za muabetot koga vleze Gerrard vo igra?!Rekov deka tamu gi dobivame :D hehehe #vangja
:place: :place: :place:[DOUBLEPOST=1427057903][/DOUBLEPOST]

Toa ti e Usta prokleta
Да пукнеш ти.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.574
Поени од реакции
6.272
За кој јужноамериканци има шпекулации ?

За Бејл, Роналдо, Депај, Хумелс, Клајн, Колман, Погба и уште некои европјани имаше шпекулации.
Мене за јужноамериканец не ме сретнало ништо по нетот.

За Годин, Видал, Кавани, еве за Андерсон (прв пат читам тука денес искрено не го ни знаев кој е овој) секогаш имало и секогаш ќе има празни муабети.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom