Што со плаќањето? Кој би требало да плаќа?

Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Зашо навреда, од каде ти релевантна да објаснуваш дефиниции за вистински маж и вистинска жена? Лангелина ок, возрасна жена, ама ти што си имала контакт со куренца кои те частеле од парите од родителите во најмала рака е смешно ова твоето објаснување
Taka e, se slagam.
Se izvinjavam sto upadnav u temava i go dadov moeto mislenje.
Sega ke odam da si igram so barbikite sto mama i tato mi gi kupija.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Зашо навреда, од каде ти релевантна да објаснуваш дефиниции за вистински маж и вистинска жена? Лангелина ок, возрасна жена, ама ти што си имала контакт со куренца кои те частеле од парите од родителите во најмала рака е смешно ова твоето објаснување
Така е.
Зошто сите што ја бранат другата теза се оформени личности со 30+ години, вработени, во врска или брак.

Си кажува свое мислење, што за неа е вистински маж а што е вистинска жена. Грешно или не, нема врска годините и искуството. Нејзин си е ставот.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.064
Поени од реакции
6.676
Џеси го помешала поимот татко со поимот сопруг...........повеќе тегни кон поимот оженет маж во брак кој е спремен и моќен да издржава секси играчки надвор од бракот (а можеби и законите-педофил)

нека се исфарба плава,нека научи некој руски збор и правец Дубаи,арапите се изгорени и ќе платат Се што треба за згодна млада русинка,ако има среќа ќе и издадат членска од нечиј харем за до крајот на животот
 
Последно уредено:

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Јас се осеќам глупаво кога некоја ке викне да идам на кафе и ми плати тамо пијачка онака безвезе скришно. Многу девојки ме викаат на кафе редовно, значи секојдневно да идам со нив на кафе. Да им плаќам секој ден... искрено да си прашам курац. Така да правилото “машко да плати“ го прекршувам моментално. Некој ден неможам ни 50 денари за еспресо да заработам и така се врткам лево-десно чекам некоја моја удварачица што мисли дека ке ми плати некоја пијачка у кафиќ и ке ми докаже дека она е единствената за мене, дека ке ме скроти од мојот бурен авантуристички живот да ми се јави и да ми каже кај да ја чекам. Прво ке се правам дека имам многу битна работа и дека ако не ја завршам нема да можам пари да земам, али дека ради неа ке ја заебам работата зашто по гласот на телефонот што ми збори знам дека ке плати сметка само да ја видат у центар со мене како ми ја одзема машкоста плаќајки ја мојата сметка.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Темава у пичку матер ебаго.
Мажот што сака да е маж у куќа = клошар
Жената што сака мажот да е маж у куќа = курва

А на 90% од тука ќе им биде бед коа би ја гледале жената како рмба поеќе од нив и е сФе само не жена а се знае како треба да изгледа жена.

Али има време....
 
C

Castiel

Гостин
Aко маж се рачуна по тоа колку пари заработува ондак си сосема во право....
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
Најтрагичното во целава ситуација е што голем дел од девојчињата раснат со вакви размислувања. И тоа скроз погрешни, затоа што мислат дека немаат никаква обврска спрема типот со кој излегла. Секако дека има, а тоа е да не заборави на своите манири, и дека треба да си понуди да си плати за својот дел. Дали дечкото може, и сака да ја чести е негова работа. А ние машките, у глобала, сме пораснати на тој начин што првите неколку пати се нудиме да ја платиме целата сметка, после зависно од ситуација. Ама да му плаќам на некој цело време, не. Вака функциора у мојот нормален свет, у светот на Џесика на и Џанин нејќам ни да се трудам да мислам, уште од старт не ми се вредни :D
Голем дел? Со какви се дружиш ти? :eek::D

Ajde, ti kako na drug nacin. Ke i pokazes deka ja cenis?
Za raka ke ja drzis, ke ja gledas u oci po cel den, ke ja guskas pred spienje?
Kazi mi, eve. Kako ke dokazes.
Posto dzabe zborovi, ako nema vnimanie, trud i dela.
Ajde eve, objasni mi, elaboriraj mi, kako ti ke i dokazes na devojkata, verenicata, idnata zena deka ja cenis i pocitivas? Osven toa sto jas go navedov (finansiska sigurnost, sekogas zastitnicki nastroen).
Се согласувам дека треба љубовта да се докажува и со дела. Ама ако за некого е тоа куќа и одмор, за друг е држење за рака и гушкање.
Ти би се чувствувала ли сакано и почитувано ако добиеш се што наброја, одмори и куќа и поклони ама дотичниот да не те гледа у очии да не те држи за рака и да не те гушка пред спиење?

Јас се осеќам глупаво кога некоја ке викне да идам на кафе и ми плати тамо пијачка онака безвезе скришно. Многу девојки ме викаат на кафе редовно, значи секојдневно да идам со нив на кафе. Да им плаќам секој ден... искрено да си прашам курац. Така да правилото “машко да плати“ го прекршувам моментално. Некој ден неможам ни 50 денари за еспресо да заработам и така се врткам лево-десно чекам некоја моја удварачица што мисли дека ке ми плати некоја пијачка у кафиќ и ке ми докаже дека она е единствената за мене, дека ке ме скроти од мојот бурен авантуристички живот да ми се јави и да ми каже кај да ја чекам. Прво ке се правам дека имам многу битна работа и дека ако не ја завршам нема да можам пари да земам, али дека ради неа ке ја заебам работата зашто по гласот на телефонот што ми збори знам дека ке плати сметка само да ја видат у центар со мене како ми ја одзема машкоста плаќајки ја мојата сметка.
Абе не си толку убав колку што се правиш:P И како бре ако немаш 50 ден за кафе вртиш толку жени? Тоа го побива муабетот на мнозинството дека сите жени трчаат по пари.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
Vespertine е опак мамојеб, затоа. :D
Значи прошируваме листа. Сите жени се палат на пари и опаки момци?
Може некогаш ќе стигнеме до тоа дека и некој нормален културен момак може да проџе:)
 

Благоев

The Spartan General
Член од
8 јануари 2014
Мислења
1.357
Поени од реакции
2.087
Значи прошируваме листа. Сите жени се палат на пари и опаки момци?
Може некогаш ќе стигнеме до тоа дека и некој нормален културен момак може да проџе:)
А ако некој има доволно, ама нит е опак, нит е чалам?
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.111
Поени од реакции
20.147
Значи прошируваме листа. Сите жени се палат на пари и опаки момци?
Може некогаш ќе стигнеме до тоа дека и некој нормален културен момак може да проџе:)
Жените и тие самите не знаат на што се палат. Најдобро е да бидеш сè во едно, опак (по потреба) културен убав момак со пари и добро тело. :D
 
D

Daedalus

Гостин
Жените и тие самите не знаат на што се палат. Најдобро е да бидеш сè во едно, опак (по потреба) културен убав момак со пари и добро тело. :D
И доктор по науки на три полиња, со сопствен сончев систем.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.111
Поени од реакции
20.147
И доктор по науки на три полиња, со сопствен планетарен систем.
А да, и паметен. Не мора на три полиња, доволно е и на едно. Не му знаеш кај која ќе опали тоа. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom