Што со плаќањето? Кој би требало да плаќа?

Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Не немаш право ти . Еве ти и доказ.


под број 2 читај го. Истото може да се однесува и на меѓуполови односи. Постепено развивање на тие односи од поедноставна форма ( Пр. Каде што мажот доминира и жената апсолутно не смее да се буни за ништо) до денешно време во посложена форма ( каде што жената има право на збор и мажот не доминира толку за се како што било во камена доба).
Јак ти е доказот !
Успат , женет си?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Да бе ќе и плаќам,неам друга работа,од дома нејзините не и даваат пари за искачање!.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Да женет сум ама како ерген на ниедна девојка дури и на сопругата немам плаќано пијачки.
Со оглед дека немаш скоро ништо што да понудиш и како личност карактерно од тоа што го оставаш како впечаток на форумот низ постовите најверојатно изгледаш како хибрид на Бред Пит и Леонардо ди Каприо со "карактерот" на Мандинго и Роко меѓу нозе кога си успеал да задржиш девојка повеќе од половина час
 
Последно уредено:

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Со оглед дека немаш скоро ништо што да понудиш и како личност карактерно од тоа што го оставаш како впечаток на форумот низ постовите најверојатно изгледаш како хибрид на Бред Пит и Леонардо ди Каприо со "карактерот" на Мандинго и Роко меѓу нозе кога си успеал да задржиш девојка повеќе од половина час
А по која логика да плаќам пијачки на девојки.
Штом сум успеал како девојка и споруга да ја задржам има нешто повеќе од тоа што си навел а колку и да сум имал или немал пари никогаш не сум ги трошел без врска онака расипнички ненаситен
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
А по која логика да плаќам пијачки на девојки.
Штом сум успеал како девојка и споруга да ја задржам има нешто повеќе од тоа што си навел а колку и да сум имал или немал пари никогаш не сум ги трошел без врска онака расипнички ненаситен
Жена ти е со тебе од што и е жал за тебе. Нема друго објаснивање, освен ако не лажеш дека си женет.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
А по која логика да плаќам пијачки на девојки.
Штом сум успеал како девојка и споруга да ја задржам има нешто повеќе од тоа што си навел а колку и да сум имал или немал пари никогаш не сум ги трошел без врска онака расипнички ненаситен
Nema logika, plakas oti si maz.
Toa e isto kako da te prasam koja e logikata sto ti se dopagaat zeni so golemi cicki. Nema logika.
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.899
Nema logika, plakas oti si maz.
Toa e isto kako da te prasam koja e logikata sto ti se dopagaat zeni so golemi cicki. Nema logika.
По таа логика зошто си на компјутер, а не во кујна? Ќути и напрај ми сендвич!
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
По таа логика зошто си на компјутер, а не во кујна? Ќути и напрај ми сендвич!
Ja sum zena, ne sum kradtavica, kakov crn sendvic. Gotvam samo komplicirani mandzi so zaprska.
Kompjuterot mi e u kujna, komentiram dodeka se przi kromidot.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Ja sum zena, ne sum kradtavica, kakov crn sendvic. Gotvam samo komplicirani mandzi so zaprska.
Kompjuterot mi e u kujna, komentiram dodeka se przi kromidot.
Е б'ш такој , тој се вика жена ! На такву не само кафе и пиење да ву платиш . Оваква заслужуе од време на време и буќет да ву купиш , у кафану да гу одведеш , од работу к'д си идеш да гу поцелуеш . Ете деца , ради жене како овуј е настанаја обичај , мушкарци да плаќав пијачку !
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Е б'ш такој , тој се вика жена ! На такву не само кафе и пиење да ву платиш . Оваква заслужуе од време на време и буќет да ву купиш , у кафану да гу одведеш , од работу к'д си идеш да гу поцелуеш . Ете деца , ради жене како овуј е настанаја обичај , мушкарци да плаќав пијачку !
Ја на моју жену ни кат ми беше девојка не с'м плаќал пијачке па е поголема домаќинка од ову
 

Kajgana Shop

На врв Bottom