ВИ се има ли случено?

Дали Сте свесни дека сонувате за време на сонот?

  • Да

    Гласови: 257 72,2%
  • Не

    Гласови: 99 27,8%

  • Вкупно гласачи
    356

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Ми се има случено. Знам дека е сон. И понекогаш успевам да го контролирам. И да си го сонувам тоа што го сакам, притоа смешкајќи се.:) И посакувам повеќе пати тоа да ми се случува!
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
Ми се случува тоа кога сонувам некои лоши работи(како некој ме напаѓа, сака да ме убие, ме мава и сл.) да се освестам во сонот дока е тоа САМО СОН и да си речам себе си - ’Разбуди се, тоа е сон’. Не ги владеам со сцените во сонот зашто најчесто сакам само да се разбудам.
А што е уште почудно, ми се случува често во реалноста кога ќе ми се случи нешто лошо, за миг да се подразмислам дали сонувам или не, за да можам да се разбудам...Но кога ќе станам свесна дека е јаве...:toe:
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Ми се случува често:kesa:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Ми се има случено само еднаш порано.Го сонував Фреди Кругер,е сега пошто знаев дека тој убива во сон и бев свесен дека сонувам,па си врзав еден убав шамар да се разбудам:pos2:.Во моментот не ми изгледаше толку многу смешно,затоа што се ми зуеше едно 45 минути.
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Ми се случило ама не ми се случува толку често, само 2 сонови сум запамтил такви, а иначе сум забележал дека кога сонуваме не го запамтуваме целиот сон. Јас само делови од сонот.
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Ми се има случено 10000 пати! Интересно е ептен :)
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
НЕ не ... многу ретко сонувам а да знаем дека сонувам ... :) :)
Се мие реално .. :):pipi:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
:nesum: Мене ми се нема случено... Никогаш не сум свесна дека сонувам.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
За да одговорите со да или не, си ја имате анкетава.
Но, за да постирате, потребно е да кажете нешто повеќе околу тоа искуство. Темава сепак не е за да/не постови.
Секој следен пост кој ќе се содржи од неколку збора, ќе биде избришан.
За дискусија е пожелно да го изнесете својот став/искуство со свесното сонување малку поопширно.
 

Little Lady

Born To Be Wild
Член од
28 октомври 2008
Мислења
339
Поени од реакции
8
ama ko da se izmeshani dve raboti ovde
edno e da sonuvas i vo tekot na sonot da si svesen deka ednostavno e son - osobeno koga sonuvam nekoj postrashni raboti si vikam...uzivaj samo son e
a drugo e da sonuvas polu svesno t.e. da si go iskontroliras sonot spored svoite zelbi...mnogu e interesno i mi se ima sluceno povekepati, samo ko ce stanam kolku sum razocarana sho bilo samo son :toe:
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Да, во сон јадев сладолед и беше од јагода, и си се чудев во сонот како може да го осетам вкусот кога само сонувам. Обично тоа ми се случува пред да се разбудам или бар така мислам:toe:
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Кога одев пред некое време на часови по медитација, духовниот учител ни кажуваше дека во понапредните курсеви ќе учиме како да бидеме свесни во сон и такви некои ептен интересни работи, ама не продолжив да одам... Се прашувам колку ли ќе беше интересно да продолжев.. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom