Нема веќе да се емитуваат каналите на СпортКлуб во Македонија

Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.952
Поени од реакции
1.169
Во тоа немаш некоја годишна претплата или нешто слично, додатни трошоци...? Или само 100ина евра за опремата и решен проблем?
da se kaze pretplata , za sheringot toj sto ti go dava moras da go plates za da gi gledas programite i pak zavisi do tebe od kogo ke zemes, nekoj ti nudi poeftin nekoj poskap , inace sheringot ode od 20 eu pa do 70 za cela ili pola godina zavisi od koj zemas i mozes da mu pobaras da go testiras sheringot na 1 den da vides dali gi otvara site programi i posle da mu go plates , otvori na reklama5 i pazar3 mozes da si praves kombinacii tvoi za kolku pari da zemes sto kako .[DOUBLEPOST=1422572079][/DOUBLEPOST]
плаќаш шеринг годишно од 50евра па нагоре....напомена мораш да имаш интернет да ги гледаш каналите
ima i od 20 eu momentalno listam na reklama5 , a sea koi programi gi otvara ne sum go kontaktiral
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.499
Поени од реакции
2.625
Едно прашање до вас што имате шеринг....Сакав да прашам дали со обичен дримбокс ресивер (значи не ХД) ке можам да ги гледам спорт клуб и другите спортски канали.Некој ми има спомнато дека многу канали што се нема да фаќа само поради фактот дека се HD и поради тоа мора да се има и ХД ресивер кој е доста поскап од обичниот.
 
Член од
26 април 2012
Мислења
204
Поени од реакции
123
а што мислите дека они толку се трудат да ги исклучат најгледаните странски канали за ние само едноставно да се префрлиме на дримбокс, ако видат дека масовно се ставаат дримбокси се почесто ќе го гледаме ова
и на крај ќе ти пропадне инвестицијата за опремата од околу 150 евра
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.952
Поени од реакции
1.169
Едно прашање до вас што имате шеринг....Сакав да прашам дали со обичен дримбокс ресивер (значи не ХД) ке можам да ги гледам спорт клуб и другите спортски канали.Некој ми има спомнато дека многу канали што се нема да фаќа само поради фактот дека се HD и поради тоа мора да се има и ХД ресивер кој е доста поскап од обичниот.
nema sansi da gledas, bilo kakov kanal sto e HD bez resiver soodveten za HD , znaci so obicniot dreambox dm 500s nemozes da gledas HD . ako e dreambox 500hd ili 800 hd , vu solo , cloud ibox tie gi znam so tie ke otvaras HD kanali, a ustvari zs ti treba sportklub ,,,, imas premier liga , spanska liga . na obicen dreambox[DOUBLEPOST=1422573025][/DOUBLEPOST]
а што мислите дека они толку се трудат да ги исклучат најгледаните странски канали за ние само едноставно да се префрлиме на дримбокс, ако видат дека масовно се ставаат дримбокси се почесто ќе го гледаме ова
и на крај ќе ти пропадне инвестицијата за опремата од околу 150 евра
nema kraj na piraterijatata drugarce , i piratebayorg go zatvorija edno vreme i oni pak go startuvaa i sea gi fatija iii pak nesto se zbori deka u februari ke startuvat, cisto onaka od moja gledna tocka , mislam deka ovie nasive ne se sposobni za tolku drasticni merki barem do 2020 godina, piratite/ hakerite ne umirat , samo se ragjat nekoi drugi pojaki, ovie so proizveduvat resiveri niz cel svet da ne se bez mozok , taka funkcionira dobar del od svetot
 
Последно уредено:
Член од
26 април 2012
Мислења
204
Поени од реакции
123
nema sansi da gledas, bilo kakov kanal sto e HD bez resiver soodveten za HD , znaci so obicniot dreambox dm 500s nemozes da gledas HD . ako e dreambox 500hd ili 800 hd , vu solo , cloud ibox tie gi znam so tie ke otvaras HD kanali[DOUBLEPOST=1422573025][/DOUBLEPOST]
nema kraj na piraterijatata drugarce , i piratebayorg go zatvorija edno vreme i oni pak go startuvaa i sea gi fatija iii pak nesto se zbori deka u februari ke startuvat, cisto onaka od moja gledna tocka , mislam deka ovie nasive ne se sposobni za tolku drasticni merki barem do 2020 godina, piratite/ hakerite ne umirat , samo se ragjat nekoi drugi pojaki, ovie so proizveduvat resiveri niz cel svet da ne se bez mozok , taka funkcionira dobar del od svetot
piratebay ќе се врати ама на запад не е така едноставно да симнеш нешто од торент одма им праќаат писмо дома со последна опомена од полиција
ресиверите не се нелегални, се продаваат сегде, мислам дека дримбоксот е германски, ама нелегален е шерингот а за тоа треба само да пуштат пријава за 10 луѓе во државата што продаваат шеринг и после може ресиверот да го користиш за да гледаш ДМ Сат :)
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.734
Поени од реакции
1.488
Море како ова закониве неважат за Сител , Канал 5 и Алфа за нив постои ли агенцијата да ги казни за емитување на програма што не е на македонски јазик без превод? За непочитување на законот за македонска музика и продукција? Па после ќе ми дроби мене Иван С. Мирчевски за тоа дека Национална Географија + Фокс му била нелојална конкуренција затоа што 30 % од луѓето у Македонија ги гледала нив? Сеа тие 30% се одлучија да гледат 24 кичен и спорт па и тоа им пречи и ја сум за протест ова не се трпи!
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.952
Поени од реакции
1.169
piratebay ќе се врати ама на запад не е така едноставно да симнеш нешто од торент одма им праќаат писмо дома со последна опомена од полиција
ресиверите не се нелегални, се продаваат сегде, мислам дека дримбоксот е германски, ама нелегален е шерингот а за тоа треба само да пуштат пријава за 10 луѓе во државата што продаваат шеринг и после може ресиверот да го користиш за да гледаш ДМ Сат :)
tocno , neznam kako si zapoznaen so ovie drugite balkanski nasi bliski drzavi , hrvatska , bosna , crgna gora , srbija , site davat shering , i iskreno neznam do koga ke tera ovaa rabota ne sum nekoj so dava shering pa da ja teram do kraj diskusijata do koga sto i kako , a ako gi zatvarat tie so davat shering , treba da gi zatvorat i ovie gradskite kabelski operatori oti ima nekoi so koristat resiveri i shering ,oni isto nelegalno rabotat :toe:
 
Член од
26 април 2012
Мислења
204
Поени од реакции
123
tocno , neznam kako si zapoznaen so ovie drugite balkanski nasi bliski drzavi , hrvatska , bosna , crgna gora , srbija , site davat shering , i iskreno neznam do koga ke tera ovaa rabota ne sum nekoj so dava shering pa da ja teram do kraj diskusijata do koga sto i kako , a ako gi zatvarat tie so davat shering , treba da gi zatvorat i ovie gradskite kabelski operatori oti ima nekoi so koristat resiveri i shering ,oni isto nelegalno rabotat :toe:
абе другар и мене ми одговара да остане пошто и јас сакам да ставам ресивер, ама ми мириса дека ќе пробаат да го блокираат шерингот, инаку која би била поентата на забраната на најгледаните странски канали кај кабловските ако само можеме да се префрлиме на дримбокс, пак ќе се буни оној ретардираниот од Анал 5 тогаш шерингот ќе му биде конкуренција
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Море како ова закониве неважат за Сител , Канал 5 и Алфа за нив постои ли агенцијата да ги казни за емитување на програма што не е на македонски јазик без превод? За непочитување на законот за македонска музика и продукција? Па после ќе ми дроби мене Иван С. Мирчевски за тоа дека Национална Географија + Фокс му била нелојална конкуренција затоа што 30 % од луѓето у Македонија ги гледала нив? Сеа тие 30% се одлучија да гледат 24 кичен и спорт па и тоа им пречи и ја сум за протест ова не се трпи!
Хахахаха!!!
Па да даваа асална програма, а не емисии и серии што убиваат мозочни клетки можда и нив некој ќе ги гледаше.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Хахахаха!!!
Па да даваа асална програма, а не емисии и серии што убиваат мозочни клетки можда и нив некој ќе ги гледаше.
Ко да не знаеш дека во оваа држава не се важи тоа да се подобриш, туку да пробаш да префрлиш на другиот.
Викаат дека не те бива? Кажи дека грешат тие и дека другите се полоши. Ако си во можност, отфрли ги од конкуренција подобрите, за така да бидеш најдобар.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ко да не знаеш дека во оваа држава не се важи тоа да се подобриш, туку да пробаш да префрлиш на другиот.
Викаат дека не те бива? Кажи дека грешат тие и дека другите се полоши. Ако си во можност, отфрли ги од конкуренција подобрите, за така да бидеш најдобар.
А бе и ниедна друга станица да нема, пак нема да бидат најдобри со таа програма. :icon_lol:
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.952
Поени од реакции
1.169
абе другар и мене ми одговара да остане пошто и јас сакам да ставам ресивер, ама ми мириса дека ќе пробаат да го блокираат шерингот, инаку која би била поентата на забраната на најгледаните странски канали кај кабловските ако само можеме да се префрлиме на дримбокс, пак ќе се буни оној ретардираниот од Анал 5 тогаш шерингот ќе му биде конкуренција
ubavo kazuvas , samo ovie nasite nemat mozok za da gi upecat site so davat shering , i plus gleav pred nekoj den mozes sam da si staes shering da nemora da plakjas na drug ama nekako slozeno mi se gleda ( da razbistres mozok mozes i sam da si sredes shering i ke si furas nemas potreba da plakjas ) , kaj ke i bide krajot ako idat od kukja na kukja da vidat dali koristes shering pa da bides kaznet ili mosh ke izmislat nesto ne znaeme na so se podgotveni ,, ne vikam deka nema da go ukinat sheringot ama kako so pisav pogore do 2020 ne veruvam da go reshat ovaj problem
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
:bravobe::bravobe::bravobe:
И како сте вие, се држите уште со психата ? Ко во некој апокалиптичен СФ филм да сме.:нинџ:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.499
Поени од реакции
2.625
абе другар и мене ми одговара да остане пошто и јас сакам да ставам ресивер, ама ми мириса дека ќе пробаат да го блокираат шерингот, инаку која би била поентата на забраната на најгледаните странски канали кај кабловските ако само можеме да се префрлиме на дримбокс, пак ќе се буни оној ретардираниот од Анал 5 тогаш шерингот ќе му биде конкуренција
Не е исто да користиш шеринг и кабловска или Макс пакетите без разлика знаеш кај идам.За дримбокс прво ти треба едно 300 евра почетна инвестиција поради која многу од нас сеуште седиме со кабловските.Значи тоа се пари кој ретко кој кај нас има да ги даде одма.Второ кај нас ретко кој од обичниот народ знае за шеринг и тие работи.Му спомињам нешто на татко ми за ова он вика сине не се разбирам јас во тие работи.И кај другите исто е.Значи поентата ми е не би се дигнала голема прашина за дримбоксот како што се дига за ова зошто сепак се кабловски и многу попристапни се кај обичниот народ.А да не зборам што сите овие оператори нудат телевизија и за два па чак и за 3 телевизора одеднаш.Кај дримбоксот тоа потешко и доста поскапо иде.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.952
Поени од реакции
1.169
:bravobe::bravobe::bravobe:
И како сте вие, се држите уште со психата ? Ко во некој апокалиптичен СФ филм да сме.:нинџ:
уууу AAAAAAAA === македонија МАКЕДОНИЈАААА , ЕЕЕЕОООО ЕООО . ЕЕЕЕ ОВАА МОЈА ЧУДЕЕСНА ЗЕМЈАА:oeoeoe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom