Македонија-Австрија 23.01. (36-31 второ место во група)

Како ќе заврши мечот меѓу Македонија и Австрија?

  • победа на Македонија

    Гласови: 128 82,6%
  • нерешено

    Гласови: 23 14,8%
  • победа на Австрија

    Гласови: 20 12,9%

  • Вкупно гласачи
    155
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
А да, спасо, шо пие кајгана со парите што ги зеде, не биди скржав:icon_lol:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.025
Поени од реакции
7.746
Добро бе оти нигде на интернетов нема термин од кога се игра Недела или јас не знам да барам?
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Дечки кој го доби саатот од adidas денес? Лично за мене херој беше Диви затоа што ги сотре крилата на австријциве, она кај што Борко е послаб.
Кире
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Си ги тепаме Словенија редовно во сите спортови, не гледам причина зошто не би ни сега. Катастрофално играат, никаква одбрана. Немаат шутер од 9 метри што секако ни одговара, затоа што Борко тие никад не ги брани. Крила просечни освен Гајич. Слабо спуштаат на пикер каде што сме најтенки во одбрана. Не гледам како би го изгубиле овој меч.
Бомбач и Безјак се многу брзи и незгодни за чување нешто како Иван Карачич и можат да изнудат исклучувања и вишок играч посебно со спорите Јоновски и Марковски кои немаат никакви шанси да ги запрат ако тргнат 1 на 1 и тука ќе се отвора секаков простор,затоа според мене ќе треба стрикно да се држи линијата од 6-0 бидејќи Словенците немаат некои страшни шутери па лесно да пробиваат...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Добро бе оти нигде на интернетов нема термин од кога се игра Недела или јас не знам да барам?
Capture.PNG

Од IHF али пишува можни се промени, иначе ова е по Катарско време, значи 2 саати унапред (по наше се 16.30 и 19.00)
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Бомбач и Безјак се многу брзи и незгодни за чување нешто како Иван Карачич и можат да изнудат исклучувања и вишок играч посебно со спорите Јоновски и Марковски кои немаат никакви шанси да ги запрат ако тргнат 1 на 1 и тука ќе се отвора секаков простор,затоа според мене ќе треба стрикно да се држи линијата од 6-0 бидејќи Словенците немаат некои страшни шутери па лесно да пробиваат...
Бомбач и Безјак се замена за Зорман и Скубе, така да очекувам да имаат мала минутажа против нас
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Ауууу браво за навивачиве... легенди :pos:
НАЈГОЛЕМО БРАВО ЗА ИГРАЧИВЕ!
Партали (y)

Gang-bang машина сме , ајде словенците се следни да влезет внатре и да ги испердашиме! ГАЗИ ГИ !
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.821
Поени од реакции
15.921
Катар би требало да игра во прајм тајм, така да сигурно ќе се во 21 часот или по наше време од 19 часот..
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Иначе у натпреварувањето кое е минималното достигнување со кое би рекле „ја исполнивме целта“?
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Бомбач и Безјак се многу брзи и незгодни за чување нешто како Иван Карачич и можат да изнудат исклучувања и вишок играч посебно со спорите Јоновски и Марковски кои немаат никакви шанси да ги запрат ако тргнат 1 на 1 и тука ќе се отвора секаков простор,затоа според мене ќе треба стрикно да се држи линијата од 6-0 бидејќи Словенците немаат некои страшни шутери па лесно да пробиваат...
Бомбач ако е брз тогаш јас сум Усеин Болт...денес го глеав Бомбач додека тргне му треба секунда, за Безјак се согласувам, не сум нешто ракометно образован ама од тоа денес што видов како играа словенците тотално си во право за 6-0 формацијата оној Натек шутира од кај стигне а малку погодува само Диви да брани...
Туку за денешнава утакмица иам една голема замерка за Мојсо значи имаше 2-3 пати дупка низ која тој слободно можеше да пројде а он му ги даваше на крило на манасков а тој сиртиот секакви пози у водух праше за гол да деде, дај Наумче собери си ги мудата и почни малце по машки...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Бомбач и Безјак се замена за Зорман и Скубе, така да очекувам да имаат мала минутажа против нас
Заебани се до коска,реално многу се недисциплинирани и ако не им оди од рака неколку напади почнуваат да се губат и шутираат од нерезонски позиции скоро идентични како Руската репрезентација...тука едноставно Обрван и целиот стручен штаб верувам дека знаат како да ја постават играта и со правилен пристап би требало да извлечеме позитивен резултат
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.038
Поени од реакции
84.623
Дечки кој го доби саатот од adidas денес? Лично за мене херој беше Диви затоа што ги сотре крилата на австријциве, она кај што Борко е послаб.
Кире[DOUBLEPOST=1422037301][/DOUBLEPOST]Со Словенија ќе распали Борко, слушајте ми го зборов

Иначе у натпреварувањето кое е минималното достигнување со кое би рекле „ја исполнивме целта“?
Минимум 7мо место.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Иначе у натпреварувањето кое е минималното достигнување со кое би рекле „ја исполнивме целта“?
Целта е победа против Словенија за четвртфинале. Другото е плус.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.248
Поени од реакции
8.333
Бомбач и Безјак се многу брзи и незгодни за чување нешто како Иван Карачич и можат да изнудат исклучувања и вишок играч посебно со спорите Јоновски и Марковски кои немаат никакви шанси да ги запрат ако тргнат 1 на 1 и тука ќе се отвора секаков простор,затоа според мене ќе треба стрикно да се држи линијата од 6-0 бидејќи Словенците немаат некои страшни шутери па лесно да пробиваат...
На десен бек Кавтичник може да распали јако не се баш наивни, и средните бекови имаат добар одраз и нема да им биде проблем ако останеме да се надеваме само на 6-0.Треба да се уништи секој што ќе пркне со повеќе од 2 гола и да се игра претпазливно на него. Несмее да дозволиме да имаат предводник утакмицава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom