Дали би седнале на кафе со некој/а бивш/а?

Dali treba da se ostane vo kontakt so bivsh/a

  • DA treba da se ostane vo kontakt

    Гласови: 209 37,0%
  • NE ne netreba (nikako) da se ostane vo kontakt

    Гласови: 82 14,5%
  • ZAVISI (od sto?)

    Гласови: 274 48,5%

  • Вкупно гласачи
    565
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Ако сум single би седнал. Во врска...НЕ! :)

Не за друго, прво јас знам дека ништо нема да направам, но кога девојката би ме разбрала дека сум со некоја бивша на кафе, сигурно не би се чувствувала убаво нели? И да знае дека нема ништо да се случи, ќе и се вртат триста филмови низ глава. Зошто толку непотребни проблеми за едно обично кафе :)

„Не прави го она што не сакаш тебе да ти го прават“!
Има нешто што се вика доверба. Одличен лек против правењето на филмови :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Кратко и едноставно... ако сум слободен (со време) би. Ако не сум... едноставно неможам да бидам на две места одеднаш, така да first things first.
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
Не е ниту може да биде исто. Може затоа што имам среќа да бидам од ретките, па мислам дека и помеѓу другите постои...
1 на 10000 да, има, но тоа е многу ретко, знаеш и шансите на лото да добиеш се мали и постојат но едноставно се мали и не се надевај дека ке добиеш.
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
1 на 10000 да, има, но тоа е многу ретко, знаеш и шансите на лото да добиеш се мали и постојат но едноставно се мали и не се надевај дека ке добиеш.
Ретко е, но позастапено е од лотото дефинитивно. А некогаш и не ми е јасно зашто толку е ретко...
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
Ретко е, но позастапено е од лотото дефинитивно. А некогаш и не ми е јасно зашто толку е ретко...
и јас некогаш имав доверба во личноста што ја сакав ама кога таа доверба се скрши јас повеќе немам доверба во никого.
 
Член од
20 август 2010
Мислења
149
Поени од реакции
16
Има бивши и бивши. Зависи од многу работи...од тоа колку таа/тој ни значел некогаш нешто, колку ние на него/неа сме и/му значеле, од кои причини дошло до прекин на врската, како се прекинала врската итн. Верувам дека ме сфаќате што сакам да кажам (ме мрзи да пишувам на долго и широко).
До сега не ми се случило да седнам на кафе со некој бивши, едноставно не се појавила таква прилика. Но не би имала ништо против од проста причина што со никој не сум влегла во конфликт, а ниту пак ми значел нешто многу во животот.
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
и јас некогаш имав доверба во личноста што ја сакав ама кога таа доверба се скрши јас повеќе немам доверба во никого.
Може и затоа е ретка, тешко се гради, лесно се руши и после тоа не постои
 
Член од
24 септември 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
па да зашто да не само тоа инаку друго ништо повеќе тоа што било и поминало нема потреба да го повторувам по 100 пати без разлика дали било добро или лошо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom