Дали би седнале на кафе со некој/а бивш/а?

Dali treba da se ostane vo kontakt so bivsh/a

  • DA treba da se ostane vo kontakt

    Гласови: 209 37,0%
  • NE ne netreba (nikako) da se ostane vo kontakt

    Гласови: 82 14,5%
  • ZAVISI (od sto?)

    Гласови: 274 48,5%

  • Вкупно гласачи
    565

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Зависи од тоа како е завршила врската. Во најголем дел од случаевите завршува добро, и би отишол на кафе со бифшата, но под услов таа да ме покани.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Зависи од тоа како е завршила врската. Во најголем дел од случаевите завршува добро, и би отишол на кафе со бифшата, но под услов таа да ме покани.
Зашто затоа што си ти фраерот па та помисли дека и недостигаш....премногу се оние тапа фраери, ај ќе чекам да пише тој/таа прв...биди маж па ти покани ја нема ништо да ти биде :toe:
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
13
Поени од реакции
2
smetam deka nema potreba da se odvoime kompletno od nekoj so koj sme delele del od nasiot zivot,barem za period...
sepak se znaeme premnogu dobro da se pravime deka voopsto ne se poznavame, sme spodeluvale nesta...
megutoa se razbira kontakti na distanca, sepak sme prodolzile po razlicni patista ponataka...
edno kafe od vreme na vreme e ok;)
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Лично такви проблеми немам, со сите бивши си имам седнато на кафе и тоа не еднаш, многу пати.... па и сега со бившите си контактирам, ке ми текне некој пат ке изведам некоја на кафе или сок, или на слатки, чисто да видам што има ново во нејзиниот живот... глупаво е да немате никаков контакт, откако ке раскинете.... еве конкретно со последната бивша од скоро се видов, таа си има дечко, јас си имам девојка, си седнавме си напраивме муабет, што има, ова она.... и чао пријатно... ја прашав за новиот дечко , како и е у врска, сепак кога раскинавме и кажав дека може да смета на мене како најдобар другар... сме поминале се и сешто, ако не ни оди во врска, не значи дека не можеме да бидеме добри пријатели...
 
Д

Демијан

Гостин
Зависи од крајот на врската,како завршила дали добро или лошо.Ако ме изварала или јас неа сум ја изварал тогаш сигурно не.Јас од лични искуства сум имал и лоши и добри раскинувања,ама претежно и по крајот на врската добро стојам со нив.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Да, би отишла на кафе заш да не,меѓутоа зависи у каков однос сум со бившиот т.е.зависи од раскинувањето,меѓутоа би отишла и би сакала да останам пријателка :toe: ,освен ако не сме се испокарале кој сме раскинувале.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
41
Поени од реакции
0
Pa zavisi od mnogu faktori.Primer,poradi koi pricini e del od naseto minato?
Jas smetam deka treba da se ostane vo kontakt,pred se bidejki zaedno sme pominale nekoj period od nasite zivoti bez razlika dali dobar ili los.
 

Black LiLy

Her Majesty, My Queen, HIP-HOP
Член од
5 ноември 2007
Мислења
109
Поени од реакции
3
Лично такви проблеми немам, со сите бивши си имам седнато на кафе и тоа не еднаш, многу пати.... па и сега со бившите си контактирам, ке ми текне некој пат ке изведам некоја на кафе или сок, или на слатки, чисто да видам што има ново во нејзиниот живот... глупаво е да немате никаков контакт, откако ке раскинете.... еве конкретно со последната бивша од скоро се видов, таа си има дечко, јас си имам девојка, си седнавме си напраивме муабет, што има, ова она.... и чао пријатно... ја прашав за новиот дечко , како и е у врска, сепак кога раскинавме и кажав дека може да смета на мене како најдобар другар... сме поминале се и сешто, ако не ни оди во врска, не значи дека не можеме да бидеме добри пријатели...

Тотално се согласувам. Нема причина зошто да не се напијам кафе со некој од бившите...Еднаш сме знаеле се еден за друг;)
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Обично тоа седнување на кафе со бивш/а води само кон едно..
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
хмммм зш да не...баш е интересно да си помуабетиш со бившиот да знајш како му ојт во животот ова она..блааа
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
Зошто да не?Со некои бивши сеуште си праќаме пораки на мобилен,новогодишни и божиќни честитки и слично.Само со 1 не би седнала на кафе,затоа што би била во двоумица дали да му фрлам солна киселина или арсеник во кафето.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
хммм па зависи на кој начин завршила врската со него..ако завршила на мирен начин зашто да не отидам..еден муабет и едно кафе со личноста која порано многу ми значела нема да ми штети..напротив..мислам дека ке си поминам баш добро:pipi:
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
188
Поени од реакции
10
Ако ја видам случајно, да се поздравам и да напраам два реда муабет е ок,ама да излагам со бивша-не! Пошо прво и основно немам што мајка да барам со неа бидејки чим е бивша не е џабе бивша,а и нема потреба да и создавам главоболки на сегашната.
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
definitivno bi otisol. Zasto da ne.
so devojkata raskinavme pred.. 2 meseci.. i ednas nedelno.. obavezno ideme na kafe, nekogas i pocesto :)
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Tеууууеу, зашо па да не.
Ако седнеме на еден чај! не значи дека сме станале најбољи френдици, јел да, или дека ужасно психички се малтретираме за да одглумиме таков однос?
Треба да се сфати дека на бившите им треба посебен оддел у вашиот живот. Имаш фамилија, пријатели (комшии и соученици/колеги инклудед), момак/девојка(момци/девојки), и бивши.
Тогаш ќе почнете да се понашате нормално со нив, без филозофии
И шо да му зборуам ја него сеа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom