Фан клуб - РК Вардар

Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Удри таму дека можеш тоа е паролата нанашата полиција. Терористите од Тетово и Чаир не смеат на криво да ги погледнат и покрај тоа што постојано ја омаловажуваат држават, ги палат и газат нејзините симболи, ја сфиркат химната, вадат транспаренти со натписи за големи албанија, вадат и такви знамиња, ама сето тоа не е доволно за да предизвика реакција на институциите ама затоа транспарентот на Комити боде и очи, тој треба да се одстрани а Комити како најголеми криминалци треба да бидат пратени во аеродром. Еднаш еј еднаш да се случеше на криво да погледнеа УЧКите ќе се обидев да најдам некоја логика во постапките. Но се додека Комити служат како вреќа за боксање и тренирање на држава и закони можам само на МВР да им кажам Е.. ТЕ СЕ предавници.

А ова 13 декември на што се однесува?

Што и да е јас и ако не сум член на Комити ниту пак некој навивач на Вардар мислам дека зад комити треба да застане секој Македонец и да ги подржи во нивната борба против овој нерпопорционален терор што им го врши МВР.
 
Последно уредено:
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.222
Поени од реакции
35.832
Вчера на булеварот пред салата имаше повеќе полиција и опрема него ли што имаше во Тетово во 2001 година.
Штази од Источна Германија и Секуритате од Романија на Чаушеску може вода да им носат на нашиве властодржци.

Државава стана едно обично гомно.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.619
Поени од реакции
2.718
Вчера на булеварот пред салата имаше повеќе полиција и опрема него ли што имаше во Тетово во 2001 година.
Штази од Источна Германија и Секуритате од Романија на Чаушеску може вода да им носат на нашиве властодржци.

Државава стана едно обично гомно.
Drzavata e narodot, a koj ja vodi drzavata e tuka e problemot, tuka treba da se bara krivicata za sve ova sto ni se desava kako grupa i opsto kako narod. Svesno unistuvanje na Makedonecot
 
Член од
10 август 2008
Мислења
695
Поени од реакции
1.888
Во Теа модерна како додаток има црвено-црна кутија на предната страна е дресот и изгледа е пополнета со клупски подароци, барем така ми кажа таа во трафика. Па ако земал некој нека сподели.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Во Теа модерна како додаток има црвено-црна кутија на предната страна е дресот и изгледа е пополнета со клупски подароци, барем така ми кажа таа во трафика. Па ако земал некој нека сподели.
+
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Место РК да праат вакви маркетинг активности и да се зближат со фановите, Т-Мобиле растури мама еба со нашиве ракометари. Џабе е и ЛШ да се освои кога имаш сељаци у управа. :sramezliv:
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Место РК да праат вакви маркетинг активности и да се зближат со фановите, Т-Мобиле растури мама еба со нашиве ракометари. Џабе е и ЛШ да се освои кога имаш сељаци у управа. :sramezliv:
Ама заборавиле дека и ФК го спонзорираат
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.222
Поени од реакции
35.832
Утре последна утакмица во Сеха за оваа година играме со Нексе у Градски врт во Осијек. Лани не испеглаа, ваљда нема и годинава истото.

Баш би сакал да видам Терзиќ дали може да даде уште една добра партија овој пат на гости.[DOUBLEPOST=1418739170][/DOUBLEPOST]Колкава пршута е Џамбо :lolzz: а помал од мене во години :ајнапиво:
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
Во Теа модерна како додаток има црвено-црна кутија на предната страна е дресот и изгледа е пополнета со клупски подароци, барем така ми кажа таа во трафика. Па ако земал некој нека сподели.
уште никој не земал теа па да каже што има точно ме мрзи да идам до тобако :)
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
@brla
Кажа блулејди, дрес за дете од 3 годинки :).
Не можеш ни како сувенирче да го земеш затоа што пишувало нешто Tea kids и позади на дресот T-mobile.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom