Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Член од
14 февруари 2013
Мислења
584
Поени од реакции
704
hah странава што си ја постирал ептен објективна todays i phone :icon_lol:

никој. За таа цена (до 12000) лумиа 920 вади најдобри слики. Дури вади и подобри од ајфон 5.
еве ти видео за компарација направено од вистински фотографер за овие два телефони
Имам користено с3, а сестрами има г2 мини и нема споредба со камерата на лумиата. Ама ако не ти е по кеф windows phone тогаш јас би ти го препорачал г2 мини пред с3
Баш сега го гледав 920ката пред малку. Виндовс воопшто не ми смета. Телефонот е одличен, поготово камерата со Pure View Technology.
Задоволен сум и ќе го побарам.
Отприлика тоа ми треба. Добра камера, прилично брз сурф на интернет, и се разбира „ало ало“ :icon_mrgr:
Едино не ми е јасно што телефонов толку го фалат, а гледам за 8000 го даваат луѓе што е прилично евтино... :confused:
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Ако не сакаш да чепкаш во settings за да дојдеш до најдобрата можна слика, iPhone 4s.
Ако не ти смета чепкање во settings, С3.

Двата телефони се прилично изедначени во однос на камерата, но поради свое искуство јас би одбрал 4S пред S3, без оглед дали збориме за камера или општо како телефон.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
S3 нуди повеќе детали, оштрина....4s има подобар контраст, и тоналитет на боите, блиску се ама S3 е генерално малце подобар избор.
 
W

wicked_1

Гостин
:pos:


Zemav S3 neo, nemase na lager G2 a i ne mi se cekase. Nenormalno kolku e brz telefonov u i kolku dobar display ima, ne sum nekoj fanatik po mobilnive
ama mi stoi soliden za tie 12k.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Со здравје да го служиш, најбитно од све е тебе да ти прави ќеиф, и да ти ги задоволи потребите, све друго е гола вода.
 
Член од
10 декември 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Imam quart qt650 fenomenalen e se so e*av e batt..ama jas sum kriv,i ke mu zeam nova.... Kamerata e top,si vredi za parite...13000 mi e zemen
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.824
Поени од реакции
2.914
Iphone 5s или HTC One m8
Зависи од вкусот оти двете се добри, е сега ако сакаш голем дисплеј тогаш М8 ,а ако не ајван 5s инаку јас го користам иако ми истера очите од мал 4инч дисплеј и никако да се навикнувам ама не ми пречи:D


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
584
Поени од реакции
704
:pos:


Zemav S3 neo, nemase na lager G2 a i ne mi se cekase. Nenormalno kolku e brz telefonov u i kolku dobar display ima, ne sum nekoj fanatik po mobilnive
ama mi stoi soliden za tie 12k.
Е сега кога веќе сретнав човек што го има телефонов...
Дали е точно тоа што викаат дека телефонов загревал ама претерано?
Нормално е за телефон да загрева, ама за овој читав дека премногу греел, дури демек страв да те фатело да го држиш во рака :shook:
 
W

wicked_1

Гостин
Е сега кога веќе сретнав човек што го има телефонов...
Дали е точно тоа што викаат дека телефонов загревал ама претерано?
Нормално е за телефон да загрева, ама за овој читав дека премногу греел, дури демек страв да те фатело да го држиш во рака :shook:
Не не, нормално загрева слично како и кај другите верзии, полначот доста загрева коа го пуниш за друго маана неам осетено некоја, ако го зимаш изгаси ги вибрациите на samsung keypad-от уклучени се автоматски и влечат многу. Батеријата држи ден/два, со активно користење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom