Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.371
Поени од реакции
85.288
Interstellar.Nolans.Odyssey.720p.HDTV.x264-FaiLED
Џабе, у самиот торент има спојлер за крајот на мисијата (n) (n)[DOUBLEPOST=1418161244][/DOUBLEPOST]@Darling Јок, не се сфаќа себе си пресериозно Луси, луѓето што го гледаат можеби го сфаќаат пресериозно, а Лук Бесон е познат што си прави вака лесни филмчиња за кои што не треба премногу да се замараш :)[DOUBLEPOST=1418161366][/DOUBLEPOST]
Наравоучение од филмот: Дрогирај се за да постанеш Бог.
Dawn of The Planet apes
Calvary
Lucy

топ 3, засега. Иако слабо гледав годинава нови филмови, лани ова време имав сигурно повеќе изгледано нови филмови.
Ете зошто му е во топ3 филмот..

не е за сите Луси..само за наркомани е :LOL:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.940
Поени од реакции
29.797
Џабе, у самиот торент има спојлер за крајот на мисијата (n) (n)[DOUBLEPOST=1418161244][/DOUBLEPOST]@Darling Јок, не се сфаќа себе си пресериозно Луси, луѓето што го гледаат можеби го сфаќаат пресериозно, а Лук Бесон е познат што си прави вака лесни филмчиња за кои што не треба премногу да се замараш :)[DOUBLEPOST=1418161366][/DOUBLEPOST]


Ете зошто му е во топ3 филмот..

не е за сите Луси..само за наркомани е :LOL:
Prvo mislev da pisam
Drogiraj se da stanes USB
Ali aj da ne go rasipuam krajot :D
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Џабе, у самиот торент има спојлер за крајот на мисијата (n) (n)[DOUBLEPOST=1418161244][/DOUBLEPOST]@Darling Јок, не се сфаќа себе си пресериозно Луси, луѓето што го гледаат можеби го сфаќаат пресериозно, а Лук Бесон е познат што си прави вака лесни филмчиња за кои што не треба премногу да се замараш :)[DOUBLEPOST=1418161366][/DOUBLEPOST]


Ете зошто му е во топ3 филмот..

не е за сите Луси..само за наркомани е :LOL:

 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.318
seriozno, postovam stari filmoj ama ovaj nemozev da go svaram, daj kazite so vidovte vie vo filmov i radi so e tolku cenet ovaj film?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Што и да правите во животов, Horrible Bosses 2 не го гледајте.
Умрев од досада, нема една смешна сцена во цел филм, глупости една врз друга, Кристоф Волц во најмизерната улога во неговата кариера...
Секогаш двојките биле послаби од кецовите, ама овој не е послаб, овој слободно може да не постоти.
 
Член од
7 јуни 2012
Мислења
33
Поени од реакции
63
Eте, ме наковаа да го гледам филмов (треба ревизија да напраам со кој се дружам више, да, гледам во тебе @Io Sono Interista и помало @themutedspeaker) и очекувајќи лошо - пак мозочните вијуги кохерентно ми дебатираа дали режисерот има ал нема драстичен церебрален деформитет или сите поврзани со проектот се прават удрени дека не ги гледаат исто како него рупиве во филмот или се тоа е една елаборирана првоаприлска шега. I want to believe. Aма не, криејќи се зад „инди“ фората - момците се крајно сериозни со својата претенциозност, допирање длабочини, смисли и днa. Акцентот врз днa! Имено, сакајќи да раскажат некоја спиритуална фузија со сајфај прича без, јасно нали, ефекти, колосално се затрупуваат со една нелогична ситуација, со друга нереална човечка акција, со трета непоткована разврска... да кажеме дека ако имаше 40 заробени рудари под хаосот, на официјалниот прес ќе беа прогласени за мртви одма.

Околу приказната конкретно, без заминување во спојлери или воопшто ставање, можам само да кажам дека концептот сам по себе е клизав, и ретко кој би се снашол квалитетно, имаше доста пипави ствари кои провоцираа размислување, ама беа клише искористени, ама да бидеме фер, секој резултат на спојување религија со наука и победување на едната би бил aпсурден, дури и во филм. Глумата овојпат беше освежена со некоја љепа французкиња но страдаше од „еве-ви-убав-лик-ама-незнаеме-како-да-го-оформиме“ - па го обојиа како вегетеријанка што верува во реинкарцнација и афтерлајф и се бори за правата на црвите. Што беше кул, оти имаше топлес сцени. Младиќот во главна улога беше Џими од Boardwalk Empire, и океј беше колку што му дозволуваше сценаријото. Прекрасната Брит, мултитаскерот, ја имаше само втората половина од филмот, но доволно да го однесе во минус.

Позитивни ствари... ако можат така да се наречат, боље да идам со подобрување, беа:
- Рејдиохед музика
- Значително подобрена камера. Поштено бев изненаден.
Со предрасуди влезе во филмот, бараше утки - си најде 300. Не дека ги немаше :v
Остави ми ја Астрид настрана или подобро, стави ја у позитивни ствари, на место на рејдиохед :icon_mrgr: Дека е преубава :love: Тоа што се дуеше заради црвите не е нејзина вина. И така топлесот го примети, а музиката... :свиркам:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
5 април 2012
Мислења
8.149
Поени од реакции
8.944
Што и да правите во животов, Horrible Bosses 2 не го гледајте.
Јас сериозно мислев да го гледам оти кецот ми се допадна. Инаку тоа е последната комедија што сум ја гледал
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.940
Поени од реакции
29.797
postoi eden film Battle Royale od 2000-ta
FYI
zaso bi gleal rimejci ko Hunger Games i uste da kukam posle...?
Постојат еден куп книги за гладијаторски битки во римско време.
Зошто да глеам плагијати како Battle Royal од 2000?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.576
Поени од реакции
59.274
postoi eden film Battle Royale od 2000-ta
FYI
zaso bi gleal rimejci ko Hunger Games i uste da kukam posle...?
Признај дека не ти е гледан Battle Royale :D[DOUBLEPOST=1418216577][/DOUBLEPOST]
seriozno, postovam stari filmoj ama ovaj nemozev da go svaram, daj kazite so vidovte vie vo filmov i radi so e tolku cenet ovaj film?
Џабе бараш објаснување отпосле, ако не ти бил добар можеби е подобро да се држиш до нови филмчиња.[DOUBLEPOST=1418220213][/DOUBLEPOST]Случајно ми текна на филмов читајќи нешто на сосема друга тема. Слободно може да влезе во темата стари/заборавени. Гледан ми е пред многу години на ТВ, се сеќавам дека ми остави добар впечаток и дека не е за сите. Ете предлог од мене.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom