Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
14 април 2012
Мислења
31.789
Поени од реакции
63.392
Аман бе, сите направиле пари на прелазов :ROFLMAO:

Имам другарче кој има страшна ексел табела во која прати 3 за 3, прелази, и пријателски екипи кои соработуваат кога табелата налага.

Има некои 3-4 утакмици за Декември, пошто му се по хронолошки ред дадени, па ке ги споделам тука, прајте вие пари кога ја не знам :D

Лани најде некоја соработка на Мепен со 6 коефициент, Германија понискиве лиги, ги изгоре на 10к уплата.
 

Johnny B

Misogynist, racist, homophobe, islamophobe,
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.319
Поени од реакции
10.621
Член од
23 август 2010
Мислења
38.347
Поени од реакции
108.684
Дај ми типови за тенис утре.
Бердих си викам прв сет 9.5 +
@dragonsky го барав на фб се исклучи
Седи офлајн 100%.


Ноле и Брајаните ги реков веќе, друго не знам зашо од Челенџериве распоредот не е сеуште даден.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.109
Поени од реакции
84.772
Седи офлајн 100%.


Ноле и Брајаните ги реков веќе, друго не знам зашо од Челенџериве распоредот не е сеуште даден.
Дај ми типови за тенис утре.
Бердих си викам прв сет 9.5 +
@dragonsky го барав на фб се исклучи
Пеја/Соарес за утре не ти е value бет ? 2 квота да тепаат ? А не се послаби од другиве, вреди да се проба..

Чилиќ е психички не стабилен ако падне во еден гем до крај ќе биде смачкан..4.5 е хеникеп граница..би требало да влезе..
Бердих прв сет + може да се игра, ама јас ќе ги избегнам двајцата се може таму..иако на хартија 23.5+ гема ми изгледа добро.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.347
Поени од реакции
108.684
Пеја/Соарес за утре не ти е value бет ? 2 квота да тепаат ? А не се послаби од другиве, вреди да се проба..

Чилиќ е психички не стабилен ако падне во еден гем до крај ќе биде смачкан..4.5 е хеникеп граница..би требало да влезе..
Бердих прв сет + може да се игра, ама јас ќе ги избегнам двајцата се може таму..иако на хартија 23.5+ гема ми изгледа добро.
Пеја и Соарес во лоша форма, а овие играат одлично сезонава, што знам тешка е за типување. Ја ептен ги поштувам Роџер и Текау, лично не би изиграл за Пеја и Соарес. Може и тука плус да рокне исто како и Бердих-Вавринка. Ноле мислам боље 2-0, да не отиде некој сет до тај брејк, али што знам, прв настап на Чилиќ во Лондон му е ова, би требало и со 4.5 да влезе.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.109
Поени од реакции
84.772
Најдобар стрелец да биде Роналдо во ЛШ е 5 квота..за Меси е 4.7...
не се прават пари на типов бе ?

А Роналдо допрва треба да игра против Лудогорец дома.. (или грешка сум?)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ке му ебам матер веке за утре играм ШАХ
Гришчук 2ка АХ 3,05
Крамник реми 1,80
:pos::pos::pos::pos::pos:..шах бе брат:pos::pos::pos::pos::pos:
Јас едно време безбол играв и врска немав шо се дешаваше
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Аман бе, сите направиле пари на прелазов :ROFLMAO:

Имам другарче кој има страшна ексел табела во која прати 3 за 3, прелази, и пријателски екипи кои соработуваат кога табелата налага.

Има некои 3-4 утакмици за Декември, пошто му се по хронолошки ред дадени, па ке ги споделам тука, прајте вие пари кога ја не знам :D

Лани најде некоја соработка на Мепен со 6 коефициент, Германија понискиве лиги, ги изгоре на 10к уплата.
Имав Ворд докуменд, пред година-две, минимум 20 соработки, дел од нив и прелази.
За сигурно ги памтам Брешин со Стенхаусмир, Шкотска лига 2, некни во купот 1-2 прелаз направија ама неможев да ги уплатам а сакав на по 300ден и 1-2 и 2-1





Па форматирав компјутерот

Најдов неколку зачувани, Блуминг - Боливар, Моркемб - Даг & Ред, Торквеј - Ексетер, Дордрехт - Хелмонд Спорт,Гетафе - Гранада, Барса Б - Гвадалахара....
Баш ќе ги проверам деновиве пошо доста време помина и незнам на шо ум сум бил кога сум ги правел :)
 
Последно уредено:

Johnny B

Misogynist, racist, homophobe, islamophobe,
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.319
Поени од реакции
10.621
Ке му ебам матер веке за утре играм ШАХ
Гришчук 2ка АХ 3,05
Крамник реми 1,80
:pos:(y)
Туку шо викаш за утре УФА со Сочи 1? Слабо пратам последниов месец КХЛ
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.934
Поени од реакции
9.568
:pos::pos::pos::pos::pos:..шах бе брат:pos::pos::pos::pos::pos:
Јас едно време безбол играв и врска немав шо се дешаваше
Па ова веке не се трпит ебан денар неам видено подолго време едина добивка во последно време ми е Лажичка во овие кафињава шо паѓат.
За жал не го сликав пошо имат некој одма слика барет е ја неам извинете :D
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.379
:pos::pos::pos::pos::pos:..шах бе брат:pos::pos::pos::pos::pos:
Јас едно време безбол играв и врска немав шо се дешаваше
Јас на бејзбол го фатив првото ливче во животот, до 6 сабајле не спиев и на ТЕЛЕТЕКСТ ги следев утакмиците :pos:.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.789
Поени од реакции
63.392
Имав Ворд докуменд, пред година-две, минимум 20 соработки, дел од нив и прелази.
За сигурно ги памтам Брешин со Стенхаусмир, Шкотска лига 2, некни во купот 1-2 прелаз направија ама неможев да ги уплатам а сакав на по 300ден и 1-2 и 2-1

Па форматирав компјутерот

Најдов неколку зачувани, Блуминг - Боливар, Моркемб - Даг & Ред, Торквеј - Ексетер, Дордрехт - Хелмонд Спорт,Гетафе - Гранада, Барса Б - Гвадалахара....
Баш ќе ги проверам деновиве пошо доста време помина и незнам на шо ум сум бил кога сум ги правел :)
Форфар, Камбур и Квин оф Саут ги памтам, само мора да проверам со кои екипи правеа пиздарии.

@Бокица мислам дека беше, он опасно ги прати овие работи.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.934
Поени од реакции
9.568
:pos:(y)
Туку шо викаш за утре УФА со Сочи 1? Слабо пратам последниов месец КХЛ
Во последно како прст во лајно ги гаѓам и овие така да пубо да не речам ништо пиши како мислиш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom