Слабите девојки веќе не се во мода

Член од
22 мај 2006
Мислења
6
Поени од реакции
0
ZOsto postojano pod slaba podrazbirate da nema ci.ki...TO nema nikakva vrska i slabite mozat da drzat mozi ne tolku golemi ama seksi ci...INaku to so kazvale vo Britanija nemora da znaci deka e tocno i deka treba da go prifatime..AKO ne bea vo moda nemase tolku da se uspesni vo se,za razlika od podebelite...a site cupinja so mislat deka poubo e da se podebeli...sigurno se debeli i taka lecat kompleksi
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Мислам дека подобро е девојка да има некој килограм вишок,а да изгледа здраво,среќно,отколку да биде преслабса и насмевката да и биде неприродна...секој треба да биде задоволен со тоа што го има...затоа што вкусовите се различни

buba напиша:
ZOsto postojano pod slaba podrazbirate da nema ci.ki...TO nema nikakva vrska i slabite mozat da drzat mozi ne tolku golemi ama seksi ci...INaku to so kazvale vo Britanija nemora da znaci deka e tocno i deka treba da go prifatime..AKO ne bea vo moda nemase tolku da se uspesni vo se,za razlika od podebelite...a site cupinja so mislat deka poubo e da se podebeli...sigurno se debeli i taka lecat kompleksi
не можаш така да збориш..секој има право на свое мислење...не значи дека ако мислат дека покрупните девојки изгледаат поубаво лечат комплекси :tapp: ..а искрено за поубаво не знам тоа е ствар на вкус,ама биди сигурна дека изгледаат здраво..а поуспешни дека се слабите не се согласувам...во манекенствотото можеби,ама во актерството,музиката има многу девојки кои имаат облини и се меѓу најпосакуваните во светот.а Опра Винфри да не слаба случајно?..значи немој да напаѓаш и почитувај го туѓото мислење
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
ShowTime напиша:
Значи, слабото(ама ако е и високо)... никогаш нема да може да е заменето ниту од облините, ниту од салото, целулитот, силиконот во градите! И не за џабе сите држат диети.
А, според мене тие муабети дека слабото не е во мода тргнале или од искомплексирани „полнички”, да ги наречам; или од лекари кои знаат колку е лошо за здравјето да гладуваат девојките, и сакаат да направат да сопрат и да се сакаат такви какви шо се.
Јас никогаш не би си дозволила да се здебелам, и никогаш не сум била „полничка”, исто како и една пред мене шо беше кажала, не помнам која беше.
Треба да си ги разграничиш поимите.Како прво,и слабите девојки ИМААТ целулит(кој не е појава само заради дебелината,туку заради неправилна исхрана итн).Второ-и слабите девојки ставаат силикони (пак-одлука на девојката,без разлика дали е слаба или дебела).А верувај ми-диети не држат за да станат костури на батерии :)tapp:).
Дебелеењето е сосема природен процес.Со текот на годините ни ти нема да го избегнеш.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
I DIG THIS!
Иако сакам и малкуууууу салце да имаат...ама не и целулит!
повеќе сакам мускулче отколку салце..ама во МКД ретко се наоѓа така...




 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
ShowTime напиша:
Можеш да ги видиш сликите шо ги иам ставено? Е, тие, злато, немаат целулит.
E тие,злато,се 1 процент од целата женска популација на светот.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
ShowTime напиша:
Точно затоа сите се залажуваат дека е подобро да имаш вишок, оти ретко која е така совршена, и тешко е да станеш таква!
Кој заклучок можеме да го извлечеме од твојава констатација?Направи се што можеш (и е во рамките на нормала) за да го подобриш твојот изглед,но пред се-сакај се и почитувај го твоето тело какво и да е!

И ете,самата си кажа-ретко која е така совршена,а модата ја диктира мнозинството.:wink:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Никој нема совршено тело...т.е и да имаат сигурно се убиваат себе си тоа да го постигнат...
Важно е секој да си гледа „на линијата” што е можно повеќе но не да се убива себе си...
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Да бе со ке ти е поубаво да фатас некоја женска слаба,витка, мазна, убаво на раката или некоја со сало,целолит,развлецано...дај не ме заебави
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
^MooN_RideR^ напиша:
Да бе со ке ти е поубаво да фатас некоја женска слаба,витка, мазна, убаво на раката или некоја со сало,целолит,развлецано...дај не ме заебави
Искусен фаќач како тебе би требало да знае дека дебелината нема врска со тоа дали девојката е слаба или не. Имаш костур девојки со целулит и девојки со убаво пополнети облини кои не се улежани, со топ затегнати г'зенца и бутови на кои нема ни една грутка целулит.
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Ова до некаде држи вода, ни кажува дека треба да се гордееме со себе, да се цениме најпрво самите себеси, за да не ценат и другите. Ама тоа не значи дека не е убаво да си слаб, па дајте ве молам, тоа е утеха за дебелите луѓе. Мислам, не ме сфаќајте погрешно, точно е, како и да изгледаме треба да се сакаме себеси, ама тоа не ги "вади" од мода слабите девојки. Мене глупаво ми е тоа со модата, признајте дека за се е поубаво и попривлечно да си слаб, батали мода. :wink:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ова до некаде држи вода, ни кажува дека треба да се гордееме со себе, да се цениме најпрво самите себеси, за да не ценат и другите. Ама тоа не значи дека не е убаво да си слаб, па дајте ве молам, тоа е утеха за дебелите луѓе. Мислам, не ме сфаќајте погрешно, точно е, како и да изгледаме треба да се сакаме себеси, ама тоа не ги "вади" од мода слабите девојки. Мене глупаво ми е тоа со модата, признајте дека за се е поубаво и попривлечно да си слаб, батали мода. :wink:
Не е точно.
И не е за утеха на дебелите.
Не е убаво ниту да си премногу слаб,ниту премногу дебел.
Најубава е средна тежина,а и сигурно 2 -3 килограми плус не прават голема разлика.
Плус се зависи и од вкусовите.
Има луѓе кои што повеќе сакаат послаби девојки,има луѓе кои преферираат покрупни.И за машките исто важи.Има девојки кои сакаат покрупни,има некои што сакаат послаби.
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
не е точно, ние слабите секогаш сме во мода, и све ни стои убаво:pipi::vozbud:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А на тие што не се слаби,ништо не им стои убаво?:tapp:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Може и слаба девојка да е убава, а може и подебелка девојка да е исто убава. Некои сакаат слаби девојки, некои пополнички.
А во мода се секакви девојки, а тежината не претставува мерило на модата. Секогаш ќе си има слабички девојки и секогаш ќе си има девојки со облини.

А на слабите девојки па и не им стои се убаво, има некои работи што 100 пати поубаво им стојат на пополнетите.

А јас сум слабичка :pipi:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Јас не сум слаба, никогаш ен сум била, и многу е веројатно дека нема да сум (види аватар) :))) И немам целулит, и немам проблем со наоѓање облека и никој никогаш не ми кажал дека не му се свиѓам ради мешето.
Глупи муабети!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom