Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Ako ne saka gjoko eve pregovaram so capar so dve race potpisva za nas ;)
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.422
Поени од реакции
5.822
Ako ne saka gjoko eve pregovaram so capar so dve race potpisva za nas ;)
Ако маните со Цапарот по уште некое пиво ништо чудно и од утре сабалје да го промовираме :pos::pos:[DOUBLEPOST=1413064628][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
И

Игнориран член

Гостин
Мане да си ја истурка треба сезоната . Нема потреба од промена на тренер.
Ако сакат за друга сезона нека си барат нов тренер , ама ако имат план да ги враќат назад битолчаните тогаш не гледам друг подобар од Мане кој ќе можи да ги води.
Сега треба добри припреми на зима и обновување на договорите со постоечките играчи +3-4 нови иммиња.
Под итно нови договори на 2 години минимум и да почнат полека да си градат тим а не да го остават играчите Пелистер како последна опција ако нема некоја понуда за надвор.
Сериозна управа така работи ... Прво нешто шо го прај е обновување на договорите па после носење нови играчи.
Чиста глупост ќе биди ако го сменат Мане на полусезона.(n)(n)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Ако го сменат Мане нека се носат у ТЛПМ....
Екипа се прај околу тренер,а ние имаме тренер,и то каков тренер...:cuc:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Нема шанси Мане за ништо не го даваме можи други да дојдат за коридантори за спортски или технички директор ама тренер не ни треба!
ps.инаку за играчите освен тие шо ги пишеше во екипа мк се збора за некој србинчина од ц.звезда шо ти знам на тие менаџерските агенции некни шо биле на коктелот
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.172
Поени од реакции
1.431
Ne se palite odma, nikoj ne bara trener baraat sportsku direktor no toa sigurno nema da bidi Hadzievski.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.422
Поени од реакции
5.822
Абе нема шанса да го менат Мане.Тој цело време и фудбалерите беа за Цермат и плус се во добри односи.Е сега факт е дека ни треба Спортски Директор некој со име и реноме.Јас никако не би го зел Ѓоко нека оди тој кај Вардар.Имаме ние доволно други спортски имиња шо ќе одговорат на задачата.
Ама ме бендисва идејата од полусезона да си вртиме децата и да се игра со 100% битолски состав (y).Како Билбао ќе бидиме :icon_lol:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Ne se palite odma, nikoj ne bara trener baraat sportsku direktor no toa sigurno nema da bidi Hadzievski.
Едно време се спомнуваа Љамчевски или Митичот?!
Имаш некоја информација кој би бил оти викаш дека Ѓоко сигурно нема да биди
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.172
Поени од реакции
1.431
Ne znam tocno koj ke bide moj favorit Mitacot. Bezprekorna kariera ne igral za Vardar ili drug makedonski tim, se vraka vo Pelister i ja zavrsuva karierata so prva titula vo kupot za Pelister.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.277
Поени од реакции
5.129
Мане е КЛАСА ТРЕНЕРИШТЕ !
Нема потреба од промена на тренер, тренер си имаме, жалам што со ланската екипа го немавме Мане за тренер туку Боче пичката кој уште не излезен од соблекувална се бранеше! За разлика од Мане кој игра поофанзивен фудбал, да ни беше Мане минатата сезона сигурно титула ќе земевме, Бочевски со неговата помочана татика имаше 1 место на неколку кола до крај и на крајот 6 завршивме... :facepalm:

Околу играчиот кадар, Г О Л М А Н обавезно да си донесат! Ете се заинтересираја конечно но Пача е мислам тешка мисија, од Белгија прва лига да се врати овде многу тешко, ама последно време гледам во Мехелен е резерва, ништо чудно, но се зависи од спонзорот колку ќе му понуди за него...
Прво и основно МОРА, значи МОРА да си ги вратиме битолските деца, тие како шо гинат за дресот никој друг не гини, одма да се вратат Китановски и Драгарски!
Кире Ристевски е просечен бек, но би бркал солидна работа, можи да се најди и подобар од него...
Спировски дури беше кај нас, манакен невиден, ептен ме нервираше, туку се вртеше како лазарка безвеза, себичен беше многу, замина од Пелистер по некое време го повикаја за репрезентација, го пратев на некој пријателски доста солидно играше се подобрил но би рекол НЕ јас за него :)
Мацата аман веќе :tapp: по кој пат ќе го враќаме ? Па повеќе поврати има напраено од Милан Ивановиќ :pos::pos: Ќе го донесат дрво ќе биди ќе се нервираме, во работнички гази па нека крши гла таму :D
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
787
Поени од реакции
911
Мали се шансите за Ѓоко, а Митко Стојковски многу се дума, најверојатно Митичот спортски директор што за мене е НАЈДОБРО можно решение !

Ако успеат да ги вратат Драгарски , Китановски и Спировски ќе биди супер. Теоретски постои можност за тоа , но за Пачовски и Хаџиевски е новинарска глупост.
Нема пари за такви имиња .
Али добро е шо имат план да ги вратат назад битолчаните. (y)
Баш би сакал да видам 100% битолски состав на терен.:)
Не би рекол дека е новинарска глупост.

Мане е КЛАСА ТРЕНЕРИШТЕ !
Нема потреба од промена на тренер, тренер си имаме, жалам што со ланската екипа го немавме Мане за тренер туку Боче пичката кој уште не излезен од соблекувална се бранеше! За разлика од Мане кој игра поофанзивен фудбал, да ни беше Мане минатата сезона сигурно титула ќе земевме, Бочевски со неговата помочана татика имаше 1 место на неколку кола до крај и на крајот 6 завршивме... :facepalm:

Околу играчиот кадар, Г О Л М А Н обавезно да си донесат! Ете се заинтересираја конечно но Пача е мислам тешка мисија, од Белгија прва лига да се врати овде многу тешко, ама последно време гледам во Мехелен е резерва, ништо чудно, но се зависи од спонзорот колку ќе му понуди за него...
Прво и основно МОРА, значи МОРА да си ги вратиме битолските деца, тие како шо гинат за дресот никој друг не гини, одма да се вратат Китановски и Драгарски!
Кире Ристевски е просечен бек, но би бркал солидна работа, можи да се најди и подобар од него...
Спировски дури беше кај нас, манакен невиден, ептен ме нервираше, туку се вртеше како лазарка безвеза, себичен беше многу, замина од Пелистер по некое време го повикаја за репрезентација, го пратев на некој пријателски доста солидно играше се подобрил но би рекол НЕ јас за него :)
Мацата аман веќе :tapp: по кој пат ќе го враќаме ? Па повеќе поврати има напраено од Милан Ивановиќ :pos::pos: Ќе го донесат дрво ќе биди ќе се нервираме, во работнички гази па нека крши гла таму :D
1. Лани на Боче како што му свиреја така играше, јас лично со мои уши слушнав како неколку пати пцуеше по тие што го водеа Пелистер минатата сезона.
2. Кире Ристевски прво не е бек, а второ не е ни просечен ! Кире е стопер и е ЅВЕР ! Во Билиш 1 лига Албанија, Кире играше стопер и беше КАПИТЕН ! Сега во Славија Софија исто така игра стопер и ако имаш некој контакт со навивачите на Славија прашај ги лично нека ти кажат како игра Киро во првата бугарска лига и колку многу го сакаат и го ценат !
3. Спировски - ДА !
4.
Мацата јас би рекол не, можи да се најди некој поквалитетен странски па и домашен напаѓач !

Јас сум за Христов да го вратат :)
Кико не батали Христов ;) Не ни требаш шпиуни во екипата !
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Кико не батали Христов ;) Не ни требаш шпиуни во екипата !
Оти бе, шо му фали на Николај? Секоја утакмица гинеше на терен.
Сеа незнам за какви шпионски работи збораш.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Оти бе, шо му фали на Николај? Секоја утакмица гинеше на терен.
Сеа незнам за какви шпионски работи збораш.
Тој гарант мислеше на Гоце Христов за да го вратат во клубот како спортски или технички директор за тоа ти рече шпиун
Исто и јас мислев дека за него збораш и не вреди да се коментира и реплицира за тој предавникот!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom