Фан Клуб: Пелистер

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
862
Поени од реакции
1.042
Ни Митко ни Хаџиевски, ..... за спортски директор и КОНЕЧНО кондиционен тренер !
САМО ЗА ДОБРО ДА Е !!!
 
И

Игнориран член

Гостин
Oчекував некој од битолските фудбалски легенди да седне на директорското место . Незнам од кај го ископаја овај србинот. Тотален анонимус е типот.
Можи да се напрај грешка али да не судиме предвреме . Времето ќе покажи дали бил исправен потегот.
А за Шеровски незнам шо се чудите ... Се знаеше деке ќе му дат некакво место во клубот , уште ко го видов седнат во првиот ред на пресот некни во Белведере.
СЛедно да се поработи на пиарот... Нова веб страна и добра работа е да има реклама на локалните радиа (106ка)или телевизии(Тера,Орбис) пред секоја утакмица на Пелистер за поголема бројка на домашните натпревари.
 
Z

ziko bt

Гостин
Аман бе овие многу отепани,само 5 играчи имат.Јас од утре да сум менаџер поќе играчи ќе имам.:D
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.095
Поени од реакции
7.910
Аман бе овие многу отепани,само 5 играчи имат.Јас од утре да сум менаџер поќе играчи ќе имам.:D
Сите не имаш од форумот тука :icon_lol:, Декси капитен, од Кравари во Пелистер трансфер на полусезоната.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.216
Поени од реакции
7.993
Вкрај е сумлив овај србинот со таа мала менаџерска агенција да не носи само играчи за да си продава чудна одлука на газдата од толку поранешни наши играчи донесе јабанџија ама ај прво да видиме шо ќе превзема па после да кажуваме дали небото ќе ни биде граница иако сум сигурен дека ќе биде подобро од колку под општинска капа како и дека годинава европа со зимски засилувања не ни бега и ако се бира јас сум за купот со сите сили оти во првенството можи да има три за три нати го дај ми го па ако се здружат два три клуба можат да ни го ебат планот..
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.297
Поени од реакции
5.195
И мене ми е сумлив овај србинот, тотален анонимус, да не фрлам лоши мислења уште од почеток ама мислам нема да тераме многу со овај, ама ајде ќе видиме ќе покажи времето...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.216
Поени од реакции
7.993
Тро гледав за оваа агенцијата и освен дека трите деца се нивни нема ништо за русинот и гркот дека се нивни на трансфер маркет ја нема агенцијата плус од тие демек вработени едниот србин не може на нет да се најде дали постои ама за тоа ѓупакот вистина е некој си менаџер од нигерија ама ќе го распрашам дали има врска со овај нашиот директор како шо ќе го прашам и тој за јужна америка шо е претставен како менаџер иако гледам врска нема чоекот од фудбал туку си гледа пливање и ја прати неговата ќерка... Шо значи чудо е ова нетот и се може да се најди за мало време како прошлиот пат со тој гркот од латвија шо за малку ќе го земеше клубот
Колку сум некогаш пишман шо не дојсов некој со костум во општина ќе го земев клубот па за два три натпревари ќе ја извадев цела сезона мајтапот на страна ама треба малку сериозно да си ја брка некој работата ако сака да бидеме клуб оти за тим е лесно!
 
И

Игнориран член

Гостин
ВО ПЕЛИСТЕР ДИРЕКТОР ОД СРБИЈА

Ова копилето од србија многу арогантно се понашал вчера со играчите . Не го интересирало него за исплатата на платите пред да дојдел тој.
Абе ќе испадни со овај од готово вересија.
Нека не прат циркузи од старт и нека ги исплатат играчите , да не напрат ко Циле и лажгото во ракометот нати го дајми го со домашните играчи.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
862
Поени од реакции
1.042
ВО ПЕЛИСТЕР ДИРЕКТОР ОД СРБИЈА

Ова копилето од србија многу арогантно се понашал вчера со играчите . Не го интересирало него за исплатата на платите пред да дојдел тој.
Абе ќе испадни со овај од готово вересија.
Нека не прат циркузи од старт и нека ги исплатат играчите , да не напрат ко Циле и лажгото во ракометот нати го дајми го со домашните играчи.
Полека бе, кога незнајш шо и како било вистина не вервај во се, најмалце во пишувањата на ,,Македонски Спорт" !

Македонски спорт со лажни пишувања против новиот спортски директор на Фк Пелистер !
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
А појаснувањето е шо уствари? Ветер во магла...
Зошто не играше Звезда во ЛШ оваа година? Оти и Џајиќ и тие околу него се праеа наудрени кога дојдоја да се исплаќаат старите долгови према играчите. Многу убо е тоа, ние сме од 1ви Ноември натаму ќе имате плата... Ама клубот го добиваат т.е го добија сосе сите долгови и слично, ако на некој од играчите му прекипи, а сигурно ќе му прекипи наскоро оти повеќето ќе добијат шут карта на зима можи комотно да го тужи клубот и да си ги исплати сите барања. И наместо да се реши ситуацијата да се отпишат долговите или некако да се опрости нешто, овој потег можи да не кошта скапо по една две години...
Околу СД Манојловиќ не можам да имам мислење, ама искрено се надевам дека некој како тебе ќе го седни и ќе го интервјуира фино лепо да видиме кој е човекот и какви планој има овде. За останатите како Шеро, Бруно мислам дека ќе имаат само функција на хартија а друг ќе ги трга конците за нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom