Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.154
Поени од реакции
7.850
Ај сега не хејтате безврска сумата е на годишно ниво!
Честитки за Цермат се надевам дека со домаќинска работа ќе бидеме каде што ние местото и уште поважно се надевам ќе издржат на притисокот и нема да ја продадат фирмата на другите што сакаа да го земат клубот
(b)
Со среќа нека ние е ;-)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Zoki i Dvojce ista faca se,ista faca se:pos:
Hihi,si licat.:pipi:
Ko prvi bracedi da se.
Samo da ne izlezi Zoki ko "braced mu".:D
Da se nadevame deka ke napraj coekot nesto,poleka bez forsiranje,so domakinsko rabotenje da stignime do uste povisoko nivo na klubot.
Pokazavme deka i bez pari imame sila,talent da bidime silna ekipa.
Sega treba da bidi podobro.
Prva rabota so ocekuvam e da vovedat karantin pred gostuvanja,sramota e da ojme ko nekoj smenski rabotnici na gostinski utakmici.:confused:
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
265
Поени од реакции
152
Ај сега не хејтате безврска сумата е на годишно ниво!
Честитки за Цермат се надевам дека со домаќинска работа ќе бидеме каде што ние местото и уште поважно се надевам ќе издржат на притисокот и нема да ја продадат фирмата на другите што сакаа да го земат клубот
(b)
Со среќа нека ние е ;-)
brate ova se vored od finansiski aspekt i od stabilnost na klubt ama ustye onaaaaaaaaaaaaa ruinata od stadion da ja srusat i da napravat nov pa da gledas fudbal kako covek ane kako zivotno
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.466
Поени од реакции
5.925
Ај со среќа да ни е :vozbud: и одма по првоте чекори ќе видиме каква ќе биди работата. Јас то шо сакам прво да не напрај е:
1.Да се исчиштат лешинарите во и околу клубот
2.Да се враќаат битолчаните и другите кои потекнуваат од Пелистер назад (се надевам дека уште на зима ќе има повратници) а не некој србишта и бугаришта да ми носат за сметка на нашите.
3.Да се врати сјајот на школата.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Добро бе зарем не ги научивте досега?..алал нека ви е како можите да бидите толкави оптимисти секоја чест..дај боже да се стабилизира клубот ама сигурно е дека партиските пиуни и лешинари ќе си останат во клубот не за џабе и општината тука има процент ...
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.466
Поени од реакции
5.925
Се молам песимистие и хејтерите да не остат рајат со постојте барем до следната утакмица со Турново. Фала однапред :cuc:
 
Член од
10 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
1.918
Еден другар од Битола по повод новиов спонзор ми пишува порака за да се пофали, но без рчка не бива : правиот Чкембар сега покрај скопски пичиња ќе мора да лижи и Цермат сладоледи, се за клубот:ROFLMAO: :pos:
Шега на страна честитки за новиот спонзор, се надевам ќе се оправите конечно и ќе се изборите за настап во Европа, барем децава што ви играат заслужуваат европски натпревари, но и ние да гледаме вистинско дерби. Уште на РК да му најдете лек супер ќе биде.
 
И

Игнориран член

Гостин
Ристевски: „Приказната Лудогорец не мотивираше да инвестираме во Пелистер„

Зоки е успешен бизнисмен . Почна со една машина за сладолед , изгради огромна компанија.
Ги турна сите конкуренти на пазарот за брзо време.
Како успешен менаџер , се надевам дека ќе постави негови луѓе и ќе го стабилизира клубот.
Ако не му се мешат од партија , мислам дека ќе успеј за некоја година да напрај успех.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.499
Поени од реакции
2.781
Со среќа нека ви е Битолчани (y). Јас убаво ви реков на пред почеток на сезона, многу паничите а се ќе се среди. Типчево од Цермат не ми изгледа како преварант. Успешен бизнисмен, човекот успеал во работата, на поглед се гледа во зборење дека човекот има искрен пристап за работава.
Дај не хејтајте со среќа нека ви е, да се врати времето кога играше Пелистер со Селта.
Во Битола нормално :).
 
Последно уредено:
Ф

Флеш

Гостин
На 10 октомври општина Битола ќе биде отворена за примање на заинтересирани страни за инвестиции во изградбата на новиот стадион под Тумбе кафе. Веќе имаме две потенцијални понуди и се надевам дека и продажбата на ФК Пелистер ќе повлече поголем интерес. Исто така во соработка со новиот доминантен сопственик и ФФМ постојано работиме на подобрување на инфраструктурата и условите за работа на младите категории во нашиот град. Нашиот проект за Битола – спортски град продолжува и верувам дека сите ќе ги видат резултатите од целиот проект клик
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.670
Поени од реакции
2.884
Еден другар од Битола по повод новиов спонзор ми пишува порака за да се пофали, но без рчка не бива : правиот Чкембар сега покрај скопски пичиња ќе мора да лижи и Цермат сладоледи, се за клубот:ROFLMAO: :pos:
Шега на страна честитки за новиот спонзор, се надевам ќе се оправите конечно и ќе се изборите за настап во Европа, барем децава што ви играат заслужуваат европски натпревари, но и ние да гледаме вистинско дерби. Уште на РК да му најдете лек супер ќе биде.
Vikas drugar ti lizel skopski picinja? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom