Македонска фудбалска репрезентација

Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Мислам дека Абдурахими нема да е во почетен состав.

Би требало да ги победиме.
 
Ф

Флеш

Гостин
Мислам дека Абдурахими нема да е во почетен состав.

Би требало да ги победиме.
Напротив,треба да биде он.Најдобар поединец на Локерен е последниов месец со неколку гола и асистенции. Во одлична форма е,а и Тричковски го нема,така сигурен сум дека тој ќе стартува. Одличен квалитет е и сигурно ќе прерасне во носечки столб на репрезентацијата.
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Добар е Абдулала ама Цуцули џукела мора некој др подобар да имаме на таа позиција.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Само што нас не ни треба еден "носеќи столб" туку цела репрезентација "носеќи столбови" али сеа за сеа ќе мора да се задоволиве со столбови/стубови.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
ако ја заебат оваа Вардар плиток ќе им биде за да се удават.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Тоа е таа непобедлива репрезентација со великанот Муарем Муарем во средината на теренот.
Море ни на ТВ нема да ги гледам, маме им ебам...
Добар е бе , не мора по два пати да му го пишеш името.:icon_mrgr: .. на мечот против Интер имаше неколку шанси за гол, е сеа не дека Интер е некое мерило за квалитет моментално, ама..
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Не ок си кој сака нека иде нека си ги мачи очите тоа е негов избор.Друго ми беше муабетов,гледам фрчат гратиси на сите страни.Манипулираат со децава,секое дете до 8,9 одд,има бес пари карта,ајдее жити мајка.Ај да ги прашам коа ќе ни гостува Шпанија дали ќе им дадат на дечињава бес пари карта,или тоа важи само сега со мочаниов Луксембург.Дека нели страв им е да не пукне брука и стадионот да остане празен.А со Шпанија се знае ќе налупаат цени до небо,ни на деца ќе им текне,туку ќе гледаат да си го напунат џебт,маме им ебам ја мафијашко,па до кога бе.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
Не ок си кој сака нека иде нека си ги мачи очите тоа е негов избор.Друго ми беше муабетов,гледам фрчат гратиси на сите страни.Манипулираат со децава,секое дете до 8,9 одд,има бес пари карта,ајдее жити мајка.Ај да ги прашам коа ќе ни гостува Шпанија дали ќе им дадат на дечињава бес пари карта,или тоа важи само сега со мочаниов Луксембург.Дека нели страв им е да не пукне брука и стадионот да остане празен.А со Шпанија се знае ќе налупаат цени до небо,ни на деца ќе им текне,туку ќе гледаат да си го напунат џебт,маме им ебам ја мафијашко,па до кога бе.
Не зезај сеа и ти манипулирале со децата. Ако сакаш најди гратис и оди кој има тука тебе да те манипулира. А исто и за Шпанија сосема е нормално да ти лупни карта поскапа, сите повредни настани спортски во светот на тој начин функционираат.
Јас да би бил би ставил со Шпанија и дупло поскапи карти и онака сите одат за Шпанија да ја гледаат па плати си и јас да заработам на тебе.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Не зезај сеа и ти манипулирале со децата. Ако сакаш најди гратис и оди кој има тука тебе да те манипулира. А исто и за Шпанија сосема е нормално да ти лупни карта поскапа, сите повредни настани спортски во светот на тој начин функционираат.
Јас да би бил би ставил со Шпанија и дупло поскапи карти и онака сите одат за Шпанија да ја гледаат па плати си и јас да заработам на тебе.
Па да де кај биле до сеа на децата да им дадат гратис за некоја ваква утакмица?него сеа најдоа ко смо утепани,да им служат ко бројка,колку да се попуни стадионот.околу гратисите неам ништо против,ама не сега и на ваков начин.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Скандинавците и секоја нормална земја во светот салите/стадионите ги полнат со ученици, само ние се буниме зошто на нив им се даваат гратиси, е ај на пензионерите пак да им се даде гратис, и така се им е дозволено бесплатно да работат.
Нормално е на оваков начин да покушаат да пополнат празни места за не атрактивни противници, додуша тешко дека и со децата нешто повеќе ќе направат, ама не е лошо што ова сеа моментално го прават, па и со рекламирање, погоре прочитав се делеле флаери, па и тоа на некои им пречело, реално никој не ве фати за врат и да идете да глеате утакмица.
Секој маркетинг е добар, без разлика на каков начин се реализира.

Тоа што фудбалот ни е моментално повеќе од мизерен е сосем друга тема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom