Трендови во МК медиумите од кои ни се кења

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.345
Поени од реакции
79.170
Една од највлијателните телевизии во светот, Си-Ен-Ен преку директен пренос на масата на плоштадот Мајка Тереза во Тирана, соопшти дека постојат две причини за оваа посета.



Mass е миса, а не маса.
" директен пренос на масата ":facepalm:



Од општа култура би требало да се знае дека папата одржува миса.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
Со секое влегување на темата се повеќе се фрустрирам. Ќе морам да почнам да ја избегнувам.
Ужас се порталиве и нивните страшни, екслузивни, сензацонални текстови
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Медиум финансиран од власта која се залага за многудетни семејства пропагира проституција. Сви речи су сувишни! Како што би рекле Србите....
Screenshot_1.jpg
 
C

cige

Гостин
Деновиве гледам еден нов вебсајт спамира на фејсбук кога отварам главна тема некој принт скрин од статуси на Фифи :tapp::cuc::гомце::facepalm:
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.366
Поени од реакции
522
http://www.novini.mk/read/1047169/foto-makedonec-prezhivea-horor-vo-solun-eve-shto-mu-napravile-na-voziloto
Го гледаш насловот , си викаш којзнае шо му се случило на човеков , кога .... туриле кропирана слика од Охридскиот пасат караван кој беше ишкртан пред 3 години во Сарти . А всушност колата не му била ни ишкртана , туку му ја немало предната табличка .
Хорор нема што :гомце:
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Ме нервира шо на пример мотика видеата што ги споделуваат ги крадат и ги ставаат на нивниот канал на јутуб, и сеа гледаш ти на пример некое видео што те бендисало и сакаш да најдеш уште од истиот автор на видеото, ама неможеш, незнаеш ни кај да почнеш да бараш, пошто нели овие сменале наслов некој бомбастичен ставиле. На сите што сум ги изгледал сум му ставил репорт, ебаму тоа...
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
"Вечерва гостин во вестите _________________ - Експерт"
"На тема евроатлантски аспирации, зборуваме со __________ - експерт."
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
Ме нервира малце и кајгана. Сите видеа што ќе искочат од пранкови или buzzfeed ги копираат и ги ставаат на нивни плеер без да растат вјус на тој што ги ставил на ју туб.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Што да се каже за телевизииве е сувишно. Вести па турски серии, вести па турски серии па некое мизерно српско шоу и навечер премиера на некој мегахит од деведесеттите како Армагедон. Интервјуа секој ден со министри јајцата цитрони со инвестициите ми ги направија и со тие три автопати ми ги направија. Од друга страна веб страните се делат на сороз и на фанови на Грујо да незнајш кои се полоши, а внимание привлекуваат со наслови... "погледнете што му се деси на овој", "страшна скопјанка со најдобар задник"... а дури и кајгана знае чат пат со некоја глупост да изненади ама барем не е до толку како другиве.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Ме нервира малце и кајгана. Сите видеа што ќе искочат од пранкови или buzzfeed ги копираат и ги ставаат на нивни плеер без да растат вјус на тој што ги ставил на ју туб.
Немам забележано на кајгана да ги преаплоадираат видеата на нивни канал. Мислам користат друг плеер а не тој оригиналниот од јутуб ама оригиналните видеа се линкани... класичен пример за преаплоадирање на видеата ти е мотика, па башка ги прават и unlisted за да не добиваат толку пријави. Само незнам што им е филмот, пошто сигурно не добиваат пари за тие 300-400 прегледи што ги добиваат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom