Football Manager 2014

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Некој ќе ми даде добар линк или слабо? :D
спушти ја од замунда ама таа нормалната во срч што ќе ја најдеш, не релоадед, спушти го последниот пач и чао пријатно.

Ме2 што му се напна на Џонтра, што ако постира, за тоа и е форумов.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Како можам да вратам играч од позајмица, имаше начин мислам.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.877
Поени од реакции
11.497
Како можам да вратам играч од позајмица, имаше начин мислам.
Recall from loan, ама можеш само за време на трансфер период, не може као порано кога сакаш. И нормално да ја има таа опција во договорот.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Recall from loan, ама можеш само за време на трансфер период, не може као порано кога сакаш. И нормално да ја има таа опција во договорот.
го вратив, а април месец сум :D, веројатно ја имаше таа опција во договорот.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Сезоната може да почне, изборен е пласман во групна фаза од ЛШ откако во двомечот со Шалке со вкупни 2-1 поминав. Во група се паднав со ПСЖ, Борусија и ПАОК. :cenzura:

Лотито одлучи да искешира 23 милиони евра за трансфери. :vozbud:
Од продажбите на Биља (1м Сампдорија) Гонзалез (2м Сантос) Переириња (1м Верона) Конко (1м Аталанта) Фелипе Андерсон (500к Сампдорија) Маркети (4.2м Лион) успеав да соберам околу 30 милиони евра кои ги уложив на следниве играчи.

Како слободен играч уште на полусезона беше договорен Ето.
Маркети одлучив да го сменам а на негово место го донесов Барди од Интер за 7.5 милиони евра на рати.
Одбраната ја засилив со М`Баје од Интер за кого платив 5 милиони евра у кеш. На десната бековска позиција по заминувањето на Конко како негова замена го донесов Шиме Врсаљко од Џенова за 4.2 милиони евра на рати. Во средниот ред го донесов Марко Бенази на слободен трансфер и од младинскиот погон го промовирав Лука Креко.
Главна аквизиција на трансфер пазаров беше донесувањето на Стеван Јоветиќ од Сити за 11 милиони платени на рати. :D
Истотака го земав и Луис Холтби на позајмица од Тотенхем со можност за перманентен трансфер од 15 милиони евра.

Еве како ќе ми изгледа тимот во претстојната сезона.
4-3-1-2 систем.

Барди/Стојковиќ/Берарди​

Дијас/Мбаје - Цана/Биава - Капуано/Раду​

Каванда/Врсаљко - Жоргињо/Онази - Ледесма/Бенази/Креко - Лулиќ/Фреитас

Кандрева/Холтби​

Ето/Кеита - Јоветиќ/Клосе/Тункара​
[DOUBLEPOST=1409348256][/DOUBLEPOST]најважното го забораив, 50% од картонот на Марко Ливаја:cool: го откупив од Интер за 4 милиони, сега го делам со Аталанта и сезонава ќе игра кај нив.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Па вака е многу попрегледно него горе што се опциите. Солидно ми се допаѓа
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Не само Виндоус 8, сегде во ајти се оди со ваков plain дизајн.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Не само Виндоус 8, сегде во ајти се оди со ваков plain дизајн.
Фала богу им текна дека фејк 3Д е остаток од минатото.Ми се допаѓа новиот дизајн.
Anyway, бев во зградата на Sigames по работа пред некој ден и бев во лифт со неколку од вработените.
BEST TIME IN MY LIFE!!! :D Само што не им викнав - I LOVE YOU GUYS! :vozbud:
 
Ф

Флеш

Гостин
Посредено изгледа,ми се допаѓа и мене што се ставени на едно место и тоа од лева страна ,подобро чуство добиваш . Во споредба со "старото".
 

Kajgana Shop

На врв Bottom