Битола

R

reactive89

Гостин
Aјде битолчани уклучете се одма... ми треба хотел мотел каде една вечер преспивање било 300 денара... ете нека биде и 500 каде можам да најдам... ми рекле имало некој мотел на широк сокак за 300 денара од ноќ... значи ми треба само спиење без никакви јадења и шо ти не знам... предлози, итен е случајот, ве молам партиципирајте вредно!
п.с. се прифаќа и некоја собичка еднокреветна ако некој издава некаде во центаро...
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Aјде битолчани уклучете се одма... ми треба хотел мотел каде една вечер преспивање било 300 денара... ете нека биде и 500 каде можам да најдам... ми рекле имало некој мотел на широк сокак за 300 денара од ноќ... значи ми треба само спиење без никакви јадења и шо ти не знам... предлози, итен е случајот, ве молам партиципирајте вредно!
п.с. се прифаќа и некоја собичка еднокреветна ако некој издава некаде во центаро...
Хотели на Широк Сокак се ЕПИНАЛ и МИЛЕНИУМ. Во Епинал нејќиш да одиш, тој ти е изгор скап.
А за Милениум викат дека било прифатливо, во смисол на сцена. Имам слушнато дека е до 500 ден., ама не ме држи за збор. :)

Пушти некој шо е БТ (јас не спаѓам во нив, знајш :baeh:) нека праша :smir:.
 
R

reactive89

Гостин
Хотели на Широк Сокак се ЕПИНАЛ и МИЛЕНИУМ. Во Епинал нејќиш да одиш, тој ти е изгор скап.
А за Милениум викат дека било прифатливо, во смисол на сцена. Имам слушнато дека е до 500 ден., ама не ме држи за збор. :)

Пушти некој шо е БТ (јас не спаѓам во нив, знајш :baeh:) нека праша :smir:.
Eпинал знам оти е скапичко.. а за милениум незнам... фликс ми викал оти и тој бил скап отприлика 1200 биле... тоа е премногу за една вечер...
другарче од работа ми кажал оти он често патувал и претстојувал во некој си мотел каде 300 денара била вечерта... е сеа не му текнува на името а ја го барам :nesum:
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Eпинал знам оти е скапичко.. а за милениум незнам... фликс ми викал оти и тој бил скап отприлика 1200 биле... тоа е премногу за една вечер...
другарче од работа ми кажал оти он често патувал и претстојувал во некој си мотел каде 300 денара била вечерта... е сеа не му текнува на името а ја го барам :nesum:
Ќе ти пуштам број на ПП, би требало да чини. Ако не, јави се на ИНФОРМАЦИИ, па јави се во хотелот, прашај. Не знам друго шо да ти кажам. :)
 
R

reactive89

Гостин
Ќе ти пуштам број на ПП, би требало да чини. Ако не, јави се на ИНФОРМАЦИИ, па јави се во хотелот, прашај. Не знам друго шо да ти кажам. :)
Aј пушти ќе видам ќе се снајдеме некако утре идам натака итно е ептен... ќе се снаоѓаме некако мора... хахаха
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Aјде битолчани уклучете се одма... ми треба хотел мотел каде една вечер преспивање било 300 денара... ете нека биде и 500 каде можам да најдам... ми рекле имало некој мотел на широк сокак за 300 денара од ноќ... значи ми треба само спиење без никакви јадења и шо ти не знам... предлози, итен е случајот, ве молам партиципирајте вредно!
п.с. се прифаќа и некоја собичка еднокреветна ако некој издава некаде во центаро...
Незнам како се движи цената , ама од овие во центарот шо се, Де Ниро ти е најефтин.
http://hotel-deniro.com/

+389 47 229-656



 
Z

ziko bt

Гостин
hotel makedonija ti e na sirok sokak:pos2:
ne vervam deka de niro ti e ispod iljadarka bas toj ti e ful opremen
 
R

reactive89

Гостин
Хотел македонија да не е оној во на Игор Џамбазов песната... хахахаха
Не искрено, шо цени држи ако вистина постои... хахаха

И едно ОГРОМНО благодарам за сите!
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Aјде битолчани уклучете се одма... ми треба хотел мотел каде една вечер преспивање било 300 денара... ете нека биде и 500 каде можам да најдам... ми рекле имало некој мотел на широк сокак за 300 денара од ноќ... значи ми треба само спиење без никакви јадења и шо ти не знам... предлози, итен е случајот, ве молам партиципирајте вредно!
п.с. се прифаќа и некоја собичка еднокреветна ако некој издава некаде во центаро...
Боем мислам дека се викаше, кај железничката е. 600 денари вечер.
Има да едно на широк сокак, ама не сум сигурна дека е толку евтино.
 
R

reactive89

Гостин
Боем мислам дека се викаше, кај железничката е. 600 денари вечер.
Има да едно на широк сокак, ама не сум сигурна дека е толку евтино.
а како се вика?
било на широк сокак после некоја си статуа идеш право па десно по некоја си мала уличка... така некако ми објаснија...
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
а како се вика?
Епа не знам како се вика, како пансион нешто е, ама ти кажвам, скапо е на широк сокак. Прашај во Боем, ако сеуште издават соби и не ти е далеку од центарот ич. 10 мин пешки до епинал од Боем, а 30 - 40 денари со такси.
 
R

reactive89

Гостин
Не бе такси во битола не користам... хахаха ја скопје пеш го маам :) не ми треба такси хехехе....

Фала ви многу луѓе... ееех битолчани гостопримливи бреееее :):):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom