Фан Клуб: Арсенал

Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Венгер поарно Афобе да си го врати назад.:icon_mrgr: И онака не верувам да купи нешто звучно.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Имам чуство дека битно е само да се земе некој, а кој како и дали има простор не е битно. Темава дефинитивно само за трансфер период работи дури и за време на сезона само за трансфери се прават моабети кој да дојде кој да оди. Друготе не е интересно....
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.864
Поени од реакции
7.093
Ова ако не го натера да купува незнам шо ... (n)
Ако сме имале некаква шанса за титулата сезонава веќе ја немаме како шо стојат работите сеа .
 
A

Avenger99

Гостин
Абе која несреќа? Жиру се повредел.. Супер! Ќе го гледам поарно Саного, Кембел, или Подолски на таа позиција него коњов отепан.
 
A

Avenger99

Гостин
Не ми е јасно како може до толку да го плукате Жиру?
Не го бива едноставно. Не е материјал за Арсенал, не земаме титула со него 99%. Се плетка, промашува многу зицери, едино што е снажен и некогаш знае да изигра добар повратен пас.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Кај нас автоматски секој друг е подобар од нашите..... Затоа што не ги гледаме другите така мислиме, сигурно фалкао или сличните ги пратите секој натпревар (освен головите) и сигурно немале никогаш промашено, секоја топка што ја фатат или на тројца им кршат кичма со дриблинг или асистираат или кинат мрежа.

Да не ме сватите погрешно не дека Жиру е најбољи шпиц ама далеку е од неспособно теле колку што го правите. Он според мене најдобро би играл со уште еден шпиц до него или полушпиц. ЈБГ лани суарез недојде а нас ни треба таков. На светсково со Бензема кога играше одлично се покажа....
 
Член од
22 декември 2013
Мислења
139
Поени од реакции
211
Сите сакаме подобар прв избор за напаѓач од Жиру ама до толку да се радува некој за сериозна повреда на моментално најдобриот напаѓач што го има Арсенал е жално и патетично.А ако мислите дека ова ќе значи доведување на класа напаѓач од 40-50 милиони,се лажете.Само не дај боже Велбек у некој случај да го земеме,веќе имаме црнец што ни кочи акции/
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Овај Жигич го сакаше уште на времето Венгер. Поарно нека не иди, ќе играме со Подолски и Саного. :D :D
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.058
Поени од реакции
7.129
Иако ме нервира манекенчето,огромна е загубата за тимот. Остануваме само на Саного кој има две леви нозе,ако сега не купи напаѓач стариот нека оди да се лечи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom