Дали се исплати да завршиш факултет

  • Креатор на темата Dynamo
  • Време на започнување

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Ајде исправи ме каде грешам друже.
Изгледа и ти си без факултет и си без работа и дремиш по цели денови на форуми и сакаш некој да дојди на врата да ти тропне да ти понуди работа. Епа веќе ако е така како што претпоставувам наместо да дремиш по форуми од 2009 си можел да научиш 4 јазика и да работиш некаде а не тука на мене да ми солиш памет.
Елоквенцијо, зарем се налутивте? Вашата нерасположеност е сигурно заради тоа што проклетниците без факултет пак Ви подметнале зрно грашок под душекот, па лошо сте спиеле. Има време ќе се расоните.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Добро друже секој има различно мислење ама вакво мислење како твоето се добива само од такви како тебе што се без факултет.
Измачи се 4 години и живеј го остатокот од животот како ЦАР. Луѓето ќе пазат како разговараат со тебе. И оние којшто не ти се толку блиски нема да ти се обраќаат со ТИ туку со ВИЕ.
Не сум го искусил тоа затоа што сум уште средношколец али си знам по себе како разговарам јас со луѓе кој што имаат факултет.
Ке го живееш како цар без царство, а тие знаеш кај се? Егзил, а што се однесува до тоа дека некој ќе те персира дека имаш завршено факултет се само бабини деветини, ете јас сум дипломиран па никој не ми се клања и не ми се обраќа со ВИЕ.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.378
Поени од реакции
5.171
Заврши си факултет. Ако ништо друго ќе си набиеш комплекс на виша вредност.
Кога ќе ти понудат работа од 200€ ти ќе си мислиш дека вредиш 500-600еура. и дека ќе дојде денот кога ќе работиш по струка ако не тука ти е форумов да мрчиш до бесвест.... :3
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
34
Поени од реакции
9
Screenshot_18.png
На 17 години вие сте барале пари уште од родителите а како што велите дека учиме за да заработуваме повеќе а работа нема затоа што секој 2 сега има завршено факултет. Спомна еден член дека завршуваш факс и да работиш за некој што нема завршено. ХА.
Па тогаш ако сакаш да бидиш сам свој газда работи на нет без факс. Нет маркетинг,ппц,ппд и сл.
А ако сакаш да живееш па како милионер заврши Е-Бизнис таму ќе научиш работи кој што нема да ги научиш на нет. Еве ви слика на 17 години заработувам повеќе од повеќето од вас.
Заработени се за 5 месеци Screenshot_18.png

ЗАСРАМЕТЕ СЕ ![DOUBLEPOST=1408056599][/DOUBLEPOST]
Ке го живееш како цар без царство, а тие знаеш кај се? Егзил, а што се однесува до тоа дека некој ќе те персира дека имаш завршено факултет се само бабини деветини, ете јас сум дипломиран па никој не ми се клања и не ми се обраќа со ВИЕ.
Од село си ?
 
Т

Триптико

Гостин
@Metodi96 а што па ТИ дремеш на форум? или случајно се најде овде :D И, уште едно прашање имам за вАС (намерно е напишано така, да не почнеш да се вадиш баш на ова): сигурен си дека луѓето ќе ти се обраќаат со ВИЕ, а ти кутриот скаран со запирките? Далеку си ти бејби од факултет и завршување. Врати се во основно да те описменат, па потоа дојди овде и ќе разговараме ;)
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Прегледај го приврзокот 99834
На 17 години вие сте барале пари уште од родителите а како што велите дека учиме за да заработуваме повеќе а работа нема затоа што секој 2 сега има завршено факултет. Спомна еден член дека завршуваш факс и да работиш за некој што нема завршено. ХА.
Па тогаш ако сакаш да бидиш сам свој газда работи на нет без факс. Нет маркетинг,ппц,ппд и сл.
А ако сакаш да живееш па како милионер заврши Е-Бизнис таму ќе научиш работи кој што нема да ги научиш на нет. Еве ви слика на 17 години заработувам повеќе од повеќето од вас.
Заработени се за 5 месециПрегледај го приврзокот 99834

ЗАСРАМЕТЕ СЕ ![DOUBLEPOST=1408056599][/DOUBLEPOST]
Од село си ?

Оооо златен тој па ти си бил богат 1000$ woooooooow ние у село немаме видено волку пари ц ц ц ц алал да ти е :D Од денес со тебе муабет само по протокол не сум знаел дека ти си од големото добро утро :D 1000$ 5 месеци лелеј :D на некого плата му е 1000$ месечно али нели нема везе :D
 
M

MysteryMan23

Гостин
Добро друже секој има различно мислење ама вакво мислење како твоето се добива само од такви како тебе што се без факултет.
Измачи се 4 години и живеј го остатокот од животот како ЦАР. Луѓето ќе пазат како разговараат со тебе. И оние којшто не ти се толку блиски нема да ти се обраќаат со ТИ туку со ВИЕ.
Не сум го искусил тоа затоа што сум уште средношколец али си знам по себе како разговарам јас со луѓе кој што имаат факултет.
ХАХАХА да бе гледам сите шо завршија факултет се цареви низ струмица, сите таксисти да го ебам
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
34
Поени од реакции
9
@Metodi96 а што па ТИ дремеш на форум? или случајно се најде овде :D И, уште едно прашање имам за вАС (намерно е напишано така, да не почнеш да се вадиш баш на ова): сигурен си дека луѓето ќе ти се обраќаат со ВИЕ, а ти кутриот скаран со запирките? Далеку си ти бејби од факултет и завршување. Врати се во основно да те описменат, па потоа дојди овде и ќе разговараме ;)
Не сум случајно, се зачленив за да поддучам нешто повеќе за работата во која сум насочен.
 
D

Daedalus

Гостин
Прегледај го приврзокот 99834
На 17 години вие сте барале пари уште од родителите а како што велите дека учиме за да заработуваме повеќе а работа нема затоа што секој 2 сега има завршено факултет. Спомна еден член дека завршуваш факс и да работиш за некој што нема завршено. ХА.
Па тогаш ако сакаш да бидиш сам свој газда работи на нет без факс. Нет маркетинг,ппц,ппд и сл.
А ако сакаш да живееш па како милионер заврши Е-Бизнис таму ќе научиш работи кој што нема да ги научиш на нет. Еве ви слика на 17 години заработувам повеќе од повеќето од вас.
Заработени се за 5 месециПрегледај го приврзокот 99834

ЗАСРАМЕТЕ СЕ ![DOUBLEPOST=1408056599][/DOUBLEPOST]
Од село си ?
Све ти фино што заработуваш многу на 17, али како е тоа поврзано со темата на дискусија? Или онака да се пофалиш...
 
Т

Триптико

Гостин
1000$ = 2 банкноти по 500$ Кога ќе те прашаат дали зема плата, ти ќе им покажеш новчаник со само 2 банкноти? :ROFLMAO: И тоа ти било некоја плата. Абе ај :pos:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Оние што во средно не знаеа англиски заминаа од државата, останаа само учените патриоти со 10 просек да гледаат серии без превод и да кликаат за 0.0001 долар дневно. :icon_lol:
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
34
Поени од реакции
9
Све ти фино што заработуваш многу на 17, али како е тоа поврзано со темата на дискусија? Или онака да се пофалиш...
Не друже, напишав да не сфатете грешка.
Не се фалам, туку сакам да им кажам дека и без факс ако го запотиш газето можеш да заработуваш доволно.[DOUBLEPOST=1408056968][/DOUBLEPOST]
1000$ = 2 банкноти по 500$ Кога ќе те прашаат дали зема плата, ти ќе им покажеш новчаник со само 2 банкноти? :ROFLMAO: И тоа ти било некоја плата. Абе ај :pos:
Доволна за тинејџер.
 
Т

Триптико

Гостин
Не сум случајно, се зачленив за да поддучам нешто повеќе за работата во која сум насочен.
Кого да го подучиш? Или сам да НАучиш? Слушај, бруко. Фаќај магла додека не ти го расипеме "сонот за една летна ноќ" ;)
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.201
Поени од реакции
20.868
Не друже, напишав да не сфатете грешка.
Не се фалам, туку сакам да им кажам дека и без факс ако го запотиш газето можеш да заработуваш доволно.
Не мора газот, и со јајца запотени се заработува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom