Филолошки факултет - Скопје

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
Што треба да направам за да можам факултетов да го запишам како вонреден. Уствари сакам да се префрлам од редовен во вонреден студент. Има некои посебни процедури? И ако се долги за објаснување ве молам за линк до местото од кај шо пишува па сам ќе си прочитам. Фала однапред
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Што треба да направам за да можам факултетов да го запишам како вонреден. Уствари сакам да се префрлам од редовен во вонреден студент. Има некои посебни процедури? И ако се долги за објаснување ве молам за линк до местото од кај шо пишува па сам ќе си прочитам. Фала однапред
Imas se na nivnata strana flf.ukim.edu.mk ili ako nemozes da se snajdes najdi ja grupata na fb filoloski fakultet blaze koneski ,tamu sekogas ima nekoj sto ke ti objasni podetalno,znam samo deka molba treba da podneses a drugite proceduri ne gi znam . :)
 
Член од
16 март 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ако има некој/а што знае како е на Албански јазик преведување и толкување немајчин. Дали се изучува јазикот од почетно ниво? На кој јазик се предава прва година? Какви се професорите? Дали може како втор јазик да се земе италијанскиот?
Фала однапред :)
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.098
Поени од реакции
3.294
Некој да ми каже дали може да се полагаат испитите два пати во августовската-септемвриската на Скопскиот универзитет,
т.е. гледам дека ги има предметите во два рока, па незнам како функционира тоа.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Некој да ми каже дали може да се полагаат испитите два пати во августовската-септемвриската на Скопскиот универзитет,
т.е. гледам дека ги има предметите во два рока, па незнам како функционира тоа.
Мислам дека имаш право само на еден термин да се појавиш ,тоа е за тие што ќе неможат на првиот да одат или ако нема место во предавална или анфитеатар ,нешто како 2 групи. :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Некој да ми каже дали може да се полагаат испитите два пати во августовската-септемвриската на Скопскиот универзитет,
т.е. гледам дека ги има предметите во два рока, па незнам како функционира тоа.
Само еднаш, ти си бираш кој сакаш (ваљда си бираш). Ама дефинитивно е само еднаш.
 
H

HoT IcE

Гостин
Од кога ќе почнат да работат студентски, треба да идам да си купам пријави и да ги пријавам испитиве на студентски..
 

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
Како се викаше книгата по САЈ 5-6?
 
Член од
9 август 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки во прва година за која насока се полага приемен испит за Преведување и толкување англиски, или Англиски јазик и книжевност? Што е полесно? Help! :)
 
H

HoT IcE

Гостин
I za dvete katedri se polaga priemen, koja e polesna ne bi znael da ti kazam si imaat svoja tezina I dvete a sum slusal razlizni prikazni od kolegi...
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.125
Поени од реакции
9.988
Дечки во прва година за која насока се полага приемен испит за Преведување и толкување англиски, или Англиски јазик и книжевност? Што е полесно? Help! :)
Колку што знам, не се полага оваа година приемен.
 
Член од
12 август 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Добар ден :) Во врска со филолошки факултет , може да ми кажете од каде ви е информацијата дека годинава НЕ се полага приемен ? За англиски прашувам. Дечко ми сака да се запише и се двоуми сега ако има приемен англиски да си земе македонски, не дека не му иде ама едноставно сигурно си е сигурно. Плус вонредно ќе се запишуваме. Јас македонски идам, а он сака англиски па ни треба информација ако знаете дали СИГУРНО не се полага приемен?[DOUBLEPOST=1407855428][/DOUBLEPOST]
Колку што знам, не се полага оваа година приемен.
дали СИГУРНО не се полага приемен?
 
R

Redhead

Гостин
Добар ден :) Во врска со филолошки факултет , може да ми кажете од каде ви е информацијата дека годинава НЕ се полага приемен ? За англиски прашувам. Дечко ми сака да се запише и се двоуми сега ако има приемен англиски да си земе македонски, не дека не му иде ама едноставно сигурно си е сигурно. Плус вонредно ќе се запишуваме. Јас македонски идам, а он сака англиски па ни треба информација ако знаете дали СИГУРНО не се полага приемен?[DOUBLEPOST=1407855428][/DOUBLEPOST]
дали СИГУРНО не се полага приемен?
Пишете им на ekts.sluzba@gmail.com, прашајте ги нив за посигурно.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Тууу приемен и оваа год мислам дека ке нема видов негде на страната и ја сакам да одам превод и толкување :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom