Машко со долга коса ?

Член од
9 јуни 2014
Мислења
6
Поени од реакции
2
Не обожавам многу момци со долга коса. Порано како мала пример во основно беше шема ако имаш дечко со долга косичка, ама сега nooooooo :icon_lol:
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Сум имал долга коса многу одамна и ми изгледа тапа оти тоа се бара многу нега и оддржување , богами трошам многу шампони и денес ми е нормална коса како машко и си штедам шампон како што треба :D


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
 
Член од
5 декември 2009
Мислења
439
Поени од реакции
66
Не сум ограничена во тој поглед. Има доста симпатични дечки со долга коса. :cool:
И ај иди кажи не е убав! :pipi:
Тој што е убав секако е убав.
Инаку јас не сум за долга коса ко на Џони Деп на сликава погоре, ниту за скрос кратка.. Должина колку да можиш фризура некоја да напрајш.. пример http://prntscr.com/3tr1l4
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Тој што е убав секако е убав.
Инаку јас не сум за долга коса ко на Џони Деп на сликава погоре, ниту за скрос кратка.. Должина колку да можиш фризура некоја да напрајш.. пример http://prntscr.com/3tr1l4
Па тоа не се рачуна ко долга коса. Тоа ти е косичка :pos:
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.993
Интересна тема.

Јас на пример не можам да се замислам со (по)кратка коса. Безразлика на сите притисоци да се ишишам, сите тие надимаци (како Моцарт на пример) едноставно сметам дека е нормално машко (во денешното општество и денешните услови) да има долга коса.

Од друга страна пак, еден ветер и изгледам како паун..... :)
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Бегај бе после треба да ја шампонираш, па сушиш, па чешлаш...пу пу скраја да е (n)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.993
Па сатанисти копат по гробови! страмота
И пијме крв од мртовци. Забрае најважното да го спомниш. :)

А ако не ми вер'ваш дек имит крв, провери самиот, но тајната е во твојта коса, требит да бидит долга. Ако не, њама крв. ;)

Се шалам, нормално дека знам за циркулацијата на крвта која постои само во живиот организам. Него има и лица со долги коси кој пеат турбофолк (ова е специјално наменето за Боб, ако чита) и турбофолкот треба да потсетува малку на сатанизмот зш егзорцизам (самата музика) иде заедно со религијата и нејзините потреби. Што значи Есма и турбофолкот се општествено корисни работи. :icon_lol:

Кратко за тој вид на музика зш има 10-тина теми направени во идентичен период за критикување на истата (претежно негативно). Малку треба и да се „пофали“ истата, нели? :)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
не фаќај криви дрини сите сотони и то треба се да се апси!
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
И сериозност почнавте да мерите спрема должина на косата ? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom