One Piece

  • Креатор на темата Господ
  • Време на започнување
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Вчера ја изгледав првата епизода и многу ми се допадна. Крај на месецот или почеток на април со ред ќе седнам да ја изгледам.:)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~2A
2

~2A

Гостин
Вчера ја изгледав првата епизода и многу ми се допадна. Крај на месецот или почеток на април со ред ќе седнам да ја изгледам.:)
Мене искрено, првата епизода воопшто не ме импресионира кога почнав да ја гледам. Ми се чини можеби ми требаше скоро месец дена за да поминам 15тина (првите) епизоди. :)

Иначе во омилените аниме и манга ми е One piece.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Вчера ја изгледав првата епизода и многу ми се допадна. Крај на месецот или почеток на април со ред ќе седнам да ја изгледам.:)
Мислам дека си еден од единствените на кого му се допаднала од прва ОП :icon_mrgr:
Јас кога ја почнав изгледав само 1-2 епизоди и после ја баталив па тек за негде пола година ја догледав, не знам дали беше по препорака на @~2A да ја догледам или друга причина...важно една од подобрите одлуки што сум ги направил :LOL:

Бтв ако читаш и манги тогаш ти препорачувам да ја читаш мангата место анимето зошто мангата>ОП, не е голема разликата но има моменти во кој мангата>анимето.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Мене искрено, првата епизода воопшто не ме импресионира кога почнав да ја гледам. Ми се чини можеби ми требаше скоро месец дена за да поминам 15тина (првите) епизоди. :)

Иначе во омилените аниме и манга ми е One piece.
Мислам дека си еден од единствените на кого му се допаднала од прва ОП :icon_mrgr:
Јас кога ја почнав изгледав само 1-2 епизоди и после ја баталив па тек за негде пола година ја догледав, не знам дали беше по препорака на @~2A да ја догледам или друга причина...важно една од подобрите одлуки што сум ги направил :LOL:

Бтв ако читаш и манги тогаш ти препорачувам да ја читаш мангата место анимето зошто мангата>ОП, не е голема разликата но има моменти во кој мангата>анимето.
Значи мене од прва епизода ми се бендиса анимацијата, а и приказната звучи примамливо. Пирати, богатство, Лафи интересен лик. Штом анимацијата ме бендиса и приказната звучи примамливо - ќе ја гледам. За мангата да ја читам потешко, немам толку време за пред пц. Анимево планирам да си го снимам и на двд да го гледам, лежерно. :D
 
2

~2A

Гостин
Значи мене од прва епизода ми се бендиса анимацијата, а и приказната звучи примамливо. Пирати, богатство, Лафи интересен лик. Штом анимацијата ме бендиса и приказната звучи примамливо - ќе ја гледам. За мангата да ја читам потешко, немам толку време за пред пц. Анимево планирам да си го снимам и на двд да го гледам, лежерно. :D
Анимето, брои досеа сигурно над 630 епизоди и приказната е повеќе од половина. Оттука можеме да заклучиме дека ќе тера над илјадарка.

Имаш многу за гледање, секако доколку го гледаш лежерно. :)
 
2

~2A

Гостин

Momentot 1:57-2:01 mi e najjak, me namovnuva sekogash koga ke go slusnam glasot na Edward... :(

Najjakiot da se osloni na nekojsi...shtotuku go zapoznal... koj boost power choveche! Abe ima zhiv coek da izem! :D
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554

не ми се верува дека се ежам на цртан! него сеа сум до еден момент кога грицкам нокти за law!!![DOUBLEPOST=1400699630][/DOUBLEPOST]
Мене искрено, првата епизода воопшто не ме импресионира кога почнав да ја гледам. Ми се чини можеби ми требаше скоро месец дена за да поминам 15тина (првите) епизоди. :)

Иначе во омилените аниме и манга ми е One piece.
на саемот за книги прочотав дека ја имало цела колекција one piece.... дур најдов некој да тркне да ми ги купи...останале два броја само :( али ја ќе си ги купам мангите, морам!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~2A
2

~2A

Гостин
@коцка

Не ја читај ич другата тема, прејак е аркот верувај ме! :D
Малце е подолг, ама мислам дека ќе биде еден од најдобрите.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
@коцка

Не ја читај ич другата тема, прејак е аркот верувај ме! :D
Малце е подолг, ама мислам дека ќе биде еден од најдобрите.
Овој сеа за law? Не не, овој не го ѕиркам ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom