One Piece

  • Креатор на темата Господ
  • Време на започнување
2

~2A

Гостин
Овој сеа за law? Не не, овој ост не ѕиркам ;)
Не, мислев за другата тема каде што коментираме скоро заа секој чаптер. Пошто многу понапред сме и знам се што се има случено, а и сигурно имаме прокоментирано. :D
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
Не, мислев за другата тема каде што коментираме скоро заа секој чаптер. Пошто многу понапред сме и знам се што се има случено, а и сигурно имаме прокоментирано. :D
Ни по теми ни по други сајтови не ѕиркам више хаха
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~2A

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
Чек ..дресроза? Значи ќе се мрднам и јас!! Со месеци ќе трае!!!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~2A

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Mene 1 episoda ne mi ostavi nekoj si vpecatok i ne sednav da go gledam poveke :( fativ Fairy Tail da gledam i edvaj cekam novata episoda od 2ta sezona :D

Sent from my Vodafone Smart II using Tapatalk 2
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.750
Поени од реакции
13.969
Mene 1 episoda ne mi ostavi nekoj si vpecatok i ne sednav da go gledam poveke :( fativ Fairy Tail da gledam i edvaj cekam novata episoda od 2ta sezona :D

Sent from my Vodafone Smart II using Tapatalk 2
I jas go bataliv koga ja izgledav prvata epizoda mi izgledase glupo i detski mnogu, ama posle po ubeduvanje od @~2A se vrativ pak na OP da go gledam i ispadna deka e najdobrata odluka so sum ja naprvil koga stanuva zbor za anime :D Plus prvite epizodi se razlikuvaat od mangata malce. Znaci daj mu sansa ke vidis ponataka dali nema da ti ostavi vpecatok ne za dzabe e najprodavanata manga poslednive 15 godini.

Fairy Tail ti e cisto sranje nez kako ti se dopadnalo. Losa kopija na Naruto, a znaeme deka Naruto e tapa paa...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~2A

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
I jas go bataliv koga ja izgledav prvata epizoda mi izgledase glupo i detski mnogu, ama posle po ubeduvanje od @~2A se vrativ pak na OP da go gledam i ispadna deka e najdobrata odluka so sum ja naprvil koga stanuva zbor za anime :D Plus prvite epizodi se razlikuvaat od mangata malce. Znaci daj mu sansa ke vidis ponataka dali nema da ti ostavi vpecatok ne za dzabe e najprodavanata manga poslednive 15 godini.

Fairy Tail ti e cisto sranje nez kako ti se dopadnalo. Losa kopija na Naruto, a znaeme deka Naruto e tapa paa...
Fairy Tail mi bese dosadno u pocetok ama vamo od 30 episoda extra vpecatok mi ostavi :)
Manga ne sum nesto po toa xD Al ako e dobro OP kako sto vikate ke pocnem vo Sabota da gledam
 
2

~2A

Гостин
Јас заради @mute не ја почнав Fairy Tail да ја гледам кога имав повеќе слободно време. Досадата ме тепаше, ама му верувам на mute, така да Досада>>>> Fairy Tail. :D
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Јас заради @mute не ја почнав Fairy Tail да ја гледам кога имав повеќе слободно време. Досадата ме тепаше, ама му верувам на mute, така да Досада>>>> Fairy Tail. :D
Moze nemu da mu e glupo al probaj tebe ;)
 
2

~2A

Гостин
Moze nemu da mu e glupo al probaj tebe ;)
Го пробав One Piece и го достигнав зенитот, кога се во прашање шонен серии, односно од големата тројка Bleach,Naruto and One Piece. :)
Доста ми е веќе од долгометражни аниме серии.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Го пробав One Piece и го достигнав зенитот, кога се во прашање шонен серии, односно од големата тројка Bleach,Naruto and One Piece. :)
Доста ми е веќе од долгометражни аниме серии.
LOL xD 175 1 sezona ima XD za 1 nedela gi odgleduvas site :)
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Самата бројка ме демотивира. А и реално немам некоја желба, барем не во скоро време за гледање на аниме.
Мене повеќе ОП ме демотивира 700+ :) Ал ипак ќе го гледам :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~2A

Kajgana Shop

На врв Bottom