Насилства во Македонија

Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
Мизерни сте и ми се гади од некои од вас. Наместо да ви е жал и да барате правда за невината жртва, вие преку смртта на ова дете се лечите ваши комплекси, фашистички и нацистички размисли.

Повикување на етничка одмазда и вина е рецепт за заташкување под покривот на политиката. Одмаздата од правдата е отстранета уште на почетокот од минатиот милениум.
Разбирам кога нема објективна и задоволителна правда од инстанците од кои и се очекува истата, очекувано е масите да жеднеат по суд и самите да ја остваруваат преку одмазда, ама тоа не го оправдува моралниот релативизам со кој баратате.

Добро е, најде каде да го искористиш факултетскиот речник и филозофија. Но едно дете умре вечерва.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.308
Поени од реакции
10.320
Мизерни сте и ми се гади од некои од вас. Наместо да ви е жал и да барате правда за невината жртва, вие преку смртта на ова дете се лечите ваши комплекси, фашистички и нацистички размисли.

Повикување на етничка одмазда и вина е рецепт за заташкување под покривот на политиката. Одмаздата од правдата е отстранета уште на почетокот од минатиот милениум.
Разбирам кога нема објективна и задоволителна правда од инстанците од кои и се очекува истата, очекувано е масите да жеднеат по суд и самите да ја остваруваат преку одмазда, ама тоа не го оправдува моралниот релативизам со кој баратате.

Пошо глеам се изразуваш со висок речник и јас ќе се кренам на твое ниво.Мизерен/а си.Дали би сакал/а да ми го земеш на усни и да престанеш да глумиш норвешка?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.626
Поени од реакции
70.323
Уффф сирото дете нека почива во мир.Гарант повеке души му се загнале , сами кога се се помали од маково зрнце.Лани кај стадионот 2 ца мои познаници за ништо од багра беа претепани во болница завршија,не па овој што пошол точакот да си го врати.Да ми е страв утре детето да го пуштам од дома.Се си мислам дека нешто се спрема,па со вакви пиздарии го напипуваат пулсот на Македонскиот народ.Па и да пукне бе луѓе,ова веке не се издржува,или они или ние јасно е дека со такви варвари нема соживот.
Не сакам да испаднам груб, ама треба да сте ретардирани (сите во Македонијава) за да не можете да сфатите што ни се "спрема" веќе 15-тина години.
Ќе видите за 15 години што ни се спремало додека ние сме се правеле наудрени, кога ќе пишувате од Голема Шќиперија.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Мизерни сте и ми се гади од некои од вас. Наместо да ви е жал и да барате правда за невината жртва, вие преку смртта на ова дете се лечите ваши комплекси, фашистички и нацистички размисли.

Повикување на етничка одмазда и вина е рецепт за заташкување под покривот на политиката. Одмаздата од правдата е отстранета уште на почетокот од минатиот милениум.
Разбирам кога нема објективна и задоволителна правда од инстанците од кои и се очекува истата, очекувано е масите да жеднеат по суд и самите да ја остваруваат преку одмазда, ама тоа не го оправдува моралниот релативизам со кој баратате.
So orki samo po izraelski terk.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Уффф сирото дете нека почива во мир.Гарант повеке души му се загнале , сами кога се се помали од маково зрнце.Лани кај стадионот 2 ца мои познаници за ништо од багра беа претепани во болница завршија,не па овој што пошол точакот да си го врати.Да ми е страв утре детето да го пуштам од дома.Се си мислам дека нешто се спрема,па со вакви пиздарии го напипуваат пулсот на Македонскиот народ.Па и да пукне бе луѓе,ова веке не се издржува,или они или ние јасно е дека со такви варвари нема соживот.
Па нека пукне на крај краева, граѓанска војска и кој ни ебе матер, убаво пиша Стефан, или они или ние.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Ne sakam da generaliziram i da popuvam na temava, no sepak mislam deka resenieto e da se deluva vrz svesta na albancive.

kako?

Epa se adaptiras na nivnite moralni zakoni. Krv za krv.

Primer, osomniceniot vo ovaj slucaj da ne doceka sudenje (se samoubil od nepoznati pricini dodeka lezel vo pritvor... najverovatno od depresija) .. ili posle presudata zaminal vo zatvor, kade nastradal vo masovna tepacka od drug zatvorenik sho lezit dozivotno)
Ili pak, se zatroval od hrana, se predoziral... itn itn.
Normalno, ovie opcii se za da se izbegnat kritikite od svetot za navodni megjuetnicki tenzii, a voedno da bide zapazen nasiot posran praven sistem.

E togas bogami sekoj kje se zamisli pred da posegne po nozot ili pistolot.

Jasno e deka vo mokjni drzavi osomniceniov kje bese zastrelan pri obidot za apsenje, poso neli.. 'pruzil otpor' :) ama to e to.

Nie sme Makedonija, i ne mojsh da se odmazdish posho vlasta nema 62 pratenici, pa kje mora da te zatvorat za Dui da glasa i da se ostvarat proektite i otcetot, i da se osigura foteljata za slednite izbori.
Da, ima i politika fala bogu.. i taa direktno vlijae vrz svesta na ubiecot koga kje pomisli da stori takov cin.

Pak kje recam, samo krv za krv. Da ne se mamime deka postojat alternativi.
Се лизнал на свински сапун а од плочките скршил глава и починал на лице место

А златен претходен систем во кој
УДБА влага дома кај домашен државен непрјател собира се живо и диво а наредниот ден ништо не знам,не сум слушнал и не сум видел
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.420
Поени од реакции
47.096
Мизерни сте и ми се гади од некои од вас. Наместо да ви е жал и да барате правда за невината жртва, вие преку смртта на ова дете се лечите ваши комплекси, фашистички и нацистички размисли.

Повикување на етничка одмазда и вина е рецепт за заташкување под покривот на политиката. Одмаздата од правдата е отстранета уште на почетокот од минатиот милениум.
Разбирам кога нема објективна и задоволителна правда од инстанците од кои и се очекува истата, очекувано е масите да жеднеат по суд и самите да ја остваруваат преку одмазда, ама тоа не го оправдува моралниот релативизам со кој баратате.
лајк имаш од шипацот Те-Ултра . Не те разбрал ништо од ова што го исра, ама дека кажа дека ти се гади од нас он се возбуди и те засака... ете каде завршува твојот космополитизам на батерии.
 
Член од
20 мај 2014
Мислења
1
Поени од реакции
1
куса меморија. поминаа три години откога го убија 18-годишниот Јашари Мухамед Али, кој бранеше Македонче од Македонци. Тогаш никој не бараше ни размена на територии, ни гасни комори, ни смртни казни... Ниту некој излезе на протести.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.462
Поени од реакции
109.422
Уффф сирото дете нека почива во мир.Гарант повеке души му се загнале , сами кога се се помали од маково зрнце.Лани кај стадионот 2 ца мои познаници за ништо од багра беа претепани во болница завршија,не па овој што пошол точакот да си го врати.Да ми е страв утре детето да го пуштам од дома.Се си мислам дека нешто се спрема,па со вакви пиздарии го напипуваат пулсот на Македонскиот народ.Па и да пукне бе луѓе,ова веке не се издржува,или они или ние јасно е дека со такви варвари нема соживот.
Да пукне???? Сериозно? Дали знаеш кој ќе биде крајниот исход од таа „војна“? Само земи за пример во 2001 година кој беше крајниот исход и се ќе ти биде јасно. Луѓе, разберете дека Шкониве не се сами, имаат потпора од „горе“. Они да немаа потпора немаше ни да имаат вакви права и слободи како што уживаат моментално. Војна е најлошата можна опција, а кога ќе погледнеме од друга страна и друго решение со нив нема така да ќе си трпиме, како што си трпевме до сега.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.384
Поени од реакции
28.233
куса меморија. поминаа три години откога го убија 18-годишниот Јашари Мухамед Али, кој бранеше Македонче од Македонци. Тогаш никој не бараше ни размена на територии, ни гасни комори, ни смртни казни... Ниту некој излезе на протести.
Абе и 1 милијарда да ни дадете гратис, и територијата да ни ја одстапите, факт е дека никогаш нема да ве сакаме. Затоа што низ историјата се поставивте така да секое нормално живо суштество на планетава ве мрази. Решението го гледате во убиства и тепачки.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
куса меморија. поминаа три години откога го убија 18-годишниот Јашари Мухамед Али, кој бранеше Македонче од Македонци. Тогаш никој не бараше ни размена на територии, ни гасни комори, ни смртни казни... Ниту некој излезе на протести.
Куса меморија - запалени автобуси и насилство поради уапсени за убиство. <3
 

Kajgana Shop

На врв Bottom